Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z sadzonek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z sadzonek

monteverde 18:05, 06 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
po zimie jak przemarznie trzeba ja przyciąć do 30 cm, to ładnie odbija i się zagęszcza

http://www.karpacz.webd.pl/joomla/pawel/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=265&category_id=56&option=com_virtuemart&Itemid=1
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Lidka 07:53, 16 mar 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Ten temat natchnął mnie na wykorzystanie zacisznego ale brzytkiego miejsca, na które nie miałam pomysłu.
Inspekty -to jest to.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
marzena 22:20, 16 mar 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
za pomoca sadzonek, ktore umieszczam od razu w docelowym miejscu rozmnażam wiele roślin w ogrodzie - dzisiaj np. rozsadzałam barwinek, bluszcz, irysy, rogownicę, goździki kamienne i trzmielinę - mam nadzieję, ze sie przyjmą
____________________
marzena O....!
alinak 11:56, 18 mar 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
wszyscy , którzy zajmujemy się ogrodami wcześniej czy później zaczynamy bawić sie w rozmnażanie. ja rozmnażam na różne sposoby , np. róże przyginam pęd ,przecinam lekko miejsce zgięcia w ziemi .przygniatam przysypane zgięcie ziemią i kładę na to kamień . efekt po 1 roku murowany. na wiosnę co roku rozmnażam sadzonki z obciętego bukszpanu , ale nie ruszam 2 lata .wprawdzie korzonki są już po roku ale daje czas roślinie żeby nabrała sil . mam już 5 kul bukszpanowych i 2 żywopłotki z moich bukszpanów. ale pisałam również o sadzonkowaniu lub odkładach z hortensji. lubie pobawić sie też innymi gatunkami , thują ,trzmieliną .irgą .a też bardzo dobrze rozmnażają się jałowce płożące ,wspomnę też o wrzosach i wrzoścach . jest mnóstwo roślin które nadają się do amatorskiego rozmnażania
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 21:40, 20 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
kaisog1 napisał(a)
NIech mi ktoś napisze czy portulakę i przypołudnik to pikować po kilka czy pojedyńczo??


Po kilka sztuk nie zaszkodzi, zaoszczędzisz na miejscu w mnożarce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 23:01, 20 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Danuś dzięki za info ..... się uśmiałam z tej mnożarki To moja mnożarka: najnowszej generacji, model granitowy lączony z drewnem wysokość około 90 cm (czytaj parapet i stół kuchenny, w późniejszych planach rozsadowych zagospodarowana zostanie klatka schodowa z roku 2000 hahahha )
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 23:04, 20 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No pikne
A co to rośnie w pudełkach mioorto ?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Matka 23:06, 20 mar 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
pelargonie pewnie
____________________
U Matki
kaisog1 23:08, 20 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Bogda brawo! Sebek to moje wyyyyciągniete pelargonie

P.S Kocham moje panie ze sklepu za te właśnie pudełka Uwierzycie, że ja wcześniej przenosiłam codziennie rano ,jakieś 300 doniczek na balkon i wieczorem spowrotem? No ale mam dwa usprawiedliwienia tej mojej głupoty: pierwszy to, że blondynką jestem a drugi to to, że karmiłam młodego, a przecież powszechna to wiedza, iż dzieć wysysa wszystko co najlepsze (czyli akurat u mnie "pomyślunek" )
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 23:16, 20 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Argumenty nie do przebicia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies