Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Gardenarium 22:44, 03 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam "hopla" na punkcie idealnego trawnika nie wiem czy to dobrze czy źle
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Michael 11:39, 04 kwi 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Mój na razie wertykulatora dostał oraz nawóz przeciw mchu następnie poczekam chwilkę rzucę jakąś dosiewkę i zobaczę co będzie dalej
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
coli 08:57, 05 kwi 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
A ja kupilam wczoraj szpadelek do obrzezy, ale jeszcze nie testowalam czy umiem go uzywac.

Danusiu pamietasz, ze czekamy na film instruktazowy?
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 23:11, 05 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, zrobimy 16 kwietnia u Zbyszka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
an_tre 23:15, 05 kwi 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
gardenarium napisał(a)
Mam "hopla" na punkcie idealnego trawnika nie wiem czy to dobrze czy źle

Danusiu w/g mnie bardzo dobrze, bo trawnik to takie zwieńczenie ogrodu, jak w domu piękne, czyste podłogi
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gardenarium 08:46, 06 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moja trawa była dość rzadka po zimie. Posypana nawozem, ziemią i nasionami czeka na cieplejsze dni. Podlałam ją także dwa razy, żeby nasiona były cały czas zwilżone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hokaido 19:01, 13 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 4
Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowa i od poczatku same pytania
otóż mam trawnik który jest dość mocno zachwaszczony i porośnięty mchem, a żeby było mało to suche placki po zimie też są. Generalnie słabiutki strasznie ten mój trawnik. chciałabym go jakos uratowac bo kłaść teraz nowy to jest za poźno raczej. Zaczne napewno od wertykluacji i co dalej? najpierw pozbyc się chwastu i mchu a potem dosiewac i nawóz? sama nie wiem co byłoby właściwe bo jeśli najpierw dosieje a potem zaatakuje odchwaszczaczem to nie zniszcze mlodego trawnika? nie wiem tez w jakich odstepach czasowych robic te wszystkie zabiegi?

Gardenarium 01:27, 15 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
coli napisał(a)
A ja kupilam wczoraj szpadelek do obrzezy, ale jeszcze nie testowalam czy umiem go uzywac.

Danusiu pamietasz, ze czekamy na film instruktazowy?

W sobotę będziemy ciąć kanty instruktażowo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 01:35, 15 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
hokaido napisał(a)
Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowa i od poczatku same pytania
otóż mam trawnik który jest dość mocno zachwaszczony i porośnięty mchem, a żeby było mało to suche placki po zimie też są. Generalnie słabiutki strasznie ten mój trawnik. chciałabym go jakos uratowac bo kłaść teraz nowy to jest za poźno raczej. Zaczne napewno od wertykluacji i co dalej? najpierw pozbyc się chwastu i mchu a potem dosiewac i nawóz? sama nie wiem co byłoby właściwe bo jeśli najpierw dosieje a potem zaatakuje odchwaszczaczem to nie zniszcze mlodego trawnika? nie wiem tez w jakich odstepach czasowych robic te wszystkie zabiegi?



Jak jest tyle problemów to bym chyba zaczęła od chwastów, bo one najbardziej wpływają na brzydki wygląd trawnika. Jak się je zniszczy to dopiero dosiewka i nawóz.
Wertykulację bym odpuściła, chyba że wygrabic mocno mech. Trzeba to rozłożyć na etapy.
Odstępy czasowe trudno podać.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hokaido 17:55, 15 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 4
tak więc spróbuję pozbyć się najpierw chwastyów a potem bedę myśleć co dalej , zastanawiam sie czy w takim razie nie walczyć teraz przy okazji z mchem?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies