Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

leon60 14:52, 16 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
isia33 napisał(a)
Ooo, a ja się nie odważyłam na rozplenice i miskanty z obawy, że u nas za wcześnie. Bukszpany też cięłaś? Kurcze, teraz boje się, że nie wyrobię się czasowo, bo od 3 marca mam przerwę po odwiedzinach pewnego przybytku na Szopena.

W zeszłym sezonie też wcześnie cięłam wszystko a było chyba chłodniej i było ok
Bukszpanów nie tnę wiosną nie mam takiej potrzeby, cięcie dopiero w czerwcu/lipcu w zależności od pogody.
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 14:52, 16 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
anetta napisał(a)
O jejku to ja w ogóle jeszcze nic nie zrobiłam....wydawało mi się że za wcześnie....

Nie ma musu wszystko na spokojnie jeszcze wszystko zetniesz do wiosny sporo czasu
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 14:52, 16 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Mylka napisał(a)
Olu, a irgę major na przedpłociu też tniesz? Zauważyłaś może czy do irgi lgną szerszenie? Masz jakieś obserwacje? Chciałabym na swoim przedpłociu zasadzić irgę major ( 30 m długości i 1,5 m szerokości) ale informacja że irgę uwielbiają szerszenie mnie trochę wystraszyła.

Irgę tnę 2,3 razy w sezonie bo przyrosty ma okropne, włazi mi na ogrodzenie i zarasta cały rów.. cięłam chyba we wrześniu teraz nie bo nie wymaga
O szerszeniach pierwsze słyszę natomiast ćma bukszpanowa trochę mi ją podgryzła...
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
martaw 20:13, 16 lut 2020

Dołączył: 30 lip 2012
Posty: 22
Ola, powiedz proszę jakie trawy sa na tym zdjeciu poza Ml?



Miłego dnia
____________________
Agi2006 20:50, 16 lut 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
leon60 napisał(a)

Ścięłam wszystko co miałam do ścięcia rozplenice też Był już taki śmietnik na ogrodzie że nie mogłam wytrzymać tego widoku. Ścięte posprzątane i spokój.
Promanal głównie na graby bo w zeszłym sezonie przypałętał się szpeciel... ale prysnę też cisy


OLA daj znać jak będziesz pryskac promanalem. U mnie graby już całe w pąkach. Zaraz pękną i listki będą.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Pszczelarnia 10:36, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
leon60 napisał(a)
Nie wiem jak u Was ale ja mam ogród ogarnięty
Dzis zakonczylam ciecie i wiosenne sprzatanie. Teraz czekam na odpowiednie temperatury i lece z promanalem.
Wiosno przybywaj


U mnie jeszcze nie. Ale widzę, że natura (na szczęście) ze mną współpracuje i też się nie spieszy.

Niemniej jednak w tym roku wprowadzam reżim opryskowy i nawozowy do ogrodu. Bo przydałoby się róże wzmocnić.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
A_gawa 15:10, 18 lut 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Olu, skoro Ty tniesz, to i ja to zrobię. Wahałam się, ale jak dziś poszłam na dwór, to już nie mogę wytrzymać. Czas robić porządki przed wiosennym otwarciem.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
leon60 09:25, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
martaw napisał(a)
Ola, powiedz proszę jakie trawy sa na tym zdjeciu poza ML

ML, molinia Moorhexe, sesleria jesienna i skalna
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 09:26, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Agi2006 napisał(a)


OLA daj znać jak będziesz pryskac promanalem. U mnie graby już całe w pąkach. Zaraz pękną i listki będą.

Wczoraj pogoda pokrzyzowala plany mam nadzieje ze dzis sie uda
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 09:29, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pszczelarnia napisał(a)


U mnie jeszcze nie. Ale widzę, że natura (na szczęście) ze mną współpracuje i też się nie spieszy.

Niemniej jednak w tym roku wprowadzam reżim opryskowy i nawozowy do ogrodu. Bo przydałoby się róże wzmocnić.


Wszystko na spokojnie, u kazdego tez inna pogoda a ze ja narwana i nie usiedze to chyba wiecie od dawna

Ja malo pryskam ale teraz musze zadbac o graby no i musowo pilnowac znow bukszpany...
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies