Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogrodowisko w Japonii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko w Japonii

Borbetka 13:36, 10 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Marzenie tam pojechać.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 19:28, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A ja mam niedosyt jeszcze, bo wiem że to nie wszystko.
A czy to prawda, że ten żwir jest zraszany codziennie, żeby zmyć kurz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:28, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A co z tym przechodzeniem przez ulicę, pokaż skrzyżowanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:30, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
ronin napisał(a)




A co jest tutaj napisane? Ciekawam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata_chrosc... 20:50, 10 cze 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Mam nadzieję, że to nie koniec! Śledzę od początku z zapartym tchem bo, pewnie nie uwierzysz, ale niedawno podjęłam decyzję, że chcę, koniecznie, pojechac do Japonii! To nie będzie prędko, ale już zbieram wszelkie informacje na ten temat i Twoja podróż jest dla mnie jak skarb! Dzięki i czekam na kolejne etapy podrózy
____________________
ogród w Holandi
mira 22:20, 10 cze 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
super relacja , też śledzę i podoba mi się że jest w odcinkach i też fajnie że Danusia pilnuje więc będzie jeszcze sporo -

czekam
i pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Elfik 22:28, 10 cze 2013


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Fantastyczna relacja! Przeczytałam z zapartym tchem, tym bardziej, że mój jedyny kontakt z Japonią, to współpraca mojego biura z koncernem Mitsubishi, a dzięki jego przedstawicielom znam smak sake, ciepłej oczywiście. Fakt: dużo lepsza od zimnej .
Na zdjęciach uderza mnie przede wszystkim brak tej przewalającej się ogromnej masy ludzkiej, jaką widzi się na ogół w relacjach telewizyjnych. No i te ogromne, żwirowe, puste, pedantycznie uporządkowane powierzchnie – służące jedynie do ukojenia zmysłów... U nas, to by cały dzień pracował tam tabun ludzi z grabiami, stawiając na koniec tabliczkę: nie deptać! Ech, inny świat! Piękna kultura, gdzie ludzie czują się jakby zrośnięci z naturą. My próbujemy kopiować ich ogrody, a oni sami mają dewizę: ucz się od natury, lecz jej nie kopiuj
Bardzo chciałabym usłyszeć Roninka mówiącego po japońsku .
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Justyna 23:07, 10 cze 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282

Ronin, chciałam dopytać o to zdjęcie. Kiedy je zobaczyłam przypomniał mi się film Wodne dzieci (poruszający dokument, polecam), tym terminem w Japonii określa się nienarodzone dzieci (na skutek poronień, czy usunięcia ciąży). Pamiętam z filmu posągi jakie pokazuje Twój kadr. Stały na cmentarzach, ale też w naturze wśród skał. Rodzice odwiedzając te symboliczne miejsca kierowali myśli ku swoim nienarodzonym dzieciom. Pozostawiali tam również drobne upominki zabawki, słodycze. Orientujesz się czy przedstawione posążki odnoszą się do tzw. wodnych dzieci?
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
weronika77 23:17, 10 cze 2013


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Mnie też zachwyca kraj kwitnącej wiśni, piękne kimona, wiszące ogrody. Moja koleżanka, malarka wyjechała do Saporro, ma męża Japończyka i z nim córeczkę śliczną Japoneczkę (30 lat temu).
Opowiadała o wychowaniu dzieci,sadzeniu wiśni, zwyczajach dotyczących zakładania rodziny z osobą rozwiedzioną, o wykorzystaniu każdego kawałeczka ziemi, o spokoju.
Oglądałam i porównywałam domy w Kanadzie. Te duże, piękne należały zwykle do Japończyków, bo oni bardzo dobrze zarabiają, są mądrzy i pracowici.
Dziękuję za relację i pozdrawiam.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
ronin 00:13, 11 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Justyna napisał(a)

Ronin, chciałam dopytać o to zdjęcie. Kiedy je zobaczyłam przypomniał mi się film Wodne dzieci (poruszający dokument, polecam), tym terminem w Japonii określa się nienarodzone dzieci (na skutek poronień, czy usunięcia ciąży). Pamiętam z filmu posągi jakie pokazuje Twój kadr. Stały na cmentarzach, ale też w naturze wśród skał. Rodzice odwiedzając te symboliczne miejsca kierowali myśli ku swoim nienarodzonym dzieciom. Pozostawiali tam również drobne upominki zabawki, słodycze. Orientujesz się czy przedstawione posążki odnoszą się do tzw. wodnych dzieci?


Niestety nie wiem do czego się dokładnie odnoszą. Na zdjęciu widać piramidę zbudowaną z takich małych posążków, ale było ich jeszcze bardzo dużo pojedynczo w mniejszych ilościach. Często te posążki były przyozdobione w kolorowe śliniaczki. Na tym zdjęciu też je widać.
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies