Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Może ktoś podpowie.... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Może ktoś podpowie.... :)

Matka 22:36, 27 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Anek, a pokaż w kępie jak wygląda!ładny
____________________
U Matki
Matka 22:40, 27 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Joanka napisał(a)
Najbardziej nie mogę się doczekać picia porannej kawy w ogrodzie i biegania w piżamie, żeby zobaczyć co nowego powychodziło hihi. Też tak masz Bogusiu?


Ja też tak mam
Kawka na tarasiku(co prawda jeszcze nie urządzonym) i nawet czasem w gaciochach latam po ogrodzie jak sąsiadow nie ma i żurawie pod siatką nie patrzą
____________________
U Matki
Joanka 22:42, 27 lut 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
W gaciach toples?
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Matka 22:43, 27 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Toples to nie, ale w piżamce latałam, jak motylek
____________________
U Matki
grazyna_mich... 11:32, 28 lut 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 171
Gosiu, ja bym ci polecił na rabatki pod blok bodziszki są różne od niziutkich do takich nawet metrowych wdzięczne są ładnie kwitną po przekwitnięciu obciąć suche kwiaty to jeszcze raz odbiją i zakwitną, na brzegi niezawodna jest dąbrówka - skalniaczek o bordowych liściach i fioletowych kwiatach wszędzie wejdzie i jak się rozrośnie nie przepuści żadnego chwasta, a wiadomo pod blokiem nie wszyscy chcą pielić, poszukam jeszcze coś ciekawego to podeślę pomysły, pozdrawiam
____________________
Grażka
Gardenarium 19:00, 28 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Danusiu

Jakiej najmniejszej szerokości i wysokości można zrobić obrzeże z bukszpanu? Wymyśliłam cosik ale nie wiem czy mi się zmieści hihihihi Albo inaczej. Wstawię fotkę i sama zobaczysz



Żeby te zawijasy wyglądały ładnie to ile szerokości potrzebuje rabata? Tak minimum - oczywiście zmniejszając do minimum szerokość tych bukszpanowych zawijasów (chyba mało po polsku napisane hihihi)



Na zawijasy około 2 m. Tylko to zależy co tam za drzewko rośnie i jaką ma średnicę korony. Jeśli by to była katalpa Nana, albo wiśnia "Umbraculifera" to więcej, ale jeśli trzemielina pienna albo kula z cisa na pniu, to wystarczy 1.5 m. Śledzę dalej, co tam wymyśliłyście podczas mojej nieobecności

W zawijasie w środku żółte żurawki albo trzmielina żółta, po zewnątrz bordowe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:06, 28 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Gosiu

Dzięki za podpowiedź z irgą Nawet nie wiedziałam, że ją szczepią... rozejrzę się za nią Faktycznie irga jest często używana do nasadzen w parkach a przecież tam warunki spartańskie
Myślałam, żeby puścić po tych rabatach właśnie bluszcz, barwinka albo coś takiego.
Chyba jednak będę musiała pomyśleć o czymś innym niż takie niskie żywopłociki... Przy tak długich rabatach to za sam bukszpan wyjdzie z 500 zł a przecież tam są 3 takie długie rabaty i dwie krótsze
Jakoś zupełnie nie moge teraz nic wymyśleć. Nie wiem jak to ugryść....


Gosiu, pienna irga może wymarzać, bo ona jest półzimozielona, W ogrodzie w Grodzisku nie odbiła.
Lepiej bedzie dac trzmielinę na pniu (35 zł kosztuje).
A normalna irga, nie szczepiona jest lepsza od bluszczu. Niska jest odmiana "Major" a z wyższych polecam "Ursynów".
Dochodze właśnie w wątkach o wymiarach tych rabat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:11, 28 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Hanka_andrus - no faktycznie, mogą poniszczyć ale jakby się tak zastanowić to każdą roślinę zniszczą. Pomysł z sadzonkami był świetny!

Bogda - z tej mąki to się tak głośno śmiałam, że się mój synek obudził , a mój mąż stwierdził, że już mi kompletnie odbiło

Joanno - hmmm jeżeli są problemy z zimowaniem to zupełnie odpada. Gdybym mieszkała z mamą to i opatulać bym mogła ale mieszkamy osobno...

A teraz proszę się nie śmiać... Nigdy w życiu nic nie zaprojektowałam i nie wiem w ogóle czy takie zestawienie być może, nie mówiąc o tym, czy to co narysowałam nadaje się na rabatę szerokości metra hihihihih. Pomyślałam, żeby połączyć iglaki z hortensjami ogrodowymi.




Zadziwiająco ładnie Ci wyszło
Jaki krzew by tu pasował - rododendron różowy

nie wiem co mogłoby tu rosnąć - żurawki np. żółte, ale też niebieskie floksy szydaste.

Tylko pod blok trzeba tak dobrać rosliny żeby nie było za dużo pracy. Krzewy by się nadały i zimozielone różne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:18, 28 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziewczyny proponowały na niebieską kępę - wrzośce. Jestem za. Różanecznik wymyśliłam też, nie ściągnęłam. Teraz doczytuję
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:22, 28 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gosiu doczytałam, że rabaty mają około 1 metra szerokości i 11 m długości.
Ale ten teren ma kształt litery "L", proszę nabazgrol mi konkretne wymiary co gdzie ile ma bo nie doczytałam. 11 metrów ale w każdą stronę czy razem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies