Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeden ogród – dwie osobowości

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeden ogród – dwie osobowości

MuSzka 21:45, 12 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
kachat napisał(a)
To wygląda jak furtka do tajemniczego ogrodu w krainie Oz






może i jest

albo z Alicji w krainie czarów
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
agatanowa 21:49, 12 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
MuSzka napisał(a)


Zauważyłam że jeszcze Ci na to nie odpisałam.

Jeśli to tuje na żywopłot to możesz naprzemiennie kórnik jest zielona a sunkist zdaje się bardziej żółta

rozmawiałam z FrancoPolo tu na forum na temat tuj i wstawił on zdjęcie tuj jego sąsiada tak posadzonych naprzemiennie

zobacz sobie tutaj ( http://www.ogrodowisko.pl/watek/3525-ogrod-to-moje-hobby?page=8 ) na tej stronie są tylko dwa zdjęcia to to pierwsze.


Wg mnie kurnik za gruby na żywopłot, chyba że się ma dużo miejsca.

Te na zdjęciu tuje od Franka, to chyba po prostu szmaragdyw odmianach zielona i zółta na przemian. Sunkist jest piekny. Z żółtych/żółtawych na żywopłot nadają się też: Europe Gold, Aurescens.Ta ostatnia często tu wybierana na ogrodowisku.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
MuSzka 21:51, 12 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
asc napisał(a)
Muszka.. posadź serby. Szybko rosną ,są wąskie i można je ciąć Wyglądają naturalnie..... jest wątek o serbach.. ja sobie też je posadziłam

Ciurkadełka robiliśmy sami..... podpowiedziałam innej koleżance forumowej i też sobie sami zrobili... tylko ich mniejsze..... kupujesz kamień na składzie kamieni (tam też często wiercą), albo kamień z pola i niesiesz do przewiercenia..albo samemu ale trzeba mieć odpowiednia wiertarkę i długie wiertło.. kaster budowlany, pompka z fontanną i za małe pieniądze.. ciurkadełko jak złoto.
Z kamienia płynie woda, a druga fonntanna jest zakopana w gruncie (w kastrze budowalnym.. i tam jest jakuzi)



Mam nadzieję, że coś widać


Znajdę ten wątek o serbach i może się skuszę

ciurkadełko miałam zamiar właśnie sama robić tzn pewnie z M tylko jeszcze nie wiem w jakim stylu.

pięknie u Ciebie ten głaz wygląda. Ja jeszcze chwilę pomyślę i zobaczę czy bardziej naturalne zrobię u siebie czy coś z białymi kamieniami, czy bardziej nowoczesne.

świetnie wyszedł ten ptaszek nad ciurkadełkiem
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
agatanowa 21:54, 12 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543

zdjęcie usunięte przez moderatora

a mi chyba to zdjęcie najbardziej się podoba. Fajne a la gotyki
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 21:55, 12 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
MuSzka napisał(a)


zdjęcie usunięte przez moderatora




fajne grządki!
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 21:57, 12 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Asc, mnie się straszliwie strasznie podobają takie ciurkadełka Czysta forma i prostota, super Jak naturalne źródełko

Edit: Z ciekawych ciurkadełek znalazłam jeszcze takie, jak dla mnie całkiem interesujące

ciurkadełko konewkowe
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 21:59, 12 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
asc napisał(a)
Muszka.. posadź serby. Szybko rosną ,są wąskie i można je ciąć Wyglądają naturalnie..... jest wątek o serbach.. ja sobie też je posadziłam

Ciurkadełka robiliśmy sami..... podpowiedziałam innej koleżance forumowej i też sobie sami zrobili... tylko ich mniejsze..... kupujesz kamień na składzie kamieni (tam też często wiercą), albo kamień z pola i niesiesz do przewiercenia..albo samemu ale trzeba mieć odpowiednia wiertarkę i długie wiertło.. kaster budowlany, pompka z fontanną i za małe pieniądze.. ciurkadełko jak złoto.
Z kamienia płynie woda, a druga fonntanna jest zakopana w gruncie (w kastrze budowalnym.. i tam jest jakuzi)



Mam nadzieję, że coś widać


asc to głaz prawdziwy, a nie kamień. KToś Wam wiercił? Ja właśnie skłąniam się ku takim naturalistycznym rozwiązaniom (choć o me wzgledy konkurują z klasycznymi korytami lub zgoła salonowymi wodozbiorami firmy chronos ). I jak tu się zdecydować??

Ależ hortensje!
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
AgaAga 22:08, 12 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
MuSzka napisał(a)


Zauważyłam że jeszcze Ci na to nie odpisałam.

Jeśli to tuje na żywopłot to możesz naprzemiennie kórnik jest zielona a sunkist zdaje się bardziej żółta

rozmawiałam z FrancoPolo tu na forum na temat tuj i wstawił on zdjęcie tuj jego sąsiada tak posadzonych naprzemiennie

zobacz sobie tutaj ( http://www.ogrodowisko.pl/watek/3525-ogrod-to-moje-hobby?page=8 ) na tej stronie są tylko dwa zdjęcia to to pierwsze.


oj jak dla mnie to za dużo dobrego, bo jak by były same tuje do okoła to ok, ale ja z jednej strony mam już serby, ale dzięki za link bo tam to ładnie wygląda

ps. bardzo ciekawe inspiracje
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Mala_Mi 22:46, 12 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
To prawdziwe kamienie....... czyli głazy granitowe.....
Jeden kamień przewierciliśmy (ok. 80cm) .. drugi zaczęliśmy(padła wiertarka), a trzeci czeka na przewiercenie.. ale ciągle brak czasu... a do wiercenia trzeba trochę zachodu, bo jeden kamień wazy ponad pół tony I obrócić go do wiercenia to już problem..... Ale tymczasowo węże są od tyłu przyciśnięte kamieniami Prowizorki najtrwalsze są

Sorki Muszka za wywody u Ciebie na mnie krzyczą, że mój wątek leci za szybko, to pograndzę u Ciebie

Hortka ma ok. 2 metry wysokości



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
MuSzka 22:49, 12 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
agatanowa napisał(a)


Wg mnie kurnik za gruby na żywopłot, chyba że się ma dużo miejsca.

Te na zdjęciu tuje od Franka, to chyba po prostu szmaragdyw odmianach zielona i zółta na przemian. Sunkist jest piekny. Z żółtych/żółtawych na żywopłot nadają się też: Europe Gold, Aurescens.Ta ostatnia często tu wybierana na ogrodowisku.


być może ja się w odmiany tuj nie za bardzo wciągam same wiecie już dlaczego ale faktycznie ten żywopłot od Franka ciekawy jest.

jeszcze kiedyś widziałam zielono żółtą odmianę tuji obrośniętą niebieskim clematisem tzn powojnikiem też wyglądała bardzo fajnie. myślałam żeby moje tuje tak ożywić, tylko że mój M boi się że nie będzie mógł ich ciąć.
Chociaż wydaje mi się, że i to dało by radę obejść bo przecież powojniki też trzeba wycinać suche i tak jakby rośnie od nowa na wiosnę.
Na pewno na tujach, których nie trzeba za bardzo ciąć, by to wypaliło

o, znalazłam te zdjęcia


http://images46.fotosik.pl/2107/1c116ddfa2427e95med.jpg

http://images39.fotosik.pl/225/6769ee3ea47b1e4fmed.jpg
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies