Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeden ogród – dwie osobowości

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeden ogród – dwie osobowości

MuSzka 18:41, 11 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
kachat napisał(a)

Z wysokich i wąskich zimozielonych to mogą być świerki serbskie. Moglibyście je może wysokimi ładnie kwitnącymi trawami obsadzić i bukszpanami/trzmielinami..? A przy ścieżce złote żurawki i funkie O, znalazłam coś podobnego - serby + trawy + hortensje:


Jak tak sobie wyobrażam tą kompozycję to myślę że fajnie by to mogło wyglądać tym bardziej że ja lubię bardzo wszystkie rośliny które wymieniłaś, tylko czy te świerki serbskie nie byłyby za wielkie?
Chyba że jakieś mniejsze odmiany masz na myśli, ale jeszcze mniejsze od tego świerka serbskiego 'Nana' co ja go mam bo on dorasta do 3 metrów a to już spore ja myślałam coś do 2 metrów a jeśli do 3 to z jedno drzewo może jeszcze najwyżej (np. jakąś sosnę przykładowo sosnę ościstą)
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
kachat 18:46, 11 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Świerki serbskie rosną bardzo wysokie, ale zato też bardzo wąskie, tak z max 2 metry średnicy..? Możesz posadzić rośliny różnej wysokości, np. 3 świerki na środku a po bokach niższe, np. jałowce pospolite (jak mają słońce dorastają do 2-3 metrów i pieknie się zagęszczają, takie beczułki ) Albo tuje Tylko nie wiem jak z wypijaniem wody przez świerka, czy tuje by to zniosły..
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
MuSzka 18:50, 11 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
kachat napisał(a)

Możecie też zrobić przejście w stylu ciemnego wilgotnego lasu: wzdłuż płotu dać drewniane parawany, obsadzić je pnączami. Posadzić przy płocie jakieś 2-3 wyższe iglaki, zimozielone trzmieliny, bukszpany i różaneczniki, a reszta to: paprocie, parzydła, tawułki, funkie, bergenie, rodgersje, runianki... Nad przejściem dać taki daszek np. metalowy (noo stelaż, nie wiem jak to nazwać ) porośnięty pnączem, np. winobluszczem, zwieszajacym się..

Można też iść w taki art, i zrobić fale z np. cisa


Więcej nie wymyślę, życzę powodzenia


A te ostatnie tzn opis o przejściu w ciemnym wilgotnym lesie i zdjęcie tych fal, to normalnie jakbyś siedziała mi w głowie też miałam takie kombinacje, także kto wie, kto wie

Bardzo Ci dziękuję za tyle pomysłów

A jakby Ci się jeszcze rzuciły w oczy jakoś fajnie i oryginalnie uformowane Cisy albo bukszpany to nie krępuj się i wstawiaj zdjęcia. I takie tajemnicze przejścia zrobione w klimacie leśnym to też

Albo jakieś kombinacje ze świerkami i sosnami karłowatymi to też

Thuje - to nie bardzo mój klimat. Już mam ich wystarczająco dużo na działce i nie wiem jak zrobić z nich coś ciekawego, ale cały czas kombinuję i jak wykombinuję to wrzucę fotki
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
MuSzka 19:06, 11 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
kachat napisał(a)
Świerki serbskie rosną bardzo wysokie, ale zato też bardzo wąskie, tak z max 2 metry średnicy..? Możesz posadzić rośliny różnej wysokości, np. 3 świerki na środku a po bokach niższe, np. jałowce pospolite (jak mają słońce dorastają do 2-3 metrów i pieknie się zagęszczają, takie beczułki ) Albo tuje Tylko nie wiem jak z wypijaniem wody przez świerka, czy tuje by to zniosły..


Coś Ty mój mąż nie bardzo chce wysokie drzewa przy samym domu tak więc max 3 metry blisko domu
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
kachat 19:13, 11 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No tak, w sumie my też nie sadzimy wysokich koło domu Jakby wiatr mocniej dmuchnął, to by nam dachówki z dachu pozrzucały. A za tujami nie przepadam, mamy kilka z musu, ale więcej nie kupię. Jak coś znajdę ciekawego jeszcze to wkleję
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
weronika77 19:14, 11 sie 2013


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Wiele kwiatowych podobieństw zauważyłam w naszych ogrodach, a dwie osobowości, jak jest M, muszą być. Oni z Marsa a my z Venus, stąd różnice. Ogród należy do tych wymuskanych. Pozdrawiam Muszko.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
kachat 19:48, 11 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Uwaga, będę wklejać Inspiracje, może się do czegoś przydadzą - miałam foty na dysku, bo gromadzę takie właśnie pomysły, baaardzo mi się podobają Niestety nie są to w większości przejścia, ale pomysły na obsadzenie np. ścieżki, ale może może..


obce zdjęcia usunięte przez moderatora
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 19:51, 11 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
I te:

obce zdjęcia usunięte przez moderatora

Koniec, więcej nie spamuję zdjęciami
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AgaAga 22:05, 11 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Agato masz już piękny ogród, nie wiem czy już coś pisałam u Ciebie czy nie bo tak wiele mam do przeczytania i napisania ale wątek śledzę od początku. Mi również jest bliżej do ogrodu artystycznego z wysokimi roślinami takiego trochę dzikiego, ale wiadomo że sadzi się więcej iglaków bo to jest łatwiejsze w utrzymaniu przy szybkim trybie życia. Podobnie jak Ty nie chcę sadzić tuj a w szczególności szmaragdów ale w sumie co wybrać jak mało miejsca? Ja jeszcze cały czas się zastanawiam nad tujami kórnik i sunkist i sama nie wiem co mam robić.
W Twoim ogrodzie zauroczyły mnie perukowce, nawet ostatnio w szkółce się przy nich zastanawiałam gdzie mogłabym je posadzić
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
MuSzka 08:46, 12 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
AgaAga napisał(a)
Agato masz już piękny ogród, nie wiem czy już coś pisałam u Ciebie czy nie bo tak wiele mam do przeczytania i napisania ale wątek śledzę od początku. Mi również jest bliżej do ogrodu artystycznego z wysokimi roślinami takiego trochę dzikiego, ale wiadomo że sadzi się więcej iglaków bo to jest łatwiejsze w utrzymaniu przy szybkim trybie życia. Podobnie jak Ty nie chcę sadzić tuj a w szczególności szmaragdów ale w sumie co wybrać jak mało miejsca? Ja jeszcze cały czas się zastanawiam nad tujami kórnik i sunkist i sama nie wiem co mam robić.
W Twoim ogrodzie zauroczyły mnie perukowce, nawet ostatnio w szkółce się przy nich zastanawiałam gdzie mogłabym je posadzić


Dziękuję bardzo . Chyba u mnie jeszcze nie pisałaś.
Jak najbardziej jeśli chodzi o perukowca u Ciebie by super wyglądał ten żółty gdzieś na tle domu

W twoim wątku napisałam, co jeszcze mogło by fajnie wyglądać u Ciebie
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies