Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje trudne początki, domek przy lesie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje trudne początki, domek przy lesie.

AgataBC 09:30, 02 wrz 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Miło, że do mnie zajrzałaś. Gdy las jest liściasty to może nieestetycznie wyglądać, niby po roku się wszystko rozłoży więc na efekt by trzeba było poczekać. Ja mam pod rododendronami ściółkę z liśćmi dębowymi, żeby zakwaszały, na początku wiosny wyglądały nieciekawie, teraz już nie jest tak źle. Jakkolwiek zadecydujesz życzę powodzenia, żeby rabatki ładnie wyglądały na pierwszy rzut oka
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
kitek81 19:15, 12 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Luckaa cieszę się, że mogłam Cię osobiście poznać super z Ciebie dziewczyna dzięki za słoiki i roślinki :*
pozdrawiam serdecznie :*
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Luckaa 13:38, 18 wrz 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Mam problem z tą rabatą na pierwszym planie,

po pierwsze juz mi się nie pdooba, a po drugie każdy przez nią przeskakuje, musi byc coś większego, wymyśliłam że w samym rogu zrobie bukszpanową kule, i niewiem czy tylko tą kule czy wokól niej rabate jakąs, wzdłuż tej lini kostki widac drugą rabate ze szmaragdem, tam obok wzdluż kostki zamażyły mi się trzy bukszpanowe stożki,

Jeśli tu miałaby byc ta bukszpanowa kula, taką samą zrobiłabym po przeciwległej stronie, czyli pod modrzewem.


Prosze o pomoc.
____________________
Lucyna
Luckaa 13:42, 18 wrz 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Wizualizacja

Posadzenie kuli bukszpanowej, a w tle 3 stożków bukszpanowych


Kula bukszpanowa bliżej i taka sama po przeciwnej stronie


I jak???
____________________
Lucyna
kitek81 14:41, 18 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
a oprócz tych kulek, to co jeszcze tam chcesz dać?
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Luckaa 16:51, 18 wrz 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
No niewiem właśnie, czy same zostawić, to chyba z czasem bym dosadzała.
____________________
Lucyna
Gardenarium 20:51, 18 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kule tak, ale stożki tutaj nie pasują, wydaje mi się że w tak dużym ogrodzie ten styl nie pasuje jednak.

To styl do małego ogrodu miejskiego.

Ogród planuj kompleksowo, nie same pojedyncze i wyrwane z kontekstu rabaty.

Ja bym się wstrzymała z kupnem roślin, a na pewno nie zaczynała od kulek i stożków. One same nie zrobią dobrego klimatu, potrzebne jest dokładne przemyślenie zarysu wszystkich rabat.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luckaa 21:43, 18 wrz 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
To mnie teraz pani załamała, a ja już sobie rozplanowałam, jutro zrobie jeszcze zdjęcie i rzutu na całe podwórko.
____________________
Lucyna
elzbieta_g 10:15, 19 wrz 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
witam! będę śledzić Twoje zmagania, też tak miałam na samym początku najtrudniej jest zacząć. Stawiasz na kwiaty czy raczej na iglaki?
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
AgnieszkaW 12:03, 19 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Moim zdaniem wywal z rabatki tego szmaragda, bo nijak tam nie pasuje. Trzmielinę na pniu podsadź np. lawendą z dodatkiem pomarańczowej żurawki (np. caramel). Możesz dokupić tam jeszczee jedną taką samą trzmielinę na pniu, a trzy sztuki dodatkowo zamiast tych stożków, które chciałaś na drugiej rabatce, oczywiście też podsadzone lawendą i np. trawą. Danusia dobrze ci radzi - spójrz na ogród najpierw całościowo, wytycz kształ rabat, dopiero później planuj nasadzenia. Można też tam dać same kulki bukszpanowe, ale to musi konweniować z resztą ogrodu. Poczytaj najpierw artykuły Danusi o planowaniu i zakładaniu ogrodu, dowiesz się co nieco. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies