Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krążkowe chwastowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Krążkowe chwastowisko

grupa_trzyma... 13:47, 24 wrz 2013

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Tosiu, nie przywitałam się należycie. To sem ja - Aga z Grupy trzymającej Grabie! Pozdrawiam Cię!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Tosia 13:49, 24 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)

O! Coś dla mnie. Mam dwie jabłonki do otoczenia kwieciem. Będzie instrukcja?


Witam ciepło u mnie To również mój problem. Z tego co wiem to Ania szaleje i liliowce już przesadziła U niej można szukać inspiracji
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Tosia 18:23, 24 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Tosiu, nie przywitałam się należycie. To sem ja - Aga z Grupy trzymającej Grabie! Pozdrawiam Cię!


Agnieszko no pięknie się przywitałaś

Pozdrawiam również.
ps. Świetna Grupa
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
leon60 18:44, 24 wrz 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Witaj Tosiu masz spory ogród a z pomocą tu bardzo życzliwych osób na pewno uda Ci się stworzyć piękne zakątki. Te duze drzewa są bardzo fajne i koniecznie włącz je w rabaty
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Madzenka 18:50, 24 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Witaj tosiu. Wpadam z rewizytą, widze, że planujesz rabatę pod drzewem. Czy byłaś już u Buterfly i widziałaś jej zawisjasek z tawułek pod grujecznikiem? Po prostu boski!

Ponieważ ostatnio już nie ogarniam forum jesli będziesz miała pytania wpadaj do mnie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Tosia 18:57, 24 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Marzena2007 napisał(a)
Witaj tosiu. Wpadam z rewizytą, widze, że planujesz rabatę pod drzewem. Czy byłaś już u Buterfly i widziałaś jej zawisjasek z tawułek pod grujecznikiem? Po prostu boski!

Ponieważ ostatnio już nie ogarniam forum jesli będziesz miała pytania wpadaj do mnie


Oj wpadam Marzenko uwielbiam u Ciebie przesiadywać. Wszystko takie dopracowane Chętnie się zamienię na ogrody
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Tosia 19:00, 24 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
leon60 napisał(a)
Witaj Tosiu masz spory ogród a z pomocą tu bardzo życzliwych osób na pewno uda Ci się stworzyć piękne zakątki. Te duze drzewa są bardzo fajne i koniecznie włącz je w rabaty


Dzięki Olu za wizytę i poparcie moich planów z drzewami Liczę na wsparcie i kreatywność Ogrodowiskowych w końcu co tyle głow to nie jedna

Pozdrawiam Cię sredecznie
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Agania 20:17, 24 wrz 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj Tosiu, nie masz lekko, 100 km do ogrodu, to nie jest łatwe wyzwanie, ja codziennie chodzę po ogrodzie i patrzę, wymyślam, kombinuję jak coś nie pasuje, jakiś pomysł wpadnie do głowy, trzeba to od razu zapisać. Na ogrodowisku jest mnóstwo pomysłów i rozwiązań. Jeśli masz spadek, i słonće, to ja widzę trzy tarasy w stylu angielskim, można by je też powypełniać skalniaczkami. Rabatę ze szkicu, najpierw wykonaj i nadaj jej dokładny kształt odetnij kancikiem od trawnika. Teraz na pewno, przez okres jesienno zimowy, z całą ogrodowiskową bracią, na papierze zrobisz nasadzenia, a na wiosnę poszalejesz, a potem będziesz dosadzać i dopasowywać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Tosia 21:40, 24 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Agania napisał(a)
Witaj Tosiu, nie masz lekko, 100 km do ogrodu, to nie jest łatwe wyzwanie, ja codziennie chodzę po ogrodzie i patrzę, wymyślam, kombinuję jak coś nie pasuje, jakiś pomysł wpadnie do głowy, trzeba to od razu zapisać. Na ogrodowisku jest mnóstwo pomysłów i rozwiązań. Jeśli masz spadek, i słonće, to ja widzę trzy tarasy w stylu angielskim, można by je też powypełniać skalniaczkami. Rabatę ze szkicu, najpierw wykonaj i nadaj jej dokładny kształt odetnij kancikiem od trawnika. Teraz na pewno, przez okres jesienno zimowy, z całą ogrodowiskową bracią, na papierze zrobisz nasadzenia, a na wiosnę poszalejesz, a potem będziesz dosadzać i dopasowywać


Witaj Agato u mnie Dziękuję, że wpadłaś
Zazdroszczę, bo też bym chciała chodzić i każdego dnia, pielęgnować i planować..ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma
W moim ogrodzie słońca umiarkowanie. Zabiera go dom położny na skarpie od strony południowej. Tych dwóch kręgów już raczej nie mam możliwości zmienić. Na jednym jest taras a drugi powstał z konieczności, by nie było ogromnego spadku do fosy:/
Rabatę ze szkicu miałam nadzieję, że zacznę jeszcze w tym roku. Ale wszystko po kolei..Bez szaleństw. Do wiosny (u mnie w oklicy maja) jeszcze sporo czasu

Pozdrawiam ciepło bo na zewnątrz zimno, mokro i ponuro:/
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
kasiek 22:41, 24 wrz 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Tosia napisał(a)
No właśnie. Co do problemu z drzewami. Myślę, czy nie włączyć ich w rabaty.
I tak, opcja PIERWSZA:

Usuwam pasek trawy między tujami a rabatą różaną i robię jedną wielką, włączając w to drzewa. Środkowe omijam, robię tam takie dwa półokręgi z płyt, kamieni, z których robi się chodniki i wstawiam tam ławeczkę.
Przedstawia to mój artystyczny rysunek stworzony w paincie :

[b]

Witam przyszłam z rewizyta i być może pomysłami
Zastanawiam sie nad wielkością tej rabaty - czy nie za wielka przy Twoich dojazdach?
A może zrobisz rabate w formie półksiężyca (częścią wypukłą w stronę ogrodzenia) między drzewami, tak aby jego czubki kończyły sie na drzewach? Wtedy przed częścią wklęsłą stawiasz ławkę. Półksiężyc obsadzsz w miare wysokimi krzewami i iglakami a obok ławki po dwóch stronach sadzisz 2 kule (w donicach lub bezpośrednio w gruncie).
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies