Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeden ogród – dwie osobowości

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeden ogród – dwie osobowości

Mala_Mi 22:56, 12 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Powojniki bylinowe..... wiosną ciach do ziemi
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
agatanowa 22:58, 12 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
MuSzka napisał(a)


bo przecież powojniki też trzeba wycinać suche i tak jakby rośnie od nowa na wiosnę.


to zależy od powojnika http://www.clematis.com.pl/pl/informacje-o-roslinach/charakterystyka-i-uprawa/powojniki/503-ciecie
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
MuSzka 23:00, 12 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
asc napisał(a)
To prawdziwe kamienie....... czyli głazy granitowe.....
Jeden kamień przewierciliśmy (ok. 80cm) .. drugi zaczęliśmy(padła wiertarka), a trzeci czeka na przewiercenie.. ale ciągle brak czasu... a do wiercenia trzeba trochę zachodu, bo jeden kamień wazy ponad pół tony I obrócić go do wiercenia to już problem..... Ale tymczasowo węże są od tyłu przyciśnięte kamieniami Prowizorki najtrwalsze są

Sorki Muszka za wywody u Ciebie na mnie krzyczą, że mój wątek leci za szybko, to pograndzę u Ciebie

Hortka ma ok. 2 metry wysokości


Nie krępuj się
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
MuSzka 23:01, 12 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
agatanowa napisał(a)


to zależy od powojnika http://www.clematis.com.pl/pl/informacje-o-roslinach/charakterystyka-i-uprawa/powojniki/503-ciecie


Bardzo Ci dziękuję za tę stronkę na pewno mi się przyda
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
MuSzka 23:04, 12 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
kachat napisał(a)
Asc, mnie się straszliwie strasznie podobają takie ciurkadełka Czysta forma i prostota, super Jak naturalne źródełko

Edit: Z ciekawych ciurkadełek znalazłam jeszcze takie, jak dla mnie całkiem interesujące
zdjęcie usunięte przez moderatora


faktycznie ciekawe to ciurkadełko.

____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
MuSzka 23:09, 12 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355


Tak, to bardzo Ciekawe rozwiązanie i takie nie zwyczajne.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
agatanowa 23:09, 12 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
asc napisał(a)
a trzeci czeka na przewiercenie.. ale ciągle brak czasu... a do wiercenia trzeba trochę zachodu, bo jeden kamień wazy ponad pół tony I obrócić go do wiercenia to już problem..... Ale tymczasowo węże są od tyłu przyciśnięte kamieniami



Pewnie męża nie namówię na taką mordęgę.
No, chyba że mu pokażę cyfry
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 23:15, 12 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
MuSzka napisał(a)


Tak, to bardzo Ciekawe rozwiązanie i takie nie zwyczajne.


Widziałam gdzieś już na stronkach angielskich ten typ okien wbudowanych w ogrodzenia porośnięte bluszczami. Ale tak na bogato i jeszcze zza jakiegoś pniaka wyglądające. O mało nie posikałam się z wrażenia! Nie widać, że to ogrodzenie - zdaje się, że ściana i jeszcze jakaś znajoma gęba na nas spogląda z zainteresowaniem przez szprosy i zza krzaka.
U nas lustra w ogrodach są wciąż bardzo nietypowe.

Ja mam ciągoty do historyczności, gotyku, wenecji, renesansu, architektury prehistorycznej i nie tylko etc. Stąd takie właśnie okna - lustra mi się podobają.



____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
MuSzka 23:33, 12 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
agatanowa napisał(a)


Widziałam gdzieś już na stronkach angielskich ten typ okien wbudowanych w ogrodzenia porośnięte bluszczami. Ale tak na bogato i jeszcze zza jakiegoś pniaka wyglądające. O mało nie posikałam się z wrażenia! Nie widać, że to ogrodzenie - zdaje się, że ściana i jeszcze jakaś znajoma gęba na nas spogląda z zainteresowaniem przez szprosy i zza krzaka.
U nas lustra w ogrodach są wciąż bardzo nietypowe.


ja nawet w sumie nie zwróciłam uwagi że to lustra, dopiero teraz jak mi powiedziałaś, faktycznie.

U nas nie tylko lustra są nietypowe. Bardzo wiele elementów architektury (przynajmniej u mnie) jest nietypowych dla otoczenia.

U mnie w miasteczku to zachwycali się nawet moją drewnianą wiatą!!!???
i chcieli numer do gościa żeby zrobić podobną



Czasami ludzie mnie zaskakują.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
agatanowa 23:36, 12 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
A daj nr do gościa od wiaty
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies