Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gdzieś wśród łąk

Pokaż wątki Pokaż posty

Gdzieś wśród łąk

Ewa40 18:30, 14 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
jambosana napisał(a)
Na końcu zakwita mi lawenda pośrednia, ale słabo, bo ona jednak nie na nasz klimat, przemarza. Za to ma śliczne, pachnące, srebrzyste liście:




Pszczółki uwijają się też przy rozchodnikach okazałych.
Tu purple emperor z lawendą pośrednią




Bardzo mi się u Ciebie podoba. Piękne rośliny. Jestem zachwycona, gratuluję.
____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
jambosana 22:25, 21 mar 2015


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Serdecznie pozdrawiam wszystkich odwiedzających w ten wiosenny dzień i żeby nikt nie sądził, że u mnie zimy nie było w Pierwszy Dzień Wiosny powieje trochę chłodem


Tak było....




ale oczywiście czekamy na takie widoczki




Wiosennych foto na razie nie ma, bo po przycięciu bylin i traw ogródek wygląda jak po przejściu stada dzików. I stąd pytanie, jak Wy to robicie, że u Was trawki po przycięciu to zgrabne jeżyki, a nie rozczochrane nie wiadomo co. I jak to robicie, że te trawy Wam nie uciekają i nie walają się po całej działce... A krety?? U nikogo nie widzę krecich kopców. A u mnie to jedno wielkie kretowisko. Pocieszam się, że to naturalna broń przeciw pędrakom...
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
inag 22:30, 21 mar 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Witaj!
jak miło się zrobiło z takimi widoczkami
Ja mam taki sam problem z trawami po przycięciu, choć u Ciebie jest tak perfekcyjnie, że nie wyobrażam sobie by było tak jak opisujesz...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
malgorzata_s... 22:37, 21 mar 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
No i proszę kto się z zimowego snu wybudił Pozdrawiam Beatko
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
jambosana 22:39, 21 mar 2015


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
inag napisał(a)
Witaj!
jak miło się zrobiło z takimi widoczkami
Ja mam taki sam problem z trawami po przycięciu, choć u Ciebie jest tak perfekcyjnie, że nie wyobrażam sobie by było tak jak opisujesz...


Witaj !
Nie jest perfekcyjnie...
Najpierw tnę elektryczną, potem nożycami, a i tak wygląda okropnie... Próbuję poprawiać, przycinać, ale nie wychodzi...
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Olili 23:13, 21 mar 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Zostawiam pozdrowienia,bo wątek mam już obcykany i czasami tu wracam
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
barbara_kraj... 23:22, 21 mar 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
A to ci niespodzianka! Witam w pierwszy dzień wiosny!

A propos - dobrze, ze moje trawy do cięcia to tylko cztery kępki rozplenicy. Po cięciu ręki nie czułam
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
inag 00:21, 22 mar 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
jambosana napisał(a)


Witaj !
Nie jest perfekcyjnie...
Najpierw tnę elektryczną, potem nożycami, a i tak wygląda okropnie... Próbuję poprawiać, przycinać, ale nie wychodzi...


Ja wczoraj cięłam turzyce bronco. Mam ich sporo. Po 4 kępce rąk nie czułam.. Próbowałam sekatorami (różnymi), nożyczkami, nożycami.. Najlepiej mi szło jak związywałam całe gumką i cięłam takimi długimi bardzo ostrymi nożycami szpalerowymi. Wyszło konciasto. Nie tak zgrabnie jak u niektórych. Każda na innej wysokości Próbowałam to korygować nożyczkami ale nie dało rady. Takie zostawiłam bo już nie miałam czucia w rękach... choć jak na nie patrzę to mnie drażnią. Do perfekcji to im daleko (nawet do stanu akceptowalnego). Może Cię to pocieszy: Nie jesteś sama
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
AGDULA 22:29, 04 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 885
Chciałam sie przywitać
Wspaniała ta skarpa!! Co to jest za roślina ta duża chyba fioletowa? te poniżej to lawendy?
Przepiękna skarpa! Świetnie w tej aranżacji wygląda juka!

jambosana napisał(a)
I z dziś, czy z niemal dziś:


____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
Ewik 07:29, 25 maj 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Puk, puk jest to ktoś ?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies