Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogrodowisko w Japonii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko w Japonii

Gardenarium 14:53, 04 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak to na koniec, a gdzie żwiry zagrabione i niedoskonałości?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Justyna 15:14, 04 cze 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282



Trzymajcie mnie! Czy żywopłot przy ulicy jest z azalii japońskiej?
Jak się objawiała nieprzyjazność jelonków? Jakby mnie karmili mapami i ulotkami też bym nie miała przyjaznego nastawienia.
Pinus mugo, Acery - cudne! No i morza żwirowe.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
ronin 21:54, 04 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Jelonek perfidnie zaszedł kolegę z tyłu, wyciągnął i zjadł naszą mapę.
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Ewa 22:01, 05 cze 2013


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
A czy jadłeś coś dobrego?
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Anita1978 15:32, 06 cze 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ewa napisał(a)
A czy jadłeś coś dobrego?


!mm, pewnie wyborne sushi, mniam, mniam. A widoki cudne!
____________________
ogródek Anity
zbigniew_gazda 17:47, 06 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
Ronin piękne zdjęcia i fajnie opisujesz to wszystko. A co z ruchem ulicznym, czy są korki, jakie mają drogi, czy jeżdżą samochodami rodzimymi.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Leida 22:26, 06 cze 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Mnie zachwyciły azalie strzyżone w kule. Ciekawe od ilu lat już je tak strzygą.

Brama Tori ze świątynią tez robi wrażenie mimo odpływu.

Ja tez poproszę jeszcze trochę więcej zdjęć.
____________________
Hania
ronin 01:24, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Ewa napisał(a)
A czy jadłeś coś dobrego?


Oczywiście. Jadłem same dobre rzeczy . Moje ogólne postanowienie było takie, żeby jeść tylko japońskie jedzenie.

Kilka razy jadłem sushi, w tym raz na największym targu rybnym świata Tsujiki w Tokio, więc ryby były najświeższe jak się da. Było pyszne, miałem okazje spróbować np. maki z jeżowcem, ośmiornicą oraz sashimi z wielu gatunków ryb, których raczej nie można dostać w Polsce. Sushi jest dużo tańsze niż u nas.

Bardzo ciekawym doświadczeniem była wizyta w restauracji shabu shabu. Skorzystaliśmy z tam opcji "All you can eat". Za ok 150 zł od osoby przez 90 minut można było do woli zamawiać co się chce do jedzenia i picia. Shabu shabu polega na tym, że kelner stawia na stoliku kociołek z dwoma różnymi wywarami. W stoliku jest wbudowana płyta indukcyjna, która to podgrzewa, a goście sami sobie przyrządzają jedzenie, wrzucając surowe składniki do kociołka.

Głównie próbowaliśmy wołowinę wagyu, taką z najlepszego gatunku. Japonia zresztą słynie z najlepszej wołowiny na świecie. Tak jak patrzyliśmy w sklepach to 100 gram kosztuje 30 zł albo i więcej. Taką wołowinę kroi i się w bardzo cienkie plasterki, myślę, że ok 1 mm. Żeby ugotować taki plasterek wystarczy go włożyć na kilka-kilkanaście sekund do kociołka i gotowe.

Oprócz wołowiny można było spróbować wieprzowiny, kurczaka, masę warzyw, japońskich grzybów (np. shitake, enoki), tofu, soję czy różne makarony. Składników w menu było ponad 50 i wydaje mi się, że spróbowaliśmy wszystkiego . Do tego oczywiście sake, które jest podawane na ciepło w takich fajnych ceramicznych flakonikach. Nalewa się je do takich małych miseczek i pije. Jest bardzo dobre.

Pod koniec uczty można poprosić o ryż, który się wrzuca do pozostałego wywaru, tego w którym gotowaliśmy te wszystkie 50 składników, więc ma bardzo bogaty smak. Pycha .

Na śniadania natomiast często kupowałem sobie pudełko bento. Jest to takie drewniane albo plastikowe pudełeczko z przegródkami, z różnymi małymi potrawami. Zawsze jest porcja ryżu, kawałek ryby, warzywa, owoce, czasami jakiś deser. Najlepsza w tym wszystkim jest ta różnorodność potraw, ale to jest ogólna cecha japońskiej kuchni.

Jeszcze mała ciekawostka. Przy większość restauracji są wystawiane makiety posiłków, jakie można kupić .



____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
ronin 01:43, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
zbigniew_gazda napisał(a)
Ronin piękne zdjęcia i fajnie opisujesz to wszystko. A co z ruchem ulicznym, czy są korki, jakie mają drogi, czy jeżdżą samochodami rodzimymi.


A dziękuję . Z ruchu ulicznego, takiego samochodowego to chyba za dużo nie zaobserwowałem. Nie widziałem nigdzie korków, a czytałem, że są w Tokio i że generalnie nie warto jeździć samochodem.

Ruch jest lewostronny, natomiast dla pieszych jest mieszany. Raz jest z lewej raz z prawej, co bywało trochę denerwujące, bo nie wiadomo gdzie się teraz ustawić, żeby było dobrze. Potem po dłuższych obserwacjach doszedłem do wniosku, że jednak to wszystko jest dobrze przemyślane. Na przykład na stacji, gdzie jest dużo pasażerów przyjeżdżających o jednej porze, są szersze schody do wychodzenia ze stacji niż schody do schodzenia.

Drogi są dobrym stanie, autostrad raczej nie widziałem, ale na pewno są. Niezłe wrażenie robią estakady w Tokio, są naprawdę bardzo wysokie.

Większość Japończyków jeździ rodzimymi samochodami. Oni mają w czym wybierać. Większość tych samochodów jest jednak bardzo mała, a właściwie krótka. Wszystko przez ogólny brak miejsca, szczególnie w dużych miastach. Wszędzie się je oszczędza co prowadzi do ciekawych rozwiązań. Większość parkingów jest piętrowa, tylko nie tak jak u nas. Są montowane takie specjalne platformy, które się poruszają w górę i dół, więc samochody stoją a właściwie wiszą nad sobą. Nie wiem jak to jest zorganizowane dokładnie. Np. co się dokładnie dzieje jak ktoś kto ma samochód na górze chce wyjechać, a jest jeszcze inny samochód na dole. Pewnie te platformy zjeżdżają jakby pod ziemię, ale nigdy tego nie widziałem.

Na wielu stacjach benzynowych dystrybutory paliwa są umieszczone jakby w suficie stacji. Jest bardzo niezwykły widok



____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
ronin 02:04, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Po Hiroshimie pojechaliśmy do Osaki. Oprócz wieczornych spacerów nic tam nie zwiedzaliśmy. Pierwszego dnia wybraliśmy się do małej miejscowości, a właściwie kompleksu klasztorów Koyasan położonego w górach. Podróż była trochę skomplikowana. Najpierw ponad godzinę pociągiem, potem kolejką pod górę i na końcu autobus.




I wreszcie wielka brama Daimon, która służyła dawniej jako główne wejście do klasztoru.

____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies