Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Wisteria - glicynia, słodlin

Pokaż wątki Pokaż posty

Wisteria - glicynia, słodlin

Sebek 13:46, 29 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmmm - no najlepiej by było zrobić jakieś metalowe podpory - jakąś kratę o szerokich oczkach
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
annawu 14:38, 29 gru 2011


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
Moja wisteria ma już parę latek, tylko raz cieszył moje oczy widok jak zakwitła setkami kwiatów.
Co rok, żeby oglądać jej kwiecie muszę gdy pokazuje dorodne pąki okrywać firanką, bo jak tego nie zrobię wszystkie pąki obdziobią szpaki. Jak szpaki nie zdążą obdziobać to majowe przymrozki ich załatwią.
Jedynie w sierpniu przy drugim kwitnieniu mogę trochę oko nacieszyć, jest kwiatków nie za wiele ale są.










A taki widok z wisterią widziałam na wyjeździe.




____________________
Ania - W gródku Ani
marzena 23:40, 29 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Sebek, no wiem, ze muszę zrobić podpory ... chyba nawet dosyć mocne, ale jak maja być wykonane ? no, czekam na zdanie Szefowej
Aniu, na tym budynku glicynia pięknie się prezentuje ! Twoja też bardzo dorodna choć faktycznie jeszcze nie jest maksymalnie obwieszona kwiatami, ale nie widzę, jak ją prowadziłaś ?
no, mnie zależy, aby rosła tak na boki jak na tych fotkach, które przedstawiłam
____________________
marzena O....!
Gardenarium 01:09, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
moni napisał(a)
o super Warszawa niedaleko w marcu- kwietniu ruszam z zakupami do ogrodu


Glicynie widziałam w maju, wczesna wiosna to ryzykowny zakup i może nie być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 01:10, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
marzena napisał(a)
mam pytanie dotyczące usytuowania i prowadzenia wisterii przy murze...
znalazłam takie zdjecia, ktore Danusia umieściła w 'ogrodzie średniowiecznym' i właśnie w podobny sposób chciałabym prowadzić wisterię...
ale mam pytania dotyczące praktycznego podejścia do tematu - mój mur ma tylko 2 m wys, zastanawiam się jak i z czego wykonać podpory aby potem kierować pędy na boki, a także czym przytrzymywać/utrzymywać te boczne pędy w takiej pozycji?
Danusiu, proszę o pomoc


Do muru przytwierdza się mocne kołki i pętelki a do tego poziome druty stalowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
annawu 21:38, 30 gru 2011


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
marzena napisał(a)

Aniu, na tym budynku glicynia pięknie się prezentuje ! Twoja też bardzo dorodna choć faktycznie jeszcze nie jest maksymalnie obwieszona kwiatami, ale nie widzę, jak ją prowadziłaś ?
no, mnie zależy, aby rosła tak na boki jak na tych fotkach, które przedstawiłam




Ona nie jest rozłożona na boki tylko tnę w formie drzewa i jest podparta pałąkiem, żeby się nie przechyliła.
____________________
Ania - W gródku Ani
marzena 01:04, 03 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
no tak Aniu u Ciebie inaczej rośnie...
dzieki Danusiu, no, to muszę przed wiosną to przygotować... a nie trzeba przy głównym pniu jakiejś solidnej podpory pionowej ?
____________________
marzena O....!
Sebek 23:14, 03 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Boki na pewno będą ją bardzo mocno trzymać - myślę, że nie - jednak przyda się coś do wyprowadzenia jej w górę.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ele2001 23:09, 11 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Akurat prowadzę wisterie na murze główny przewodnik jest poprowadzony pionowo od niego na boki odchodzą poziomo pędy, jest prowadzona na drutach izolowanych (to jest ważne na zwykłych pędy łatwiej przemarzają) które są przykręcone kołkami do ściany. Jak będę w ogrodzie zrobię zdjęcia i wstawię
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
marzena 00:45, 12 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Przemek, to zrób fotkę koniecznie... a czy ten główny przewodnik nie potrzebuje jakiegos oparcia w postaci pręta metalowego czy czegoś takiego ? no i jakie grube maja być te druty izolowane, gdzie je można dostać/kupić ?
Dopytuję się, bo właśnie na wiosnę kupiłam wisterię i po przeczytaniu różnych artykułów w necie mocno ją przycięłam i rozdwoiłam dość nisko na 2 strony, te pędy są juz zdrewniałe... no i właściwie teraz nie ma tego głównego przewodnika, ale rosła szalenie szybko, pewnie znów wypuści sporo pędów w nowym sezonie... to co mi radzicie teraz ?
____________________
marzena O....!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies