Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

leon60 09:30, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
A_gawa napisał(a)
Olu, skoro Ty tniesz, to i ja to zrobię. Wahałam się, ale jak dziś poszłam na dwór, to już nie mogę wytrzymać. Czas robić porządki przed wiosennym otwarciem.

Pogoda juz iscie wiosenna sie robi, jak slysze spiew ptakow to od razu chce sie dzialac
Przyjemnej pracy
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Wiaan 09:41, 19 lut 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5081
Piękny ogród, jest taki uporządkowany i przemyślany, gratuluję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
eVka 10:04, 19 lut 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Olu, wpadłam do Ciebie i od razu poczułam ogrodowy klimat Piękne te zdjęcia z lata
Zapisałam sobie właśnie, żeby moje graby psiknąć tym Promanalem. Nigdy go nie stosowałam ale fakt, że graby miałam już drugi rok parchate, zasychaja i brązowieją listki może po tym oprysku będzie lepiej.
____________________
Wiaan 10:41, 19 lut 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5081
Olu, mam pytanie o corten, czy wykorzystując je jako murek oporowy dla rabaty jest potrzeba wymurowania wcześniej ścianek czy po prostu można zastosować samą blachę?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
leon60 15:23, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Wiaan napisał(a)
Piękny ogród, jest taki uporządkowany i przemyślany, gratuluję

Dziękuję
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 15:23, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
effka napisał(a)
Olu, wpadłam do Ciebie i od razu poczułam ogrodowy klimat Piękne te zdjęcia z lata
Zapisałam sobie właśnie, żeby moje graby psiknąć tym Promanalem. Nigdy go nie stosowałam ale fakt, że graby miałam już drugi rok parchate, zasychaja i brązowieją listki może po tym oprysku będzie lepiej.

Dziękuję bardzo tęskno już do tej zieleni i buszu
Po opisie to pewno szpeciele.. ja dziś wytoczyłam walkę, muszę zakupić kolejne preparaty bo oprysków na to dziadostwo w sezonie trzeba zrobić kilka...
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 15:23, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Wiaan napisał(a)
Olu, mam pytanie o corten, czy wykorzystując je jako murek oporowy dla rabaty jest potrzeba wymurowania wcześniej ścianek czy po prostu można zastosować samą blachę?

Jak wysokie te murki ? Ścianek bym nie murowała ale blacha musi być odpowiednio gruba i odpowiednio zamocowana żeby po czasie od naporu ziemi nie zaczęło ujeżdżać...
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 15:25, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Agi2006 napisał(a)


OLA daj znać jak będziesz pryskac promanalem. U mnie graby już całe w pąkach. Zaraz pękną i listki będą.

Melduje, że oprysk wykonany
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Wiaan 15:58, 19 lut 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5081
leon60 napisał(a)

Jak wysokie te murki ? Ścianek bym nie murowała ale blacha musi być odpowiednio gruba i odpowiednio zamocowana żeby po czasie od naporu ziemi nie zaczęło ujeżdżać...


Max 20 cm wysokie, poszukam takiej grubszej. Bardzo mi się podoba efekt, znalazłam w necie gotowe donice i blachę, będzie co robić w nowym sezonie
Symetria w Twoim ogrodzie jest cudna, wszystko pięknie się komponuje, corten sobie troszkę zgapię
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
leon60 16:11, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Wiaan napisał(a)


Max 20 cm wysokie, poszukam takiej grubszej. Bardzo mi się podoba efekt, znalazłam w necie gotowe donice i blachę, będzie co robić w nowym sezonie
Symetria w Twoim ogrodzie jest cudna, wszystko pięknie się komponuje, corten sobie troszkę zgapię

Na takie to grubosc 2mm jest ok. Moje niskie "donice" tez tyle maja
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies