Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

paulina_ns 18:05, 29 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355


Nie wiem od czego się tu zabrać Chciałabym zrobić porządek wokół tuji, mam ich posadzonych 100szt z jednej strony domu. Obecnie jest wokół nich położona folia, miała ona służyć do tego,by chwasty nie rosły i już chyba każdy wie,że to daremne) chciałabym się jej pozbyć, ale co dalej? obsypać samą korą i już? chwasty wtedy mniej rosną, czy dajecie jeszcze coś na spód? No i chciałabym zrobić te "kanciki",ale jak się za to zabrać?

Chciałabym żeby wokół tuji było tak :

____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 18:08, 29 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
asica napisał(a)
Paulinko, wcale nie trafiłaś ty zbyt późno. Twój ogród dopiero raczkuje, roślin masz niedużo i niedużych, spokojnie jesienią możesz je poprzesadzać, wykopując je ze sporym zapasem ziemi. Powinny sie przyjąć jeśli nie zapomnisz o podlewaniu.
Jako również amator podpowiem Ci co ja robię. Oglądam, oglądam, oglądam, interesujące zdjęcia od razu zapisuję sobie w osobnym folderze na swoim komputerze, inaczej ciężko je znów odnaleźć, bo wątków i ciekawych zdjęć jest mnóstwo. A potem wzoruj się na tym co Ci się podoba. Ja będę trzymać kciuki
Mam spory problem z zakupem roślin, bo w okolicy nie ma szkółek z prawdziwego zdarzenia, więc kupuję co uda się upolować. Zawsze coś udaje się zamienić.


Dziękuję za wsparcie, miło słyszeć słowa otuchy, ja również już zaczęłam tak robić, zapisuję fajne projekty, których na tym forum nie brakuję i powolutku od czegoś zacznę
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 18:58, 29 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Jedno już zrobione sadzonki z trzmieliny

____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
asica 19:55, 29 sie 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Kanciki? Prosta sprawa wszytsko o nich tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika

Folię i kamienie usuń, dotnij kanty podsyp grubą warstwą kory.
Ja prócz kory na spód dałam grubą warstwę trocin zdobycznych, bo niepotrzebnych w tartaku. Dzięki temu zaoszczędziłm na korze, bo jej warstwa mogła być cieńsza.
Nie trzeba żadnej foli. Chwasty rosną pojedyncze, a usuwanie ich jest łatwiejsze, bo nie siedzą tak mocno jak w ziemi.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
paulina_ns 20:25, 29 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
asica napisał(a)
Kanciki? Prosta sprawa wszytsko o nich tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika

Folię i kamienie usuń, dotnij kanty podsyp grubą warstwą kory.
Ja prócz kory na spód dałam grubą warstwę trocin zdobycznych, bo niepotrzebnych w tartaku. Dzięki temu zaoszczędziłm na korze, bo jej warstwa mogła być cieńsza.
Nie trzeba żadnej foli. Chwasty rosną pojedyncze, a usuwanie ich jest łatwiejsze, bo nie siedzą tak mocno jak w ziemi.


Dziękuję przetestuję w ten weekend, a raczej mój mąż
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 17:23, 30 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
działa mi już link?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 17:27, 30 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Zamówiłam sobie takie obrzeże trawnikowe,myślę,że będzie mi dużo lepiej nadać kształt rabaty

____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
jolka 21:25, 31 sie 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
paulina_ns napisał(a)
działa mi już link?



Działa
A obrzeża też muszę sobie zamówić.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
paulina_ns 11:08, 01 wrz 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Działa
A obrzeża też muszę sobie zamówić.



Jolu fajna sprawa, ja zamawiałam przez allegro 1m obrzeże w cenie 9zł i do tego kotwy pocujące 1,70zł 3 szt. jak chcesz podam Ci namiary
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 11:09, 01 wrz 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
*mocujące
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies