Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogrodowisko w Japonii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko w Japonii

ronin 01:30, 08 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
6 dnia mieliśmy pojechać do Yudanaki, przez Nagano. Ponieważ musieliśmy czekać na pociąg parę godzin postanowiliśmy też zwiedzić Nagano. Było o nim głośno w 1998 roku kiedy odbywały się tu zimowe igrzyska olimpijskie. Potem trochę wszystko przycichło.

Najsłynniejszą atrakcją turystyczną jest świątynia Zenkoji. Została ona wybudowana w 7 wieku, a potem wokół niej powstało miasto.






____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
ronin 01:33, 08 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Wracając spróbowaliśmy słynnych naleśników soba. Robi się je dokładnie z tych samych składników co makaron soba. W środku lody, owoce, czekolada itp. Było ok 50 rodzajów. Przepyszne

____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
ronin 01:55, 08 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Z Nagano pojechaliśmy wreszcie do Yudanaki. Jest to raczej małe miasteczko, ale pobyt tam był bardzo ciekawy, i prawdziwie po japońsku

Noc spędziliśmy w ryokanie, tradycyjnym japońskim hotelu (zajeździe). Ryokany cechują się tym, że jest tu bardzo dobra obsługa, tradycyjne japońskie pokoje, stroje, kuchnia oraz często możliwość wzięcia kąpieli w gorących źródłach tzw. onsen.

Nasz z zewnątrz nie robił wrażenia, ale zaskoczył nas gościnnością oraz pobliskimi atrakcjami. Właściwie to ten hotel przez ostatnie dwa lata wygrywał na najlepszy ryokan wśród użytkowników strony booking.com.

Pierwsza rzecz po wejściu to zdjęcie butów. W środku można chodzić boso, w klapkach lub w tradycyjnych japońskich drewnianych sandałach, które są do dyspozycji gości. No niestety dla mnie były zdecydowanie za małe

W pokojach śpi się na podłodze, na tradycyjnych materacach futon. Pewnie sobie każdy pomyśli, że jest to bardzo niewygodne, ale mi tam to nie przeszkadzało, było bardzo wygodnie. Kolejna rzecz, to każdy gość dostaje yugatę, jest to takie jakby codzienne kimono, w którym można chodzić po hotelu, a nawet iść na spacer przez miasto. Oczywiście skorzystaliśmy z tej okazji

Najpierw pojechaliśmy do publicznego gorącego źródła (onsen). Pan gospodarz był tak miły, że nas tam zawiózł bez żadnej opłaty. Onsen położony jest na wzniesieniu. Było już wtedy dość ciemno, chwilę po zachodzie słońca, więc patrząć w dół mogliśmy obserwować Nagano i zapalające się tam światło. Wspaniały widok.

Jeżeli chodzi o same źródła to jest to jakby jacuzii, tylko że naturalne. W Japonii jest mnóstwo takich gorących źródeł. Kilka razy więcej niż na Islandii. Bardzo często przy takim źródłach budowano ryokany.

Taka kąpiel jest bardzo relaksująca. Tradycyjnie onseny nie są koedukacyjne, a kąpiele bierze się nago. No i nie można mieć tatuaży, bo wtedy podobno nie wpuszczają. Ale w tym naszym nie widziałem, żeby ktoś to jakoś sprawdzał.

Po powrocie poszliśmy do pobliskiej restauracji na wspaniałe sushi. Bardzo mi się podoba, że większość restauracji jest dość mała. Są to rodzinne przedsięwzięcia z kilkoma stolikami, wydają się takie mało znaczące, ale jedzenie jest przepyszne.
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
ronin 02:01, 08 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Na drugi dzień zjedliśmy tradycyjne japońskie śniadanie, a następnie pan gospodarz zawiózł nas do parku z małpami. Trochę dziwnie brzmi ta nazwa po polsku

W parku żyją japońskie makaki, które słyną z tego, że w zimę (i nie tylko) kąpią się w gorących źródłach.

Od wejścia do parku trzeba przejść jakieś 1-2 kilometry drogą przez las. Co jakiś czas pojawiają się znaki z opisem unikalnych zwierząt, które tam żyją m. in. był opisany taki gatunek kozła. Akurat udało nam się go zobaczyć







____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
ronin 02:03, 08 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
No i wreszcie długo oczekiwane małpy, albo raczej małpki.








____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
ronin 02:06, 08 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271







W tej rzecze, którą widać w tle, też jest gorąca woda. Ogólnie ta gorąca woda przepływa przez całe miasto.

Polecam jeszcze zobaczyć zimowe zdjęcia z tego parku. Np. tutaj
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
ronin 02:06, 08 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
No dobrze, na dzisiaj tyle. Myślałem, że uda mi się skończyć, ale jednak nie jest to takie proste.

Jak mi się uda to jutro wrzucę jeszcze film z tymi małpkami Były super.
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:08, 08 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
ronin napisał(a)
No i wreszcie długo oczekiwane małpy, albo raczej małpki.





Ta wygląda na wniebowziętą Czy one są niebezpieczne?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:14, 08 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A czy możesz pokazać (choćby wykadrowany) fragment tego kimona które miałeś na sobie? i te stopy bez butów?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 09:36, 08 lip 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Bardzo ciekawa relacja, fajne komentarze - mam nadzieję, że jeszcze znajdziesz trochę czasu i powspominasz,
bo jest co i to chyba na długo
no i dobrze, że Danusia czuwa
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies