Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod bukami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod bukami

Jag_58 13:53, 15 sie 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
MamaMagda napisał(a)


pierścieniowe? jakie to?

rowerek! no ba, są priorytety!

moje hortki nie były w tym roku wcale cięte - dlatego jest jak jest
ale wiosną będziem wspólnie ciąć
zbieram się, zeby napisać w wątku hortkowym - bo nie wiem o co chodzi z kwiatami u moich
kupowałam w zeszłym roku u dwóch różnych sprzedających tą samą odmianę (liście mają identyczne), wielkość była podobna, nawożę tak samo, podlewam tak samo a trzy krzaki mają cudne kwiaty, a trzy jakieś dziwne ;/



Marta ładne zestawienie roślinek bardzo mi się podoba : ) ,ale faktycznie ta jedna hortka cosik odbiega od dwóch pozostałych najwyzej jesienia przesadzisz gdzie indziej a tam kupisz nową
____________________
Jagoda
malkul 21:50, 18 sie 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Przylazłam wyżebrać pasztet z cukini

edit: tzn. przepis na pasztet
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
MamaMagda 23:21, 18 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
malkul napisał(a)
Przylazłam wyżebrać pasztet z cukini

edit: tzn. przepis na pasztet


pól foremki jeszcze mam w lodowce - zapraszam

no dobra daje przepis

Pasztet z cukinii
/duża porcja - wystarczyła na jedną dużą keksówkę lub dwie małe/

3 szklanki tartej cukinii (na grubej tarce)
2 cebule, bardzo drobno pokrojone
1/2 szklanki oliwy/oleju
2 całe jajka
1,5 szklanki bułki tartej
ok. 200 g żółtego sera, utartego
2-3 zabki czosnku
sól i pieprz, do smaku
odrobina gałki muszkatołowej (nie bać się jej bo pasuje idealnie!)


Cukinie dokładnie myjemy i ścieramy na tarce o grubych okach.
Solimy, odstawiamy na chwilę aż puści sok. Sok odlewamy i porządnie odciskamy cukinię. Musimy mieć 3 szklanki dobrze odciśniętej cukinii.

Na patelni podsmażamy cebulę na oliwie/oleju (ostatnio nie podsmażałam i tez wyszlo super)

Doprawiamy masę solą, pieprzem i ziołami, wbijamy jaja, dokładamy cebulkę wraz z tłuszczem, starty żółty ser, czosnek, mieszamy. Dosypujemy bułki tartej. Mieszamy.
Keksówki czy inne foremki wykładamy papierem do pieczenia, piekarnik nagrzewamy do 150 st. C. Nakładamy cukiniową masę do foremek.

Pieczemy ok 0,45min - 1,5 h - tu dużo zależy od piekarnika i tego jak dobrze odcisnęliśmy cukinię, musimy zaglądać i sprawdzać czy góra jest ładnie przyrumieniona. Im bardziej mokra cukinia, tym dłużej pieczemy (do 1,5h max).

Opcjonalnie dodaje do środka pieczarki albo czerwona paprykę.
Smacznego!!
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Nallar 19:57, 21 sie 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Moje hortkowe przedszkole nie jest patykowe, to są sadzoneczki zrobione ze szczytów pędów i wychodzi na to że wszystkie się ukorzeniły.
Twoja rabata z horciami wygląda imponująco.
Zostawiam pozdrowienia.


____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
jolka 19:38, 23 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Macham weekendowo
Co tam w ogrodzie, gdzie som fotki??
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
MamaMagda 09:15, 26 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Dziewczyny - dziękuję, że zaglądacie!

Fotek poki co nie będzie - zrobiliśmy z mężem w zeszły weekend totalną demolkę w ogrodzie!
Trzy ogromne drzewka owocowe poszły pod piłę. Przy okazji przycięliśmy ostro czereśnie i wiśnie (wiem, że nie pora na przycinanie - oj tam oj tam )
Porządkujemy, ale już mi się buzia uśmiecha bo wreszcie mam przestrzeń w ogrodzie! Nie wiem, dlaczego nie zrobiliśmy tego wcześniej
I trawa wreszcie będzie rosła!
Oj będę sadzić i znowu zmieniać na wiosnę

A w weekend tesciowa przyjeżdza...ups
Na szczęście tylko na weekend
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
kosolka 09:25, 26 sie 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
MamaMagda napisał(a)
Dziewczyny - dziękuję, że zaglądacie!

Fotek poki co nie będzie - zrobiliśmy z mężem w zeszły weekend totalną demolkę w ogrodzie!
Trzy ogromne drzewka owocowe poszły pod piłę. Przy okazji przycięliśmy ostro czereśnie i wiśnie (wiem, że nie pora na przycinanie - oj tam oj tam )
Porządkujemy, ale już mi się buzia uśmiecha bo wreszcie mam przestrzeń w ogrodzie! Nie wiem, dlaczego nie zrobiliśmy tego wcześniej
I trawa wreszcie będzie rosła!
Oj będę sadzić i znowu zmieniać na wiosnę

A w weekend tesciowa przyjeżdza...ups
Na szczęście tylko na weekend


Ale...!! To własnie fotki koniecznie!!!
Już mam Ci życzyć miłego weekendu?
____________________
Ola Kosolkowa pasja
MamaMagda 10:23, 26 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
kosolka napisał(a)


Ale...!! To własnie fotki koniecznie!!!
Już mam Ci życzyć miłego weekendu?


fotki z demolki? zrobiłam jedną - wygląda jak po kataklizmie!!

Hahaha miło się zacznie bo.. idę w piątek na babską imprezę, planowaną z ogromną precyzją od dwóch miesięcy..
Myślę, że lekki foch teściówki będzie - ale oznajmiła, że przyjeżdza kilka dni temu
Imprezki nie odwołam, bo w tym gronie spotykamy się raz do roku. No dobra - może nie wrócę mocno skacowana
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
marta_d 11:24, 26 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
MamaMagda napisał(a)


fotki z demolki? zrobiłam jedną - wygląda jak po kataklizmie!!

Hahaha miło się zacznie bo.. idę w piątek na babską imprezę, planowaną z ogromną precyzją od dwóch miesięcy..
Myślę, że lekki foch teściówki będzie - ale oznajmiła, że przyjeżdza kilka dni temu
Imprezki nie odwołam, bo w tym gronie spotykamy się raz do roku. No dobra - może nie wrócę mocno skacowana


wrócisz mocno..
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Jag_58 19:16, 26 sie 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Marta miłej zabawy a teściowe są wyrozumiałe czekam na fotki z ogrodowej rewolucji
____________________
Jagoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies