Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

Wiaan 16:04, 12 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5218
Czy można jeszcze przyciąć lawendę?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Monika83 21:26, 12 sie 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3020
Wiaan Jeżeli chcesz przyciąć przekwitniety kwiatostan to tak, a wtedy zakwitnie ponownie.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Wiaan 23:58, 12 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5218
Monika83 napisał(a)
Wiaan Jeżeli chcesz przyciąć przekwitniety kwiatostan to tak, a wtedy zakwitnie ponownie.

Bardzo dziękuję, o to właśnie mi chodziło
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Brix0n 08:34, 03 kwi 2021

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Ile cm ziemi w głąb i w szerokości przekopać z piaskiem by lawenda miała dobrze? Mam średnio przepuszczalna ziemię pod lawende. Czy moge do tej ziemi z piaskiem dodać ziemi uniwersalnej z worka i wszystko przekopać?
Gardenarium 18:35, 06 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
40 cm. I lubi rosnąć na wale, podnieś poziom rabaty gdzie będzie lawenda. MOżesz dodać ziemi z worka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Brix0n 12:29, 07 kwi 2021

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Ogólnie mieszkam na górce, zaraz dodam zdjęcie gdzie będzie lawenda. Przekonałem w głąb te ok 50-30 cm a na szerokość 40-50 cm ziemię. Poszło mi 2.5 worka piasku na długości ok 6.5 metra. Myślę jeszcze posypać po wierzchu piachem. Glinę wybrałem na spodzie trafiała się ziemia z piaskiem więc to wszystko mieszalem..najbardziej gliniasta ziemię wywiozlem. Sciolkowal będę białym klincem poniewarz jest to kamień wapniowy a one to lubią. Obok posadzone mam jałowce blue Sky. Dodaje zdjęcia.
krzysztofszy... 20:11, 18 maj 2021


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Posiadam lawendy od zeszłego roku. Cięta tak jak nakazywano na forum. Obawiam się, że nic z nich nie będzie ale dlaczego, nie wiem. Czyżby przemarzły? Kilka sztuk coś tam wypuszcza listki ale kilka następnych nic a raczej już powinny.

krzysztofszy... 21:40, 23 maj 2021


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Właśnie doczytałem, że lawenda nie lubi kory. A ja kupiłem nowe i posadziłem w miejscu starych. W sumie w ubiegłym roku ładnie rosły, tylko po zimie klapa, mrozy były dość duże (nawer do -22°C). Czy odkwaszanie dolomitem coś da, jak to robić, ile sypać?
damianw91 11:15, 24 maj 2021

Dołączył: 14 maj 2021
Posty: 13
krzysztofszykowny napisał(a)
Właśnie doczytałem, że lawenda nie lubi kory. A ja kupiłem nowe i posadziłem w miejscu starych. W sumie w ubiegłym roku ładnie rosły, tylko po zimie klapa, mrozy były dość duże (nawer do -22°C). Czy odkwaszanie dolomitem coś da, jak to robić, ile sypać?


Kora załatwiła Ci lawendę bo zakwasiła ziemię, a lawenda ładnie rośnie na zasadowej glebie. Jeśli chcesz koniecznie czymś ściółkować lawendę to tylko kamieniem z ph zasadowym jak wapienie, piaskowiec wapienny itp. Wtedy podczas opadów deszczu z czasem wypłukuje się z nich składnik który utrzymuje zasadowe ph podłoża lawendy.
Zgr 02:21, 02 cze 2021

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Coś mi w ciągu kilku dni powyżerało lawendy- podejrzewam zająca, bo przyłapałem kicaja na trawniku. Lawendy roczne, z pięknych kulek, które fenomenalnie przetrwały tę zimę, powyżerał dosłownie całe środki, albo połówki krzewinek. Pędy powyrywane, przeżute, po prostu masakra. Jest teraz goło i niewesoło.

Czy to odrośnie na tyle, aby dalej móc formować kule, czy przełknąć rok w plecy i sadzić od nowa?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies