Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z tatarakiem w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z tatarakiem w tle

katarzynkak 10:49, 25 sty 2016


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Mala_Mi napisał(a)
Wieki mnie nie było.. i aż zdębiałam..bo nie wiedziałam gdzie jestem.. ależ zmiany. Dla mnie bomba..
Jedynie te czerwone żurawki mi nie leża z tymi agawami. Jak już musisz je mieć to może spróbuj je zatopić w innych roślinach. Zimą plac nie będzie taki pusty, a latem te doniczki nie będą dominować na rabacie.
Szukałam czegoś by pokazać o co mi chodzi..
Fota stąd wyszperana /url]


A to w stipie


[url=https://in.pinterest.com/pin/400679698072697728///]inspiracje



Sorki za moje uwagi, ale pytałaś się co zrobić...

Może czerwone żurawki zastąpić miłką, ale nie tą wielką tylko taką niższą.. widziałam takie w Wojsławicach..
Idę szukać foci. Mam focie, ale brak mi nazwy .



A może trawa red baron. Doniczki z agawą fajnie by mogły wyglądać w lawendzie.. kocimiętce, ale tej odmianowej (wysokiej)

I w zależności co zrobisz pasuje to powtórzyć przy drzewkach

Ale czy z żurawkami czy bez.. jest super.. a stipa lubi się wysiewać , kiepsko zimuje, po przekwitnięciu brzydka.. ale inspiracja fajna


Aniu dziekuje za wizyte i cenne jak zawsze uwagi.
Musze pomysleć o zatopieniu tych agaw w trawakch, bo faktycznie wygląda to świetnie. Moze jakies wieksze donice uda mi sie tam zakupic i przesadzic agawy.
Te zurawki nie są czerwone-są pomaranczowe i rózowe. Moze moj aparat troche przekłamuje kolory.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Mala_Mi 12:16, 25 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Agawy są to rośliny klimatu gorącego, słońca..... a żurawki jakoś nie pasują klimatem.. No i na słoneczku żurawki zawsze są gorsze..
Pomijam pracochłonność przy żurawkach i to, że się starzeją szybko A chcesz rabaty mniej obsługowe..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
katarzynkak 12:44, 25 sty 2016


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Mala_Mi napisał(a)
Agawy są to rośliny klimatu gorącego, słońca..... a żurawki jakoś nie pasują klimatem.. No i na słoneczku żurawki zawsze są gorsze..
Pomijam pracochłonność przy żurawkach i to, że się starzeją szybko A chcesz rabaty mniej obsługowe..


tak zalezy mi na rabatach mniej pracochłonnych...
to miejsce tez jest mocno nasłonecznione i zurawki latem sie palą. Z tego tez wzgledu posadziłam rzad wisienek po drugiej stronie wjazdu, aby pojawił sie cień w tym miejscu.

Pomysle o zmianie zurawek na trawy, albo inne rosliny. Zalezy mi na zimozieolnych, bo to miejsce reprezentacyjne i wolałabym, żeby było ładne takze i zimą.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 12:48, 25 sty 2016


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Poszukuje sadzonek liliowców

Bardzo mi zalezy na te w kolorze róż, fiolet ew. kremowe.
Jesli ktoś byłby chętny to będe wniebowzięta

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
ren133 21:45, 25 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Kasiu
Inspirka ze stipą jest świetna
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
katarzynkak 18:19, 26 sty 2016


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
ren133 napisał(a)
Kasiu
Inspirka ze stipą jest świetna


Taaak tez mi sie podoba
wszystkie sa ok.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
paula23 12:04, 27 sty 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
katarzynkak napisał(a)
Paulinko.
Pisze do ciebie w nawiązaniu do wątku dotyczącego wymiany roslin.

Jeśli nadal aktualne, to z chęcią zaadopotwałabym hosty z białaymi obrzezami Jesli masz jakies liliowce w kolorze róz, fiolet to też bardzo chętnie. z cebulowych poszukuje lili.
A co moge Tobie wysłac? Mam duzo bylin: rozchodniki okazałe, rudbekie, jezyczke pomaranczowa, paprocie, liliowca stella d'oro, lawende 2 rodzaje, kocimietke, szałwie fioletową, nasiona jednorocznych- głownie aksamitki w 2 rodzajach, małe ukorzenione bukszpany, trawy. Popatrz na moim wątu moze cos Ci wpadnie w oko.

pozdrawiam.


Oczywiście zamiana aktualna ale wiosną bo teraz nie odnajdę tych host w stanie bezlistnym Niestety liliowców nie mam żadnych z cebulowych mam mieczyki i Pacioreczniki (Kanna) mam również mnóstwo nasionek.
____________________
Paula Moje trudne początki
katarzynkak 21:36, 29 sty 2016


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
paula23 napisał(a)


Oczywiście zamiana aktualna ale wiosną bo teraz nie odnajdę tych host w stanie bezlistnym Niestety liliowców nie mam żadnych z cebulowych mam mieczyki i Pacioreczniki (Kanna) mam również mnóstwo nasionek.



Super!Pozdrawiam.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
mirkaka 13:56, 13 lut 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
A może doniczki z agawami wkopać w ziemię aby ich nie było widać? I tak jak Mała Mi zaproponowała jakieś trawy do nich zamiast żurawek.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anulka67 21:18, 14 lut 2016

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 1
Witam cale ogrodowisko

Dotarlam do twojego ogrodu i zainteresowal mnie poniewaz ja tez jestem lowiczanka i postanowilam sie przywitac.Stworzylas piekny ogrod.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies