Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z sadzonek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z sadzonek

Ymma 21:16, 06 wrz 2013


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
Jest wraz z innymi sadzonkami na palecie do rozsad - wsadze w takim razie do ziemi, dziekuje Danusiu za rade
____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Gardenarium 21:18, 06 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pokaż zdjęcie jak ona wygląda, bo ja przecież nie wiem, a może ona jest zbyt słabiutka? Muszę ją zobaczyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ymma 21:24, 06 wrz 2013


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
A to za tydzien na urlopie jestem i sie tak zastanawiam w wolnych chwilach co bede robila jak juz wroce - sadzonka malutenka jest calosc moze z 7 cm z czego wiekszosc pod ziemia nad ziemia z tydzien temu pojawily sie listki
____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
darek_sztuczny 20:51, 09 paź 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 35
Jakieś cztery tygodnie temu posadziłem sadzonki hortensji limelight. Z ośmiu do chwili obecnej tylko jedna wypuściła dwa nowe listki, pozostałe stoją w miejscu, nie usychają ale nowych przyrostów brak. Wydaje mi się, że wszystko zrobiłem tak jak należy, według instruktażu jaki znalazłem na forum. Zastanawiam się czy jeszcze coś z nich będzie?
____________________
Pozdrawiam Darek
ele2001 21:08, 09 paź 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Delikatnie wyjmij z doniczki i sprawdz czy maja korzenie .
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 21:39, 09 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Albo nie wyjmuj, tylko zadołuj dobrze na zimę z doniczkami, bo jak naruszysz ewentualne korzonki to po hortensjach. Lepiej zostawić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zabaewa 18:42, 17 lis 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Rozmnażam wiele bylin - przez dzielenie kęp. Kiedyś próbowałam wielokrotnie ukorzenić przez odkład wisterię - nie udało się ani razu. Potem próbowałam z sadzonki półzdrewniałej, zdrewniałej - i też nic. Kiedyś przy przesadzaniu róży nacięłam korzenie wisterii i od tego czasu w tym miejscu co rok pojawiała się nowa roślinka W ten sposób uzyskałam kilka egzemplarzy. A w tym roku przez przypadek przysypałam pęd wisterii i dopiero jesienią robiąc porządki zauważyłam ukorzeniony odkład - mimo woli Ot - niespodzianka.

Poza tym - w tym roku ukorzeniam sadzonki lawendy, bo mi się marzy obrzeże wzdłuż ścieżki. Na wiosnę okaże się czy zaliczę ten eksperyment do udanych

No i milin amerykański - podobnie jak wisteria wydaje nowe rośliny z naciętych korzeni...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Gardenarium 21:27, 17 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Lawendę można wysiewać, ale z sadzonek masz pewną czystość odmianową. Sadzonki łatwo się ukorzeniają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zabaewa 11:57, 20 lis 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Danusiu - a można wysiewać z własnych zebranych nasionek ? I kiedy najlepiej zbierać nasionka ? To byłby ciekawy eksperyment
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Gardenarium 18:20, 20 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Obserwuj jak będą się kwiatostany otwierały, to widać, obsypują się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies