Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny ogród słonecznej safikey

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród słonecznej safikey

safikey 08:37, 31 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
przyszedł czas na rozbudowę mojego wrzosowiska (wrzosowiskunia, bo jednak małe)
Będę tu prosiła o pomoc wszystkie mądre głowy...

najpierw zdjęłam czarną matę, dosadziłam kilka wrzośców, obłożyłam tymczasowo kamieniami i wysypałam korą, aby sprawdzić czy tak będzie mi się podobać





i efekt dla mnie super, bo wcześniej było po prostu nudno i nieciekawie myślałam, że będzie mi wywiewać korę, ale nic z tego, na razie trzyma się dzielnie swojego miejsca

tu zdjęcie już z widokiem na poprawioną rabatę żwirową


a tu widać rabaty, które jeszcze czekają na poprawę - zdjęcie włokniny, ewentualnie dosadzenie roslin, założenie obrzeży i wysypanie korą


ale ponieważ mam sporą działkę chciałabym powiększyć tę rabatę i dołożyć roślin, oto co kupiłam i jaki mam plan posadzenia tego:
wrzoście, wrzosy, bażyna czarna


miskanty hinjo (karłowaty zebrinus)


turzyce ice dance


wrzoście i bażynę chciałabym dosadzić pośrodku pośród tych, które już są, miskanty z jednej strony na obwodzie a turzyce ze strony drugiej, i potem obrzeże z kostki, cos takiego:




tylko, że na tym obwodzie jakoś tak pusto i dlatego proszę o pomoc, czy dosadzić więcej miskantów lub turzyc czy dać jakieś inne rośliny na obwodzie, aby cały był obsadzony, sama już nie wiem
????????????????????

jak macie jakieś pomysły do już z góry dzięki za pomoc , w piatek będę je sadziła, więc mam jeszcze chwilę czasu
mam nadzieję, że rabata wyjdzie mi fajna
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Kondzio 08:47, 31 lip 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ja bym nie dawał kamienia tylko zrobił kanciki bedzie o wiele lepiej
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 08:50, 31 lip 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
A wiesz że zebrinusy rosna do 1,80cm do 2m
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
safikey 08:53, 31 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Kondziu,
myślałam o takich obrzeżach jak na rabacie żwirowej, z kostki,

same kanciki to przy duzych wiatrach mogę szukać kory po działce?

no juz sama nie wiem?
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Kondzio 08:56, 31 lip 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
safikey napisał(a)
Kondziu,
myślałam o takich obrzeżach jak na rabacie żwirowej, z kostki,

same kanciki to przy duzych wiatrach mogę szukać kory po działce?

no juz sama nie wiem?
ja też mam korę i nic mi sie nie działo ale ty masz folię musisz sama zdecydować jak zrobisz tak bedzie ładnie bo naprawdę robisz wspaniałą robotę
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
safikey 08:59, 31 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Kondzio napisał(a)
A wiesz że zebrinusy rosna do 1,80cm do 2m


tak ale ja mam tę odmianę hinjo to taka wersja karłowata - do 1 m wysokości

mam nadzieję
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Kondzio 09:01, 31 lip 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
safikey napisał(a)


tak ale ja mam tę odmianę hinjo to taka wersja karłowata - do 1 m wysokości

mam nadzieję
hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
safikey 09:03, 31 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Kondzio napisał(a)
ja też mam korę i nic mi sie nie działo ale ty masz folię musisz sama zdecydować jak zrobisz tak bedzie ładnie bo naprawdę robisz wspaniałą robotę


nawet nie wiesz Kondziu, jaki miód lejesz na moje uszy
bardzo dziękuję za pochwałę - taka motywacja to i pracować bardziej się chce...


a włokniny już nie mam pod korą zjęłam ją wcześniej (były na niej kamyczki) przed dosadzeniem wrzośców i wysypaniem korą - więc rabat jest już free!!!

pozdrawiam i nadal obmyślam co tu jeszcze dołożyć
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 13:13, 31 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Stwierdzilam że pozostawie te miskanty i turzyce tak jak planowalam, a dookoła w wolnych miejscach dosadze wrzosy i wrzosce.
Wszystko powinno się ladnie zagescic, potem zaloze obrzeza i posypie grubo kora.
Plan gotowy teraz ruszam do realizacji, ale upal u nas wredny, więc musze poczekac do wieczora.

Pozdr slonecznie
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
dora75 14:13, 31 lip 2013


Dołączył: 05 lip 2013
Posty: 171
safikey napisał(a)
Stwierdzilam że pozostawie te miskanty i turzyce tak jak planowalam, a dookoła w wolnych miejscach dosadze wrzosy i wrzosce.
Wszystko powinno się ladnie zagescic, potem zaloze obrzeza i posypie grubo kora.
Plan gotowy teraz ruszam do realizacji, ale upal u nas wredny, więc musze poczekac do wieczora.

Pozdr slonecznie



Jak już zrealizujesz plan, pokaż nam koniecznie efekt końcowy.
U ciebie upał, a mnie dziś wietrzycho, które znowu złamało mi malwę. Pozdrawiam.
____________________
Dora - Spacer po moim ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies