Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowiskowe inspiracje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowiskowe inspiracje

lenka 23:43, 08 lip 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Katkak, kochana po Twoim wpisie już nie martwię się wcale heh... Że jest cudna to wiem, od razu zauroczyła mnie jak ją zobaczyłam w szkółce... Mało tego, gdybym miała miejce to pozwoliłabym jej całkiem swobodnie rosnąć, bo bardzo mi się podoba jako duże soliterowe drzewo jak u Ani ...
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 23:45, 08 lip 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Malgosik napisał(a)


mam na myśli tą rabatę bylinową
rośni tam szałwia?
fajnie z tej strony wygląda


Mi się również ta rabata szalenie podoba i nie tylko ta, ale....niestety nie jest moja - to u Ani-odsyłam do jej wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/2004-marzy-mi-sie-siedlisko
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Malgosik 00:28, 09 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
lenka napisał(a)


Mi się również ta rabata szalenie podoba i nie tylko ta, ale....niestety nie jest moja - to u Ani-odsyłam do jej wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/2004-marzy-mi-sie-siedlisko


Aha
to co te zdjęcia robią u Ciebie
____________________
Ogród na glinie
lenka 00:50, 10 lip 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Inspirują.....
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
AniaK 16:22, 11 lip 2014


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
To może jednak usunę te zdjęcia, bo wprowadzają zamieszanie.
Rośnie tam szałwia i lawenda i przywrotnik ostroklapowy i wiele innych

Pozdrawiam
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Katkak 17:44, 11 lip 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
lenka napisał(a)
Katkak, kochana po Twoim wpisie już nie martwię się wcale heh... Że jest cudna to wiem, od razu zauroczyła mnie jak ją zobaczyłam w szkółce... Mało tego, gdybym miała miejce to pozwoliłabym jej całkiem swobodnie rosnąć, bo bardzo mi się podoba jako duże soliterowe drzewo jak u Ani ...

To cieszę się bardzo, że się nie martwisz . Nie masz czym - masz śliczne drzewko .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
lenka 22:39, 16 lip 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Jeszcze kilka lat temu w moim ogrodzie królowały byliny, ogromne różowe i białe floksy, liliowce, kosmosy i naparstnice a jesienią astry i marcinki. Od wiosny do jesieni moja frontowa rabata była pełna kolorowych kwiatów. Gdy jesienią wycinałam ostatnie łodyżki przekwitłych marcinków, rabata zamierała, robiło się pusto a goła ziemia straszyła aż do wiosny gdy zaczynały pokazywac się tulipany. Wtedy nie miałam tej wiedzy co teraz,nie było Ogrodowiska, Danusiowych porad i inspiracji, nie myślałam o tym, że byliny powinny być wkomponowane w tzw zimozielony szkielet, który zdobi rabatę cały rok i podkreśla piękno następujących po sobie kwiatów. Gdy ruszyła budowa naszego domu, rośliny porozdawałam. A teraz gdy przeglądam piękne ogrody Ogrodowiczan w których znowu pojawiają się kosmosy, tojeść czy krwawniki z sentymentem wspominam te czasy bylinowej rabaty jednocześnie żałuję,że nie zachowałam choć części dawnych nasadzeń....

Ostatnia wizyta w ogrodniczym zakończyła się kupnem liatr, naparstnicy, piórkówek, turzycy frosted curls i.... dwóch opakowań nasion kosmosów

Różowe liatry posadziłam między cyprysikami



____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 22:44, 16 lip 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Trawki między rozchodniki


____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 22:47, 16 lip 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
A naparsnice dostały swoje miejsce pod ambrowcem

____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 22:53, 16 lip 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Teraz na rabacie królują hortensje i jeżówki

____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies