Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Może ktoś podpowie.... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Może ktoś podpowie.... :)

kaisog1 23:35, 05 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
nooooo.... a może wyjmę parę betoniaków i powiększę rabatkę??? hahhahahaha
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 17:44, 06 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Danuś zawijasy to z ciekawości pytałam (chodziło o ogród teściowej )

Chciałabym jedynie, żeby jakos tam hortensje umieścić - tylko ja nie wiem czy one tam dadzą radę...

Na jednej z tych rabat rosną, chyba od początku, liliowce - może to jakaś wskazówka co do gleby...


Te rabaty na pewno są zbite i psy tam się załatwiały. Trzeba wybrać i wywieźć trochę ziemi, żeby zrobiło się miejsce na żyzną do sadzenia roślin i żeby się nie wywalała poza krawężnik jak się kory nasypie.
Potem trzeba wszystko głeboko przekopać. Przywieźć rośliny i podłoża do sadzenia, najlepiej kompost albo próchnicę od Melona i dopiero w to sadzić. W tym co jest, nie ma szans na powodzenie upraw
Rozważam hortensje Limeligt, bo H. macrophylla będzie zawodna w kwitnieniu. Jest dużo propozycji od wszystkich, ja też coś dołożę.
Robię propozycję nie jednakową po całości bloku na każdej rabacie, ale od środka może się powtarzać prawa strona jak lewa. Środek wyższy i inny niż boki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 20:22, 06 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Danusiu ano z tymi psami to racja.... ojj szykuje się masa roboty
Czemu H. macrophylla może byc zawodna? Kurcze, chciałam ją na działkę przy domku posadzić też....

Ale mnie zaciekawiłaś tą niejednakowością Jak próbowałam dobrać coś co nie było symetrycznie to mi straszny bałagan wychodził hahahahha No ale co się dziwić jak nie bardzo umiem
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 22:29, 06 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Macrophylla kwitnie na pędach zeszłorocznych a one przeważnie przemarzają i wtedy nie kwitnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 20:41, 07 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
No faktycznie, to racja. W zeszłym sezonie jedna z hortensji mojej teściowej miała tylko jeden kwiat....

Wiesz co Danuś.... tak sobie przeglądam różne projekty (i te co od Ciebie dostałam) i doszłam do wniosku, że chyba zdecyduje się zrobić łąkę kwietną na mazurach... (matko jak ja mieszam w tematach hihhihi) Po prostu podziele ogród na dwie części: - pierwszą leśno-łakową, - drugą rodzinno-wypoczynkową Barierą między tymi ogrodami będzie skarpa. Tylko kurcze boje się, że za wąska ta moja działka.. no nic zobaczymy
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 19:25, 08 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wysmarowałam schemat pod blok. krzywo bo potem roozcinałam, żeby zmieścić listę roślin, wybaczcie. Narysuj sobie w tym programie i wklej, zobczymy jak to wyjdzie. Policzyłam także rośliny, podłoża i korę, gdyby się chciało to wsadzić,
Można nieco mniej roślin i rzadziej. Bo ja hortensje "posadziłam" co metr, ale nawet rzadziej może lepiej.



Kolejność rabat od lewej I - II - III - IV - V

Rabata III jest środkowa, pozostałe są symetryczne po obu stronach.

Lista roślin

1.Cotoneaster „Ursynów” 96 szt x 10 960
2.Taxus x media „Wojtek” 3 szt x 30 90
3.Hosta „Fire and Ice” 30 szt x 10 300
4.Euonymus fortunei
„Emerald'n Gold” 80 szt x 7 560
5.Euonymus fortunei
kula na pniu 6 szt x 50 300
6.Hydrangea paniculata
„Limelight” 34 szt x 20 680

Podłoża do sadzenia 60 worków x 7 420
Kora do ściółkowania 60 worków x 8 480

RAZEM 3.790
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:28, 08 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do tego musisz wynająć kogoś, albo czynem społecznym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:39, 08 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
III rabata - na środku

3 punkty dominujące - dałam cis Wojtek ale jakbym to robiła sobie to bym posadziła stożki duże z cisa lub kule na pniu.
Na dole pod tym - dywan z trzmieliny żółtej - zimozielony i praktycznie bez obsługi, trzeba przyciąć górą i po granicy tego prostokąta, jak się rozrośnie. Ciemna zieleń kolumnowego cisa będzie kontrastowała.
Po bokach pasy - od ściany irga Ursynów, a z przodu biała hosta. Jakby ktoś się uparł - w hostach można posadzić dużo tulipanów ale w jednym kolorze.

Rabaty po lewej i prawej - symetryczne I i II oraz IV i V

Po zewnętrznej (skrajne) od ściany po trzy kulki na pniu, najlepiej żółte z trzmieliny, nawiązują do dywanu z tej samej rośliny pośrodku.
Z przodu - wał z irgi Ursynów. Albo inne krzewy, ale irga jest zimozielona, kwitnie w maju na biało i jest wdzięczna.

Między skrajną rabatą a środkiem zaplanowałam od ściany hortensje Limelight, a z przodu irgi - podobnie. Powtórka rośliny. Można dać ewentualnie inną roślinę na brzegu, nawet też trzmielinę żółtą.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 20:07, 08 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Matko najświętsza! Danuś! aleś kawal roboty zrobiła
Jestem w szoku i musze się ogarnąć i postudiować Tylko kurcze mogłabys mi wysłać w większym rozmiarze zdjęcie bo na tym nie mogę nic rozszyfrować (nawet jak zapisze sobie plik)
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 20:24, 08 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nasz system zmniejsza do 640x480 a ja mam skaner popsuty żeby skanował mi inaczej mogę tylko na pulpit. Zrobiłam jeszcze zdjęcie tego co narysowałam.
Opis jest pod spodem to uda się rozszyfrować.

wgrywam zdjęcia.
Nie mam tu narzędzi do rysowania.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies