Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim magicznym ogrodzie wszystko...

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim magicznym ogrodzie wszystko...

ANIA 08:17, 27 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Aniu, Agatko ten kwiatuszek to tylko jeden z mojego małego bukieciku
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
WilczaGora 10:03, 27 wrz 2013


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Dziękuje za odwiedziny i wpadam z tzw. "rewizytą"
trzymam za Was kciuki i dużo siły do pracy życzę
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
ANIA 10:57, 27 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
WilczaGora napisał(a)
Dziękuje za odwiedziny i wpadam z tzw. "rewizytą"
trzymam za Was kciuki i dużo siły do pracy życzę


Ach te siły, to rzecz bardzo istotna. Zawsze jestem albo w niedoczasie albo brak mi sił, a głowa pełna pomysłów co trzeba jeszcze zrobić.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Katkak 20:29, 27 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ania wpadłam zajrzeć co nowego Cudna ta kamienna rzeka, masz fantazję dziewczyno
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
ANIA 12:20, 30 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Fantazję, to i może mam, ale gorzej z realizacją i konsekwencją i z siłami i niestety z czasem. A z nowości, to zmagam się z frontową rabatą pod oknem kuchennym. Jak coś już stworzę to umieszczę jakieś fotki.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 12:38, 30 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
as226 napisał(a)
śliczny ogród


Dziekuję. To chyba taka zachęta do kontynuacji pracy w tej mojej namiastce ogrodu
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
gdzie_idziesz 12:51, 30 wrz 2013


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Sliczna ta Twoja namiastka ogrodu. Masz najlepsze z możliwych początki - Chęci, zapał, kawałek ziemii, no i ogrodowisko z całym mnóstwem pomocnych, serdecznych ludzi, gotowych dzielić się nie tylko doświadczeniem, ale i roślinami
Zastanawia mnie jedno, niech się bardziej doświadczone osoby wypowiedzą - czy hortensjom nie będzie zbyt gorąco przy południowej ścianie?
Co do tej przyszłej rabaty z różanecznikami - one są trochę zbyt blisko siebie posadzone, na początek możesz zdjąć trochę ziemi i posadzić między nimi funkie, które możesz podzielić z posiadanych już okazów.
Poza tym warto sobie założyc rozsadnik i samodzielnie rozmnażać roślinki.
Ja zakładam sobie ogród w wersji ekonomicznej, dzięku rozsadnikowi kupuję jedną, dwie rośliny, a po roku mam ich kilka. W ten sposób rozmnażam też krzewy i niektóre iglaki. Wczoraj wykopałam mieczyki - z 6 kupionych 3 lata temu mam już ponad setkę, z których co mnajmniej 20 będzie kwitło w przyszłym roku.
Pozdrawiam
____________________
Natalia słoneczny zakątek
ANIA 13:01, 30 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
gdzie_idziesz napisał(a)
Sliczna ta Twoja namiastka ogrodu. Masz najlepsze z możliwych początki - Chęci, zapał, kawałek ziemii, no i ogrodowisko z całym mnóstwem pomocnych, serdecznych ludzi, gotowych dzielić się nie tylko doświadczeniem, ale i roślinami
Zastanawia mnie jedno, niech się bardziej doświadczone osoby wypowiedzą - czy hortensjom nie będzie zbyt gorąco przy południowej ścianie?
Co do tej przyszłej rabaty z różanecznikami - one są trochę zbyt blisko siebie posadzone, na początek możesz zdjąć trochę ziemi i posadzić między nimi funkie, które możesz podzielić z posiadanych już okazów.
Poza tym warto sobie założyc rozsadnik i samodzielnie rozmnażać roślinki.
Ja zakładam sobie ogród w wersji ekonomicznej, dzięku rozsadnikowi kupuję jedną, dwie rośliny, a po roku mam ich kilka. W ten sposób rozmnażam też krzewy i niektóre iglaki. Wczoraj wykopałam mieczyki - z 6 kupionych 3 lata temu mam już ponad setkę, z których co mnajmniej 20 będzie kwitło w przyszłym roku.
Pozdrawiam


Dziekuję za odwiedziny i cenne podpowiedzi. Co do rabaty z różanecznikami, to właśnie w weekend zabrałam się do usuwania trawy wokół nich. Dziś planuję nawieźć lepszej ziemi i podosadzac im towarzystwo. Faktycznie pomysł z rozsadą jest godny wdrozenia Obecnie mam od zaprzyjaźnionej ogrodniczki kilka funki do zagospodarowania i wsadzę je z przodu rabaty. Nie wiem czy jeszcze w tym roku mogę rozdsadzić różaneczniki? Czy aby nie jest za późno? Dziś mieliśmy pierwsze przymrozki.

Natalia - od jakiegoś czasu ogladam i podziwiam również i Twój ogród tyle, że na razie nie pozostawiłam tam po sobie śladu....

A kiedy będziesz wykopywać cebule mieczyków?
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
as226 15:05, 30 wrz 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Aniu dziękuje za odwiedzinki, pozdrawiam
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
AgnieszkaW 09:16, 02 paź 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj, przyszłam z rewizytą. Kamienna rzeka fajna, ale wsadzone w nią świerki serbskie za kilka lat zdominują tę rzekę. Jeśli już, to wybierz jakieś bardziej miniaturowe iglaki. Czy tam będzie kiedyś woda? Bo jeśli tak, to przenieś iglaki gdzie indziej, a tam posadź, np. klona palmowego, trawy (zobacz najświeższe dzieło Kondzia). Od północy domu dobrym pomysłem są rododendrony i funkie. Ale namieszałam...Serdecznie Cię pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies