Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z sadzonek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z sadzonek

Luckaa 15:55, 23 sty 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Jaka tempertaura powinna być w inspekcie,w którym przechowuje rośliny schowane przezd mrozem, i roślinki, które się ukorzeniają?
____________________
Lucyna
Luckaa 15:55, 23 sty 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Zaznaczam powiadomienie.
____________________
Lucyna
Gardenarium 18:42, 23 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie masz wpływu na to jaka jest temperatura, bo to nieogrzewane jest. Co najwyżej możesz okryć matami słomianymi. Ale na to pytanie nie mam odpowiedzi.

Kiedy ma być temperatura, zimą czy wiosną? czy jesienią?

Powinna być na plusie, żeby rośliny nie pomarzły, ale tak się nie da utrzymać Będzie tak samo mróz jak na zewnątrz, wiatru mroźnego nie będzie, no może dwa stopnie wyżej niż na zewnatrz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luckaa 20:47, 23 sty 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Może źle sformułowałam, jaka powinna być najniższa temperatura przechowywania tych roślin wrazliwych itp, na zime przeniosłam rośliny na nie zamieszkałą jeszcze budowe, zmierzyłam temperature i dziś było 6st, boje się żeby nie pomarzły mi rośliny, mam tam bukszpany i kordyline, mam jeszcze miejsce do którego moge przenoieśc, ale tam jest z kolei ok 14st i niewiem czy nie za ciepło im teraz się zrobi i nei zacznąwypuszczać. I jescze pytanie, kiedy moge posiać lobelie, w przymrozki chyba nie, czy może zrobić to i tzrymac w tym pomeiszczeniu w 14 stopniach?
____________________
Lucyna
Gardenarium 08:27, 24 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Temperatura nie jest uniwersalna dla wszystkich wymienionych roślin.

Bukszpan zniesie spadki poniżej zera (przecież od zimuje w gruncie normalnie), kordylina tylko krótkotrwałe spadki, ale np. dwóch tygodni poniżej zera już nie wytrzyma. Może stać w tym pomieszczeniu gdzie jest plus 14. Wymaga powyżej zera.

O wysiewaniu lobelii jest tutaj, wysiewasz ją np. w lutym- marcu ale w pomieszczeniu o wysokiej temperaturze, nie w inspekcie a najlepiej w szklarni albo w domu na parapecie, ani nie w 14 stopniach. Optymalna temperatura kiełkowania wynosi 18-20 stopni.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/370-wysiew-nasion-kwiatow-i-warzyw-oraz-pielegnacja-siewek

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/394-pikowanie-hartowanie-siewek-i-sadzenie-na-miejsce-stale

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luckaa 11:07, 24 sty 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Uff dziękuje,w takim razie wiem jak działać, to dopiero kilka miesięcy mojego ogrodowania, niewiem jak to wszystko opanuje i zapamiętam, ale praktyka czyni mistrza
____________________
Lucyna
kitek81 10:08, 12 maj 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
ciekawy wątek, zaznaczam do obserwowanych
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
krzysztofd 11:54, 28 sty 2015

Dołączył: 28 sty 2015
Posty: 1
Ja w tym roku chcę posadzić truskawki .Już zamówiłem sadzonki . Jeżeli któraś z Pań zastanawia się również nad posadzeniem truskawek to chcę tylko powiedzieć ,że nie jest to wcale takie trudne i warte zachodu
21:21, 13 mar 2015
Krzysztofie prawie każdy z forumków uprawia truskaweczki Sam mam 4 odmiany.

Aneta123 18:28, 09 lip 2015

Dołączył: 30 maj 2015
Posty: 23
Witam Wszystkich.Mam pytank bo jestem w tym zielona.Czytałam ale jeszcze nie wiem.Chcę ukorzenić moja anabellkę,bo obiecałam dać mojej znajomej.wiem że trzeba zrobić patyczki w ukorzeniaczz i do zaiemi.Czy ktoś może bardziej to zobrazować...czy mam wziąż z dołu rośliny te bardziej zdrzewiałe pędy?czy te zielone części z kwiatostanami?nie ma zielonego pojęcia jak się za to zabrać.i te patyczki jakiej długości mają ?Bardzo proszę o podpowiedż ukorzeniacz już mam od mojej mamy ona ukorzenia dla pewnego ogrodnika tym bluszcz.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies