Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krążkowe chwastowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Krążkowe chwastowisko

Tosia 13:51, 25 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
kasiek napisał(a)

Witam przyszłam z rewizyta i być może pomysłami
Zastanawiam sie nad wielkością tej rabaty - czy nie za wielka przy Twoich dojazdach?
A może zrobisz rabate w formie półksiężyca (częścią wypukłą w stronę ogrodzenia) między drzewami, tak aby jego czubki kończyły sie na drzewach? Wtedy przed częścią wklęsłą stawiasz ławkę. Półksiężyc obsadzsz w miare wysokimi krzewami i iglakami a obok ławki po dwóch stronach sadzisz 2 kule (w donicach lub bezpośrednio w gruncie).


Witaj Kasiu
Pięknie dziękuję za wizytę.
Ja też właśnie zastanawiam się nad wielkością tej rabaty. Muszę wszystko na spokojnie w domu pomierzyć jak wreszcie tam dotrę..
Dzięki za pomysł. W sumie półksiężyc pasowałby do panujących w moim ogródeczku klimatów, tylko że brakuje mi kwiatów i kolorów w ogrodzie. Za tym trochę tęsknię.
Może korzystając też z rady Danusi w innym wątku - bodajże tutaj:http://www.ogrodowisko.pl/watek/3512-moj-chaos-lesny-czyli-pomoc-potrzebna?page=5
posadzę hortensje, derenie ip. one są dość duże i się rozrastają. A hortensje mają duużo kwiatów

A co do kuli - bardzo ogrodowiskowe oczywiście - raczej bezpośrednio w gruncie będę sadzić. Nie mam czasu na dołowanie donic

Pozdrawiam ciepło

____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
mira 00:20, 26 wrz 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
wpadłam z rewizytą i widzę że będzie się tu działo - dobry plan to podstawa i niestety dopiero teraz do tego doszłam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Tosia 18:08, 26 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
mira napisał(a)
wpadłam z rewizytą i widzę że będzie się tu działo - dobry plan to podstawa i niestety dopiero teraz do tego doszłam


Miro, witaj! Milo, ze wpadlas Zgadzam sie z Toba w 100% - dobry plan to podstawa. Ja tez dopiero od niedlugiego czasu zaczelam planowac moje ogrodowe dzialania. Na dodatek rzeczywistosc: natura, klimat mocno weryfikuja moje plany. I nie zawsze moge miec to co mi sie podoba lub z opisu roslinki wynika, ze u mnie przetrwa.. C'est la vie.

Takze bardzo chetnie skorzystam z Twoich rad i doswiadczenia
Pozdrawiam seredecznie
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Sonka 08:34, 27 wrz 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Witam w Twoim wątku, to co mi się nasunęło od razu, to to, żeby drzewa , owocowe liściaste poprzycinac, żeby miały ładny kształt,byłam w tym roku w Holandii ( oni to są mistrzami ogrodowymi) i we Francji i zaobserwowałam, że tam pięknie prowadzone są drzewa, wszystkie dosłownie bez wyjątku. Takich ogromnych drzew, na skwerach, przy drogach na osiedlach, nie mówię już o posesjach prywatnych, to u nas nie ma, fakt klimat inny.U nas wiele drzew by przetrwało gdyby były należycie konserwowane.Wydaje mi się,że znajdziesz miejsce na tyle słoneczne, by hortensje też były u Ciebie piękne. Zyczę wytrwałości, ogród jest wymagający ale niesłychanie wdzięczny, zobaczysz za rok jak Cię pozytywnie zaskoczy, bo tak szybko się zmienia.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Tosia 11:44, 30 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Sonka napisał(a)
Witam w Twoim wątku, to co mi się nasunęło od razu, to to, żeby drzewa , owocowe liściaste poprzycinac, żeby miały ładny kształt,byłam w tym roku w Holandii ( oni to są mistrzami ogrodowymi) i we Francji i zaobserwowałam, że tam pięknie prowadzone są drzewa, wszystkie dosłownie bez wyjątku. Takich ogromnych drzew, na skwerach, przy drogach na osiedlach, nie mówię już o posesjach prywatnych, to u nas nie ma, fakt klimat inny.U nas wiele drzew by przetrwało gdyby były należycie konserwowane.Wydaje mi się,że znajdziesz miejsce na tyle słoneczne, by hortensje też były u Ciebie piękne. Zyczę wytrwałości, ogród jest wymagający ale niesłychanie wdzięczny, zobaczysz za rok jak Cię pozytywnie zaskoczy, bo tak szybko się zmienia.


Witaj Krysiu. Dziękuję za wizytę Drzewami właśnie mam zamiar się zając na wiosnę. Też mnie denerwują. Mam nadzieję, że jakoś sobie z nimi poradzę i im nie zaszkodzę. Szkoda by było bo pięknie kwitną.

Pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Tosia 23:09, 30 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Kurcze..moje weekendy powinny trwać minimum 3 dni Zdążyłabym więcej zrobić. W sobotę naprawiłam (nasadziłam roslinki itp) tylko jedną z 3 części murku oporowego a co dopiero reszta ogrodu..a gdzie tam zdjęcia..że nie wspomnę już o posadzeniu cebulowych.

Nie miałam kiedy popstrykać fotek mojego ogrodu i postępujących prac ale za to mogę pochwalić się moją okolicą


Widok na Tatry..Lato 2012
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
leon60 11:17, 01 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Bożeeee jak ja Ci zazdroszczę takiego widoku na codzień ! cudownie ! kocham Tatry
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
katarzynkak 11:39, 01 paź 2013


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
I ja przyszłam się przywitać
Też dopiero zaczynam swoją "drogę z Ogrodowiskiem" i już nie mogę się doczekać zmian w ogródeczku.
Podstawa to dobry plan, ale czasami tak cięzko sie na coś zdecydować...

Widoki masz cudowne! Ja bym chyba non stop siedziała i sie patrzyła

pozdrawiam serdecznie
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Tosia 12:04, 01 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
leon60 napisał(a)
Bożeeee jak ja Ci zazdroszczę takiego widoku na codzień ! cudownie ! kocham Tatry


No właśnie Olu problem w tym, że mój widok na co dzień nieco się różni od tej fotografii. Z okna obecnie widzę zajezdnię tramwajową na Borku, a za plecami mam Wawel dlatego staram się wracać na Podhale jak najczęściej..i wtedy jak to mówi moja rodzina zamieniam się w dżdżownicę..ciągle siedzę w ogrodzie i coś tam kopię

____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Tosia 13:04, 01 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
katarzynkak napisał(a)
I ja przyszłam się przywitać
Też dopiero zaczynam swoją "drogę z Ogrodowiskiem" i już nie mogę się doczekać zmian w ogródeczku.
Podstawa to dobry plan, ale czasami tak cięzko sie na coś zdecydować...

Widoki masz cudowne! Ja bym chyba non stop siedziała i sie patrzyła

pozdrawiam serdecznie


Witaj Katarzyno,

mój ogródeczek to maleństwo w porównaniu z Twoim. I wszędzie górki i pagórki..Popieram - podstawa to dobry plan, więc siędzę po nocach i planuję. I tak do weekendu

Pozdrawiam
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies