Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Makowo na Kociewiu

Pokaż wątki Pokaż posty

Makowo na Kociewiu

Mala_Mi 15:52, 01 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Witaj Kasiu... wreszcie doczłapałam z rewizytą... i jestem na bieżąco.. przeczytałam i obejrzałam wszytko
Bukszpany masz cudowne.... moje za 15 lat takie też będą.. może dożyję
Z jałowcami mam ten sam problem.... jak są to zawsze za duże, przyciąć nie wiadomo jak, wyciąć to odsłonią łyse conice czy inne takie tam... Wczoraj jednego ciachnęłam.. niech będzie łyso...
Ale swoich baksików nie ruszaj.... za ładne..... a jałowiec.. znam ten ból

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
hanka_andrus 16:02, 01 wrz 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Co ty chcesz od swojej rabaty? Jałowiec pstrokaty trochę wylazł, ale może można go od krawężnika trochę przyciąć? Nie wiem jak one rosną na kilku pędach, czy na jednym. Wtedy dołem można by było pociągnąć te roślinki co już masz obok.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
makkasia 16:49, 01 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
asc napisał(a)
Witaj Kasiu... wreszcie doczłapałam z rewizytą... i jestem na bieżąco.. przeczytałam i obejrzałam wszytko
Bukszpany masz cudowne.... moje za 15 lat takie też będą.. może dożyję
Z jałowcami mam ten sam problem.... jak są to zawsze za duże, przyciąć nie wiadomo jak, wyciąć to odsłonią łyse conice czy inne takie tam... Wczoraj jednego ciachnęłam.. niech będzie łyso...
Ale swoich baksików nie ruszaj.... za ładne..... a jałowiec.. znam ten ból



ja tego mojego próbuję ciąć w kostkę, gdybym tego nie robiła zdominowałby całą rabatę.
A takie to małe było Widziałam twoją rabatę po wyciachaniu jałowca, nie jest źle.
A Twoje kulkowo baardzo mi się podoba
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 16:54, 01 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
hanka_andrus napisał(a)
Co ty chcesz od swojej rabaty? Jałowiec pstrokaty trochę wylazł, ale może można go od krawężnika trochę przyciąć? Nie wiem jak one rosną na kilku pędach, czy na jednym. Wtedy dołem można by było pociągnąć te roślinki co już masz obok.


Masz rację Haniu przyciąć go jakieś 20 cm i dosadzić tych samych wrzosów, nie będzie się tak odcinało.
Ale chyba teraz już za poźno na takie ostre cięcie Co?
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
monteverde 17:25, 01 wrz 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ano za późno ja to się zawsze bałam ciąć ale 2 lata temu spróbowałam i nawet mi t szło jak na razie teraz nic nie mam do cięcia pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Madzenka 17:46, 01 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasiu cudowne bukszpany! A to na nóżce obok nich to cis?

Ja nie lubię jalowców, bo trudno nad nimi zapanować, za to conicę można świetnie ciąć w stożek.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
makkasia 17:57, 01 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Marzena2007 napisał(a)
Kasiu cudowne bukszpany! A to na nóże obok nich to cis?

Ja nie lubię jalowców, bo trudno nad nimi zapanować, za to conicę można świetnie ciąć w stożek.


Nie to śmiecący modrzew, wiosną muszę go przedmuchiwać odkurzaczem aby wyciepać wszystkie suche igiełki. jednak, kiedy wypuszcza te swoje gwiazdeczki jest śliczny, muszę go ostro ciąć.
Na jesień ładnie przebarwia się na rudo.
Szczerze drugi raz bym go nie posadziła ale to jeden z mniejszych błędów w mojej kolekcji.
Jałowce to podstawowa zmora, powoli zaczynam się ich pozbywać. nie dość, że nie wiadomo jak to, to ciąć to jeszcze chorują. Conici też tnę tylko delikatnie lubię ich pokrój.
(moja największa ma ponad 2,5 metra
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Mala_Mi 18:27, 01 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
No to w kwestii jałowców sie zgadamy A tak sie cieszyłam jak je sadziłam... bo szybko rosły
A teraz trzeba ciąć.. na szczęscie jest forum i człek widzi, że nie taki diabeł straszny jak go malują... zaczynam przycinać
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 20:29, 01 wrz 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasiu cały watek Twój przeczytałam i obejrzałam . Masz śliczny ogród i też bym przycinała te jałowce bo faktycznie jak je wytniesz to Coniki się odsłonią i bedzie brzydko , no chyba ze to koniecznośc to coś mniejszego zawsze moze zasłonic ubytki w świerkach. Mnie bardzo się u Ciebie podoba i nie rób za duzych rewolucji. Pozdrawiam serdecznie i dzieki za miłe słowa u mnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Magda70 21:02, 01 wrz 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Kasia...ale się napracowałaś....
A donice z wrzosami wyglądają fajowo...coś czuję, że do moich coś dosadzę....jutro ide na polowanie po ogrodniczym
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies