Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Kosiarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosiarka

Sebek 09:04, 14 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Danuś - dla mnie to taki trawnik mógłbym kosić codziennie - równiutki i idealny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
piotr_drzewko 17:22, 25 kwi 2012

Dołączył: 25 kwi 2012
Posty: 4
Witam wszystkich serdecznie, jutro jest w lidlu akcja "ogrodowa" i zastanawiam się czy nie powymieniać kilka rzeczy w ogrodzie i tak oto pojawiło się pytanie: czy ma ktoś system przyłączeniowy z mosiądzu ? bo ja mam teraz same plastiki i jedne są dobre a drugie mnie dobijają (ciekną i węża nie trzymają) a w castoramie były strasznie drogie jak chciałem kupić..;/ więc proszę o radę czy warto! i jeszcze jedno pytanie czy ktoś ma wertykulator ręczny? bo widziałem takie na kablu ale są dużo droższe a ogrodu w sumie nie mam jakiegoś wielkiego

jakby ktoś nie wiedział o czym mówię to tu są zdjęcia:
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=26306

dajcie proszę znać co warto kupować
pozdrawiam
Sebek 22:47, 25 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
O wertykulatorze odpowiedziałem ww drugim wątku. A o złączkach z mosiądzu pierwszy raz słyszę - ja mam z plastiku i dobre są - ważne jest dopasowanie firmy - ja mam np. z gardeny zraszacze jak i złączki - wąż też dopasowany i prawie nic nie przecieka.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 15:26, 01 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie warto kupować mosiężnych, mój M. zakupił, a ciekną bardziej. Poza tym bardzo ciężko się zmienia i podłącza wąż i spowrotem powymieniałam na Gardenę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotr_drzewko 22:35, 01 maj 2012

Dołączył: 25 kwi 2012
Posty: 4
Aha... no to zastosuję się do rady żeby wszystko było z jednej firmy ( czyli zapewne gardena) i zostanę przy plastikach bardzo Wam dziękuję za porady
Gardenarium 08:01, 16 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro mosiężne przeciekają, a Gardena nie no to plastik mi tu nie przeszkadza, poza tym jak podlewałam i trzymałam w ręku, miałam wrażenie, że ręce mi przemarzają jakbym trzymała lód.

Strasznie zimne, bo metal przewodzi i ma temperaturę wody, Ręce kostnieją, można reumatyzmu dostać a plastik jest ciepły. Chętnie bym kupiła drewniane, ale to niemożliwe, wiadomo dlaczego.

Z wszystkich firm jakie kupowałam ze złączek plastikowych Gardeny są najlepsze, chociaż najdroższe, chyba że zacznę kupować jakieś angielskie. Akurat mam okazję za kilka dni.

Mnie nie zależy na Gardenie jak ktoś chce kupowac inne tańsze, niech kupuje i wypróbuje i podzieli się ile wytrzymały bez przeciekania i rozłączania się bez powodu, ja akurat mam Gardenę

Ale dlaczego o to pytasz w kosiarkach? Podejrzewam, że był to wpis czysto reklamowy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dorotka_z 15:23, 25 maj 2012


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
Witam,

to mój pierwszy post na forum, więc przede wszystkim chciałabym się przywitać i podkreślić, jak bardzo podoba mi się to miejsce i Wasze ogrody!

Ja mam na razie działkę przeznaczoną pod budowę domu, wiec zanim mój ogród powstanie wiele wody jeszcze w Waszych źródełkach upłynie...

Ale już mam pierwsze pytanie dotyczące koszenia. Mamy na działce wielkie trawy, jakieś krzaki i różne takie. Myślę, że na początek trzeba to bedzie jakoś obkosić aby można było przekopać ziemie i posiać zielony nawóz. Pytanie tylko czym takie chaszcze skosić?
Myślimy o zakupie kosy spalinowej. Czy ktoś z Państwa uzywa i mógłby polecić jakiś model/firmę? Za wszelkie rady na co zwrócić uwage przy zakupie będę wdzięczna.

Pozdrawiam,
Dorota
____________________
moni 22:02, 27 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
a ja chciałabym kupić kosiarkę typu " żuczek" taka mała co sama kosi wiecie o co chodzi?.
____________________
Mona
Sebek 21:30, 29 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
moni napisał(a)
a ja chciałabym kupić kosiarkę typu " żuczek" taka mała co sama kosi wiecie o co chodzi?.


Tak wiem, jeśli masz kilkanaście tysięcy to kup sobie, czemu nie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:32, 29 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
dorotka_z napisał(a)
Witam,

to mój pierwszy post na forum, więc przede wszystkim chciałabym się przywitać i podkreślić, jak bardzo podoba mi się to miejsce i Wasze ogrody!

Ja mam na razie działkę przeznaczoną pod budowę domu, wiec zanim mój ogród powstanie wiele wody jeszcze w Waszych źródełkach upłynie...

Ale już mam pierwsze pytanie dotyczące koszenia. Mamy na działce wielkie trawy, jakieś krzaki i różne takie. Myślę, że na początek trzeba to bedzie jakoś obkosić aby można było przekopać ziemie i posiać zielony nawóz. Pytanie tylko czym takie chaszcze skosić?
Myślimy o zakupie kosy spalinowej. Czy ktoś z Państwa uzywa i mógłby polecić jakiś model/firmę? Za wszelkie rady na co zwrócić uwage przy zakupie będę wdzięczna.

Pozdrawiam,
Dorota


Kosę spalinową mam stihla i służy już kilka dobrych lat. Jednak kobieta nie wiem czy ją odpali, bo trzeba dość trochę siły do tego. Mogę ją śmiało polecić. Jeśli chcesz posiać zielony nawóz to jeśli masz duży ogród to kup glebogryzarkę i wtedy jak się przekopie to będzie można go zasiać.

Przeczytaj też ten artykuł
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/304-jak-wybrac-kosiarke
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies