Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeden ogród – dwie osobowości

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeden ogród – dwie osobowości

agatanowa 22:48, 09 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
a to grzecznie czekam
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 09:07, 10 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
MuSzka napisał(a)

Tą wersję doniczkową wstawię zdjęcie ale jutro bo się właśnie burza u nas zaczęła tak więc kończę i wyłączam kompa.

To czekamy na fotki A mnie ta burza złapała kawał drogi od domu, w czasie spaceru - nie ma to jak idealne wyczucie czasu, już nie pierwszy raz wychodzę się poszwędać chwilę przed zlewą ;/
Rabata z jeżówkami śliczna, lubię takie kolory
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
MuSzka 20:48, 10 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Udało mi się wreszcie usiąść do kompa. Dużo miałam dziś roboty nie związanej zupełnie z ogrodem, tylko albo sprzątanie albo granie na ślubie, dlatego dopiero teraz.

Obiecałam wam, więc oto jest to ciurkadełko z doniczek

zdjęcie zrobiłam z książki pt. "Woda w ogrodzie"


Jednak ja będę eksperymentować troszkę, bo doniczki mam plastikowe i nie mam szklanych kulek,tak więc pewnie też będę próbować z białymi kamieniami. Może wykorzystam pomysł z rybkami albo coś innego oryginalnego
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
MuSzka 23:11, 10 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Jeszcze mam do was taką prośbę.

Mam problem z jedną częścią ogrodu u mnie.
Innym pomóc potrafię, ale sobie jakoś w danej chwili nie bardzo.
Nie jestem w stanie usiąść na spokojnie do tego, a ja szybko i spontanicznie potrafię działać tylko w miejscach, które mnie wyjątkowo inspirują.

Mój M mnie pospiesza, żebym coś wymyśliła na tym odcinku bo byśmy może już w tym roku coś tu posadzili.

Nie ułatwia mi jednak sprawy i ogranicza mi troszkę pole manewru
Uparł się na thuje albo coś wysokiego, żeby się osłonić od sąsiadów
Myślałam w takim razie o jakichś wąskich jałowcach.
Żeby tego było mało M postanowił, żebyśmy na tym fragmencie ograniczyli się do iglaków bo zimą on chce mieć jeden fragment działki taki żeby był zielony w zimie (chociaż wydaje mi się, że wystarczyło by mu jakby ten fragment po prostu fajnie wyglądał zimą).
W takim wypadku, sama rabata bylinowa odpada, bo jednak zimą robi się puste pole.
I jest jeszcze jeden haczyk: najlepiej żeby się nie wykosztować za bardzo.

Jak sobie wyobrażam niewiele kosztujące iglaki to przed oczami widzę tylko thuje. A ja za thujami nie bardzo przepadam. Lubię natomiast karłowe świerki i sosny (uwielbiam sosny).

Kilka pomysłów na ten fragment mam tylko jeszcze jakoś mi się nie trzymają kupy, ale jak będę miała chwilę to spróbuję je rozrysować.

Martwi mnie tylko, że tyle ograniczeń jest, a ja jestem raczej osobą, która lubi działać z rozmachem .
Zresztą niektóre osoby z forum już pewnie zdążyły to zauważyć, oglądając inspiracje które mnie fascynują.

Dlatego proszę was o jakieś pomysły. Bardzo by mnie ucieszyły jakieś inspirujące zdjęcia takich wąskich miejsc z waszych ogrodów albo z internetu. Chociaż pomysły ciekawych iglaków też by były pomocne. Bardzo interesują mnie nietuzinkowe rozwiązania.

Może wy mnie czymś zainspirujecie?

tak wygląda to miejsce:
od frontu domu


od tyłu


na tym zdjęciu od frontu przy domu rośnie świerk Omorika 'Nana' w wieku 10 lat osiąga mniej więcej 3 metry wysokości i myślę że tak z 1,5 szerokości.

A na drugim zdjęciu widać fragment "żywopłotu" z bukszpanów który kiedyś jak się rozrośnie chciałabym jakoś ciekawie i niekonwencjonalnie ukształtować.




____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
kachat 14:34, 11 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Fajne to ciurkadełko z doniczek U siebie w ogrodzie chyba jednak wolałabym jakieś kamienne, podoba mi się to z drugiego posta Danusi z tego wątku: http://www.ogrodowisko.pl/watek/129-zrodelka-ciurkadelka-inne-elementy-wodne Choć naj naj to mi się podobają takie inspirowane na zarośnięte, kamienne strumienie i wodospady rodem z amazońskiej dżungli, trochę jak tutaj na drugim zdjęciu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=44845&start=294 Fajne też są takie standardowe romantyczne ciurkadełka dla ptaszków - basenik ptasi z wyrzeźbionymi wróblami na brzegu Te są super, bo można ptaki obserwować jak się taplają w tej wodzie, piórka myją itp.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 14:37, 11 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Co do wąskiego przejscia, to widzialam w internecie genialny GENIALNY! ogród wlasnie w takim miejscu. Jak znajde to wkleje link albo foty

Edit:
Może tu cię coś zainspiruje: http://www.projektogrodu.pl/index.php?page=publikacje&id=28

Czy to pod domem to ścieżka..? Czy chcesz tam dać jeszcze jakąś ścieżkę w miejscu gdzie jest teraz trawnik..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
MuSzka 15:13, 11 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
kachat napisał(a)
Fajne to ciurkadełko z doniczek U siebie w ogrodzie chyba jednak wolałabym jakieś kamienne, podoba mi się to z drugiego posta Danusi z tego wątku: http://www.ogrodowisko.pl/watek/129-zrodelka-ciurkadelka-inne-elementy-wodne Choć naj naj to mi się podobają takie inspirowane na zarośnięte, kamienne strumienie i wodospady rodem z amazońskiej dżungli, trochę jak tutaj na drugim zdjęciu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=44845&start=294 Fajne też są takie standardowe romantyczne ciurkadełka dla ptaszków - basenik ptasi z wyrzeźbionymi wróblami na brzegu Te są super, bo można ptaki obserwować jak się taplają w tej wodzie, piórka myją itp.


Wiesz to jakie ciurkadełka mi się podobają, a jakie jesteśmy w stanie zrobić sami to są dwie różne kwestie

U Ciebie to Takie by się nie nadawało. To nawet nie to, żebyś wolała coś innego po prostu coś innego u Ciebie pasuje, to na bank. Za to to z drugiego postu co wstawiłaś link to jak najbardziej.
U mnie to wiesz w sumie nie mam konkretnego klimatu więc myślę że co bym nie zrobiła to pewnie katastrofy by nie było
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
MuSzka 15:18, 11 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
kachat napisał(a)
Co do wąskiego przejscia, to widzialam w internecie genialny GENIALNY! ogród wlasnie w takim miejscu. Jak znajde to wkleje link albo foty

Edit:
Może tu cię coś zainspiruje: http://www.projektogrodu.pl/index.php?page=publikacje&id=28

Czy to pod domem to ścieżka..? Czy chcesz tam dać jeszcze jakąś ścieżkę w miejscu gdzie jest teraz trawnik..?


To co mi wysłałaś bardzo fajne, ale chyba nie bardzo pasuje do mojego ogrodu nawet jakby to przerobić. tzn do całości wiesz tych białych kamieni itd.
Chociaż na tym pierwszym zdjęciu w tym co wysłałaś jest taki trejaż jakby metalowy to myślałam o czymś takim tylko inaczej ustawiony i biały

a to pod domem to opaska tzn kostka dookoła. ścieżka w trawie chyba raczej nie chociaż nic nie wykluczam na razie.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
kachat 16:03, 11 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
To chcesz ten cały pas czymś zasadzić..? I chodzić tam będziecie tylko po tej kostce przy domu? To ja sobie tego nie mogę wyobrazić

Z wysokich i wąskich zimozielonych to mogą być świerki serbskie. Moglibyście je może wysokimi ładnie kwitnącymi trawami obsadzić i bukszpanami/trzmielinami..? A przy ścieżce złote żurawki i funkie O, znalazłam coś podobnego - serby + trawy + hortensje:



Możecie też zrobić miks tuj i innych krzewów, jak np. Skula pokazywał w swoim wątku, fajnie to wygląda. O, mam




Można też żywopłot z tuj/innych iglaków podsadzić jałowcami pośrednimi i chińskimi. Dla urozmaicenia powtykać między iglaki trawy (i hortensje..?).

Możecie też zrobić przejście w stylu ciemnego wilgotnego lasu: wzdłuż płotu dać drewniane parawany, obsadzić je pnączami. Posadzić przy płocie jakieś 2-3 wyższe iglaki, zimozielone trzmieliny, bukszpany i różaneczniki, a reszta to: paprocie, parzydła, tawułki, funkie, bergenie, rodgersje, runianki... Nad przejściem dać taki daszek np. metalowy (noo stelaż, nie wiem jak to nazwać ) porośnięty pnączem, np. winobluszczem, zwieszajacym się..

Można też iść w taki art, i zrobić fale z np. cisa


Więcej nie wymyślę, życzę powodzenia
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
MuSzka 18:35, 11 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
kachat napisał(a)
To chcesz ten cały pas czymś zasadzić..? I chodzić tam będziecie tylko po tej kostce przy domu? To ja sobie tego nie mogę wyobrazić


Nie na pewno nie całe gdzieniegdzie zostawię trawę po prostu po której się w razie co będzie chodzić od czasu do czasu. tak jak przechodzimy nie raz w tej chwili. obsadzę raczej przy siatce.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies