Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogrodowisko w Japonii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko w Japonii

Ayna 09:15, 11 cze 2013


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Super fotorelacja!
To jest to, co tygryski lubią najbardziej
____________________
"Ogród japoński po polsku"
ocia79 13:31, 11 cze 2013


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Ronin zawiesiłam się dziś w pracy na Twoich opisach i zdjęciach.

Cudna podróż. Zazdraszczam normalnie.

Dzięki, że się dzielisz z nami.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Gardenarium 22:00, 12 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ronin napisał(a)
Bardzo mi się podobają te drzewa. Nie wiem niestety co to jest.






A może sekwoje?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgaNet 16:52, 13 cze 2013

Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 366
Ciekawa podróż i piękne zdjęcia
Porządek bije po oczach !!! Wszystko przycięte, dociete, poskładane i na swoim miejscu. To robi wrażenie !
Dzięki za wspaniałą, wirtualną wycieczkę
____________________
Pozdrawiam :) Agata Isle of Skye, Zamek Dunvegan i ogrody; Gardening Scotland; Ogrody przy zamku Crathes; Pitmedden Garden; Ogród różany przy Drum Castle
kaisog1 21:31, 13 cze 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Michał cudowną podróż odbyłam dzięki Tobie. Nie dosć, że zdjęcia doskonałe to jeszcze Twoje opisy i wyjaśnienia są nieocenione. To kraj zupełnie mi obcy o zupełnie innej kulturze. Fascynujący ale i za razem niepokojący. Nie wiem czemu ale mam takie wrażenie, że w tym poukładanym, zadbanym miejscu jest jakiś niepokój.
Strasznie fajnie sie to czyta i ogląda Czekam z niecierpliwościa na więcej
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
suna 02:35, 15 cze 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
ronin napisał(a)
Bardzo mi się podobają te drzewa. Nie wiem niestety co to jest.






Witam!
Odwiedziłeś cudowne klimatyczne miejsce. Nie pojawiające się na szlakach ludzi zwiedzających Japonię.
Drzewa na zdjęciach (tych z Kōyasan) to kilkusetletnie cedry.
Pozdrawiam bardzo serdecznie i czekam na kolejne zdjęcia.
Justyna 23:28, 18 cze 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
I co dalej?
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
nebel 23:35, 18 cze 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Justyna napisał(a)
I co dalej?

No właśnie Ronin?
Narobiłeś nam apetytu
____________________
Ogród Nebel
ronin 00:27, 08 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Korzystając dalej z naszej bazy wypadowej w Osace, pojechaliśmy do Kioto. Kioto to dawna stolica Japonii, a obecnie jej kulturalne centrum. Był to jedyny punkt podróży, który uznałem za obowiązkowy. Reszta była mi w sumie obojętna.

Przyznam, że jadąc tam wyobrażałem sobie, że to miasto będzie wyglądało trochę jak te kilkaset lat temu, spokojne, tradycyjne. No ale takie nie jest. Jest bardzo nowoczesne, a właściwie jest to połączenie nowoczesności z tradycją, historią i dawną kulturą Japonii.

Pierwszym miejscem, które zobaczyliśmy to słynny Złoty Pawilon Kinkakuji. Nazwa jest tu bardzo na miejscu bo cała świątynia jest pokrywa złotem.







____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
ronin 00:31, 08 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Nie widać tego za bardzo na zdjęciach, ale były tam tłumy zwiedzających. Po obejściu całej świątyni skorzystaliśmy z okazji, żeby napić się zielonej herbaty. Razem z ciasteczkiem



Jak ktoś nigdy nie pił prawdziwej zielonej herbaty, to jest bardzo podobna go takiego polskiego bajorka i pachnie glonami Ale jest bardzo dobra, ja osobiście bardzo zasmakowałem.

A tutaj źródełko, z którego pobierana jest woda na herbatę.

____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies