Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny ogród słonecznej safikey

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród słonecznej safikey

safikey 17:48, 31 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
przez wczorajsze i dzisiejsze upały moje jasne pęcherznice w żywopłocie, dostały lekkiego poparzenia słonecznego i liście niektórym zbrązowiały, bidulki



ach ta pogoda, tak bardzo już czekam na deszcz...

ale wczorajsze niebo zrekompensowało wredne upały, ach ten nasz kawałek nieba na ziemi...




uwielbiam to nasze miejsce na ziemi
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:59, 01 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
zabrałam się za przygotowywanie wrzosowiska do nowych nasadzeń: trawy+ wrzosowate

trochę upał, ale kto da radę jak ne ja




i noc mnie zastała, więc nasadzenia dopiero w piątek

bardzo spodobała mi się ostatnio trawa:


prawdopodobnie znajdzie swoje miejsce na rabatach przed domem, bo póki co cały czas robię rabaty daleko poza domem na ogrodzie, ale we wrześniu będzie robiona kostka i wtedy muszę się zająć ogrodem przed domem i rabatami pod oknami.

nie mogę się już doczekać kiedy zakończę wrzosowisko i zacznę w kolejnej rabacie zdejmować włokninę

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
paula28 15:32, 01 sie 2013

Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 3
Witam serdecznie Wszystkich. Mam na imię Paulina - Jestem tu nowa a trafiłam nie całkiem przypadkowo Przeszukując wszelkich informacji na temat obsadzania żywopłotów Thujami i zastosowaniem wszelkiego rodzaju mat pod nie odnalazałam ten wątek.
Miałam zamiar wsadzić je na agrotkaninie ale po tym co tu czytałam zmieniłam zdanie natychmiastowo - i dziękuję ze jest to forum i pisze sie o tym . człowiek nieświadomy popełnia tyle błędów fajnie że można ich uniknąć

Gratuluję tak pięknego ogrodu. Podziwiam zapał, pomysł i wsparcie które Pani ma od bliskich. życze dużo sukcesów i ogrodu który nieznudzenie bedzie cieszył i zachwycał nie tylko Panią



____________________
safikey 09:55, 02 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Witaj Paulina,
Jak miło, że pierwszy Twój wpis jest właśnie u mnie

Bardzo dziękuję za miłę słowa !!!

Super, że do nas trafiłaś, bo jak widzisz można się tu dowiedzieć wiele ciekawych i pożytecznych rzeczy.
Ja również trafiłam tu przypadkiem i rezultatem tych odwiedzin było założenie wątku o swoim ogrodzie i oczywiście ściąganie tej wrednej szmaty

Spotkasz tu masę niezwykłych ludzi, zawsze gotowych do pomocy



Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzin

na powitanie przesyłam moje wiosenne tulipany
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 10:23, 02 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Skończyliśmy już mebelki ogrodowe tzn. mąż skonczył a ja pomalowałam i już przeszły chrzest bojowy: urodziny synka w ostatnią sobotę.

Przypominam, że projekt wlasny, własne wykonanie i duma przeogromna też własna i mężowa





wczoraj dokupiłam 16 wrzośców i wrzosów i zrobiłam kilka ustawień poglądowych wrzosowiska:




nawet poustawiałam oczywiście tylko prowizorka obrzeża



uciekam pracowac nad moim wrzosowiskiem, bo znowu mnie wieczór zastanie, a już jutro chciałabym sie cieszyć już jego widowkiem, a jeszcze po korę muszę podjechać po południu

pa
trzymajcie kciuki
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:37, 03 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
moje niewielkie wrzososwisko po kilku dniach pracy nareszcie gotowe
mogłobyć jeszcze większe, ale i to niewielkie również mi się podoba

kilka fotek
pierwsze trawy posadzone


już posadzone trawy i reszta wrzosowatych, (rośliny wrzosowate sadziłam w specjalną ziemię dla rododendronów i roslin wrzosowatyc, która miała odpowiednie, niskie ph)


początki robienia obrzeży


pod wieczór już konczę robienie obrzeży


dosypałam kory zrobiłam pierwsze zdjęcie ukończonej całości



muszę jeszcze dziś dosypać kory, bo chyba dałam jej za mało i zronię dzienne zdjęcia, bo 21.20 to nie najlepsza pora na zdjęcia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 14:08, 05 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
wrzosowisko już poprawione
bardzo mi się już podoba i można już zrobić kilka zdjęć (choć teraz widzę, że niżej mogłam zrobić obrzeża )

wychodząc za domem na ogród widać już z daleko wrzosowisko


moje roślinki:


miskanty hinto


turzyce ice dance


w oddali widac rabatę żwirową


miodzio
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 14:18, 05 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
na środku wrzosowiska rządzi sosna czarna



między wrzosowiskiem a pergolą prowadzącą do warzywnika mąż zasadził dwie brzozy, które przyjęły się i już cieszą oczy,

już nie moge się doczekać, kiedy będą dawały odrobinę cieniu , bo całą działkę namy bez odrobiny dużego drzewa

bażyna czarna idealnie wygląda na ciemnej korze


wrzośce zaczynają kwitnąć





już wkrótce będzie tu mega kolorowo, a z przodu posadziłam sporo koloru czerwonego - ciekawe jaki to będzie efekt

czy wiecie, że przez ostatnie 3 tygodnie zrobiłam na działce więcej, niż przez ostatnie 3 miesiące? !

to się nazywa motywacja
pozdrowienia dla trzymających kciuki

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
14:19, 05 sie 2013
O... jak ładnie posuwają się prace,idziesz jak przeciąg
Też mam u siebie miskanta w paseczki,mój to 'Hinjo' ,być może że nazwę Ci pomylili.Jest on mniejszy od 'Zebrinusa',mój 'Hinjo' dorasta do 1 metra.W tamtym roku kupiony i zadołowany w donicy a w tym roku na wiosnę posadzony na miejsce stałe i już w ładną kępę się rozrósł.
Miłego dnia
safikey 14:19, 05 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
oczywiście, że to miskant hinjo, moja pomyłka.

tez mam nadzieję, że wysokość to max 1 metr, większy by tu wszystko zagłuszył

pozdr
słoneczna safikey
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies