Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z tatarakiem w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z tatarakiem w tle

EwaG 18:16, 07 lis 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
katarzynkak napisał(a)


A moze dac obwódke z bukszpana po całości, tylko już nie ruszac tych kamyków, ale wyciąć pas 0,5 m i wsadzić sadzonki plus kora?


Kasiu, ja bym przeszłą tujami książkowymi na drugą stronę ('Aurea Nana'), żeby nie mnożyć gatunków o i oderwać się od kul bukszpanowych i obwódek.
Raczej swobodnie rozrzucone między drzewami.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
katarzynkak 13:52, 08 lis 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Toszka napisał(a)
Kochana, to bordowe zurawki zamień na rózowe Georgia Peach


Tokszka dziekuje za dobre rady, ale nie zamierzam już przesadzać nic na rabacie z szambem. Tworząc nową rabatę chce dopasowac ją do istniejacych, a nie ciągle wszystko przesadzać.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 14:00, 08 lis 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
olga80 napisał(a)
Witaj. Zajrzała do wątku tylko na chwilę , ale po tym co zobaczyłam chcę zostać na dłużej. dziś nie mam czasu aby poczytać wszystko ale chętnie bedę podglądać Twój ogród. Masz piękne róże


Dziekuje i zapraszam częściej
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 14:03, 08 lis 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
iwonadm napisał(a)
ja jedną wiśnię mam posadzoną z bukszpanami i stipą
a drugą trawami


Dziekuje Iwonko.
Fajne źródło inspiracji.
Podobaja mi sie Twoje obsadzenia.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 14:13, 08 lis 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
EwaG napisał(a)

Kasiu, ja bym przeszłą tujami książkowymi na drugą stronę ('Aurea Nana'), żeby nie mnożyć gatunków o i oderwać się od kul bukszpanowych i obwódek.
Raczej swobodnie rozrzucone między drzewami.


O Ewa jak miło Cie gościć

Twój pomysł jest godny rozważenia, bo raabt stałaby sie prawie bezobsługowa. Aurera nana nie trzeba ciachać i ładnie rosną. ile bys tam widziała sztuk i jak je rozmiescic? Czy widziałabys trawy lub inne rosliny?

Ta rabata miała w zamysle nawiazywac do kulek przy wjezdzie, ale ciagle zmieniam koncepcje, bo mam czas do wiosny

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
olga80 19:39, 10 lis 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Kasiu dziś chyba z 2 godzina spacerowałam po Twoim ogrodzie i podziwiałam. Piękne wszystko się zmienia Chciała Cię zapytać od jakiej strony rosną u Ciebie róże kimono ?
____________________
Teresa Moje małe królestwo
mirkaka 13:37, 11 lis 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
A szpaler hortensji?
Mnie na rabacie z szambem nie pasują żurawki z agawami. Jakoś mi to się gryzie, do agaw bardziej mi pasuje lawenda, a jeśli już masz żurawki to zamiast agaw coś innego , bardziej liściastego
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
katarzynkak 11:04, 12 lis 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
olga80 napisał(a)
Kasiu dziś chyba z 2 godzina spacerowałam po Twoim ogrodzie i podziwiałam. Piękne wszystko się zmienia Chciała Cię zapytać od jakiej strony rosną u Ciebie róże kimono ?


Witaj Olga.
Ciesze sie z Twoich odwiedzin i czasu, który poświeciłaś na poznanie moich smieci
Róze posadziłam po poł wsch stronie działki.

pozdrawiam.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 11:06, 12 lis 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
mirkaka napisał(a)
A szpaler hortensji?
Mnie na rabacie z szambem nie pasują żurawki z agawami. Jakoś mi to się gryzie, do agaw bardziej mi pasuje lawenda, a jeśli już masz żurawki to zamiast agaw coś innego , bardziej liściastego


Szpaler hortensji czemu nie
Mam ich juz troche za kulkami bukszpanowymi, musze sie zastanowic, czy nie przedobrze z nimi.

Agawy muszą tam stać, to miejsce specjalnie dla nich. Musza sie jakoś z soba komponować, bo zmian w najblizszym czasie na tej rabacie nie przewiduje
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Aneta1309 15:50, 07 sty 2016


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Najlepszego w Nowym Roku Kasiu widzę,że już planujesz nasadzenia na przyszły sezon chyba muszę się cofnąć w wątku bo te wiśnie gdzieś przeoczyłam
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies