Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Niezdecydowana ogrodniczka"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Niezdecydowana ogrodniczka"

popcorn 14:55, 18 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tesia ma super pomysły! Wypieściła swój ogród na maxa, słuchaj jej!!

buziam!
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 19:29, 18 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Dzięki, wszystkie rady doceniam byłam w ogrodniczym ale zżadnych kulek na kiju nie było. Zamówiłam natomiast jodle koreanke i choine kanadyjska oraz wiśnie piłkowaną na rabatę z drugiej strony psa. Oraz choinę jedloch i żóltą duż kulę tujową i kulkę bukszpanową. A i dokupiłam limke na wezsza czesc przy kapslu , w sobotę polece po trawki i moze znajde te kulki szczepione. Co to mogłoby być.?
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Tess 20:14, 18 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
MarzenaG napisał(a)
A co myślisz o tych grujecznikach na płot i budynek:

Co do grujecznika to mam mieszane uczucia (Karola, wybacz).
I tak nie zasłonią (nawet 3 sztuki) w całości tej brzydkiej ściany, a cięcie ich będzie bardzo kłopotliwe.

Na razie zostaw tak, jak jest. Przez zimę się pomyśli

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 20:25, 18 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
MarzenaG napisał(a)
byłam w ogrodniczym ale zżadnych kulek na kiju nie było. Zamówiłam natomiast jodle koreanke i choine kanadyjska oraz wiśnie piłkowaną na rabatę z drugiej strony psa. Oraz choinę jedloch i żóltą duż kulę tujową i kulkę bukszpanową. A i dokupiłam limke na wezsza czesc przy kapslu , w sobotę polece po trawki i moze znajde te kulki szczepione. Co to mogłoby być.?


Marzena, czy znasz Danusiowe 10 przykazań ogrodnika?
Jedno z nich brzmi - nie kupuj pojedynczych roślin.

Jakie trawki chcesz kupić? Gdzie mają iść?

Kulki najpiękniejsze są cisowe, ale kosztują majątek. Mogą być tujkowe, i wcale nie muszą być "sklepowe"
Agentka, tzn. Ewa007 zrobiła sobie kulki sama. Z tuj.
Ja też mam "samoróbki", zgapiłam od niej.
Wprawdzie moje są mizerne, bo tegoroczne, ale Agentka ma już wypasione.

Zaraz poszukam, to pokażę.

Marzeno, pisałaś, że jesteś niecierpliwa i chcesz wszystko na już.
Ja to rozumiem. Wszyscy mają tak po wejściu na Ogrodowisko.
Ja też miałam.
Ja dlatego radzę wszystkim "nowym", i Tobie też:

nie spiesz się. Nie musisz całego ogrodu zmienić już teraz, w ciągu kilku miesięcy.
Pooglądaj ogrody innych, zobacz, co ci się podoba i co chcesz mieć u siebie.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
malgorzata_s... 21:34, 18 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Marzenko plany ambitne Widzę że doradzający są Ja w planowaniu kiepska jestem więc za bardzo nie pomogę ale kibicuję Pozdrówka zostawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
MarzenaG 22:52, 18 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Dzięki Tessiu, za upomnienie. Trochę poszalałam przyznaję :
Rosliny w sobote przyjada, mąż nastawiony do prac więc mus działać.
Przesadzę na razie byliny na jedną rabatę, dosadzę co mam i będę planować z waszą pomocą.
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 08:57, 19 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Tesiu, znam dekalog Danusiowy,
kupiłam te pojedyncze egzemplarze bo chcę dosadzić je do tych co już mam czyli do koreanki i dalej choinę kanadyjską obok wysokiego świerka, żeby było zielono na tyłach tej rabaty.
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Tess 09:08, 19 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Marzeno, przepraszam za zwłokę, ale nie mogłam znaleźć tych Agentkowych kulek i czekałam, aż Ewcia mi pokaże.
A nie mogłaś znaleźć jej wątku, bo ona nie Ewa007, tylko Ewa004! Niechcący wprowadziłam cię w błąd.
Kulki są tu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1917-co-z-tym-ogrodeczkiem-poczac?page=575
Ewa cięła je ze szmaragdów, które miały nieco ponad metr.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
MarzenaG 09:29, 19 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Super są te kulki, ale jak ona je zrobiła? kupiła tuje takie troche większ niż metrowe i ściachała od dołu i góry? czy jak
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Tess 09:34, 19 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Tak mi Ewcia wyjaśniła, jak ją o to samo zapytałam
ewa004 napisał(a

Tesiula miałam takich pięć brzydkich tujek ,któte gdzieś tam zapomniane rosły ,więc je ładnie cinu cinu i będą kuleczki
Piąta z nich rośnie nawet w kwadraciku bukszpanowym przy garażu
Szkoda tylko że to nie tuje szmaragd ,bo z nich byłyby ładniejsze kuleczki .

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies