Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Wisteria - glicynia, słodlin

Pokaż wątki Pokaż posty

Wisteria - glicynia, słodlin

katel 23:06, 18 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Wisteria Domino Wiosną nie kwitła za to w lipcu i sierpniu miała kwiaty :



Staram się prowadzić ją na drzewko ale podpora musi być solidna, szczególnie jak jest w wietrznym miejscu, na szczęście się nie połamała, tylko wygięła.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
krufka 20:44, 26 mar 2017


Dołączył: 15 mar 2017
Posty: 21
A ja mam pytanie. Chciałabym puścić po niezbyt efektownej barierce z jednej strony leciwą już winorośl, a z drugiej strony wisterię. Czy to dobry pomysł?

____________________
JustaSłoneczny przy Błękitnej
Karabela 00:04, 28 mar 2017


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
moja 5 letnia i bardzo już wybujała wisteria nigdy ne kwitła... jest pięknie fioletowa, od Maryczyńskiego nazwy już nie pamiętam. Ciąć ją teraz? Zostawić? w zeszłym roku ciełam i teraz i w lipcu/sierpniu i na koniec i nic to nie dało. Idzie bardzo w liście i pędy, rośnie jak szalona ale kwiatów nie daje niestety
____________________
Eksperymentarium
ele2001 07:51, 28 mar 2017


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
A miała kwiaty jak ją kupowałas ?A może podkładka zdominowała zaraz ( tę część sczepioną) tak się często dzieje ..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 07:53, 28 mar 2017


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Jest jescze jeden sposób żeby spowolnić wzrost i przyspieszyć kwitnienie ostrożnie podpiąć korzenie ale duzo pracy trzeba w to włożyć i być ostrożnym ..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Justyna 19:56, 03 kwi 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
We Florencji już kwitną

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
AgaCzek 22:36, 06 lip 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Potrzebuję waszej porady - mamy 2 metrową wisterię (w sumie to 3 różne w jednym pakiecie)

Dzisiaj mąż wykończył podstawę - podczepiliśmy do niej roślinkę i zastawiamy się jak to z tymi dwoma cięciami a szczególnie z tym lipcowym. Zależy nam by dorosła do parasola. Czyli zostawić ją w spokoju póki nie zacznie obrastać parasol - czy jednak podcinać? Na kwiaty i tak póki co pewnie nie mamy szansy




Docelowo marzy nam się efekt w tym stylu
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/8e/bd/88/8ebd88ff5e16268307f26dce101fecd6.jpg

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Nasti 08:30, 20 mar 2018

Dołączył: 23 wrz 2016
Posty: 2
EdytaB napisał(a)
Co myślicie o posadzeniu glicynii przy orzechu włoskim ?

Orzech ma ok 20 lat, ma cięta koronę ale pień mega gruby, stoi między budynkiem gospodarczym a domem więc miejsce raczej osłonięte, bez przeciągów.
Glicynia nie zdusi drzewa? Orzech w maju ma jeszcze małe liście więc ładnie by się eksponowały kwiaty...


Witam

O tym samym myślę, tylko zastanawiam się (oprócz tego czy nie zdusi drzewa) jak będzie z cięciem wisterii....orzech to dość spore drzewo.
ele2001 09:03, 20 mar 2018


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
W pobliżu orzecha rośliny słabo rosną,a posadzona glicynia przy pniu może nie zakwitnąć wcale ja bym nie ryzykował bo to dziwne zestawienie pozatym orzech włoski w korze korzeniach itd.zawiera juglon związek który naturalnie eliminuje konkurencje w jego otoczeniu ..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Nasti 11:45, 20 mar 2018

Dołączył: 23 wrz 2016
Posty: 2
ele2001 napisał(a)
W pobliżu orzecha rośliny słabo rosną,a posadzona glicynia przy pniu może nie zakwitnąć wcale ja bym nie ryzykował bo to dziwne zestawienie pozatym orzech włoski w korze korzeniach itd.zawiera juglon związek który naturalnie eliminuje konkurencje w jego otoczeniu ..

dziękuje za odpowiedź... wobec tego szukam inngo miejsca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies