Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

MiluniaB 22:56, 16 paź 2022


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3385
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Kordina 11:54, 10 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4591
Milunia fiolety i żółcienie to jednak bardzo ładny zestaw kolorystyczny
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Jacobsen 09:21, 25 mar 2023

Dołączył: 01 cze 2021
Posty: 4
Dzień dobry w ciepły , słoneczny dzień
Chciałbym porady od praktyków. .chciałem stworzyć szpaler/ wał lawendy przy murku, posadziłem rok remi 12 szt jakiejś lawendy z dino . I stworzyłem jej warunki. I w rok pięknie się rozrosła , nad podziw ładna. Ale niestety posadziłem ją co 20 cm. Teraz te roślinki już się stykają , już prawie nie widać przerw między nimi, nawet jak przyciąłem . Pytanie: czy usunąć co drugą żeby pozostałe zdrowo rosły ( i tak pewnie w tym roku się zejdą w szpaler? ) , czy to nie ma znaczenia i po prostu będą sobie rosły niczym jedna wielka roślina. Nie wiem czy później tak gęsto posadzone będą miały siłę na bujne kwitnienie. Z góry dzięk . Idę do ogródka
cyma2704 13:19, 02 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 140
Może jeszcze nie za późno na poradę. Zdecydowanie rozsadzić co drugą. Mam dziesięcioletnie lawendy. Mają około 60 centymetrów szerokości. Mocne cięcie wiosną trochę ogranicza szerokość.
____________________
Sonia
Sonia_M 17:45, 13 sie 2023

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Czy mógłby mi ktoś poradzić w sprawie lawendy? Jaki system korzeniowy ma lawenda?
Nie mam za bardzo miejsca gdzieś indziej i posadzilam lawende na szambie. Jest tam jakieś 50 cm ziemi do płyty szamba. Czy to wystarczy lawendzie czy mogą mi korzenie uszkodzić szambo?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies