Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Kosiarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosiarka

tusiawka 19:53, 13 kwi 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Ja na kabel nigdy nie najechałam ale zabawy jest z tym sporo szczególnie że mam trzy trawniki w różnych miejscach. Od spalin boli mnie głowa i uciekam, nawet jak sąsiad kosi, do domu. Dodatkowo obawiam się że spalinowa będzie ciężka w manewrowaniu, a mój trawnik jest bardzo nieregularny.
Planowaliśmy akumulatorową Gardeny ale już jej nie produkują. Poczytałam trochę w różnych miejscach i większość osób odradza akumulatorowe kosiarka, ale takich którzy je używali i mogą coś napisać z własnego doświadczenia jest niewielu.
Muszę coś postanowić bo elektryczną sprzedaliśmy i teraz nie mam kosiarki wcale. Jeśli ktoś z Was miał możliwość kosić kosiarką akumulatorową, to proszę o podzielenie się opinią.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Ishael 08:40, 14 kwi 2015

Dołączył: 14 paź 2014
Posty: 15
Wszystko zależy od pieniędzy, które chcesz na ten cel przeznaczyć. Są dobre akumulatorowe takie jak Greenworks lub Stihl (choć w Stihlu zapłacisz sporo za markę). To są jednak drogie zabawki.
Myślałaś może o robocie koszącym? Będzie troche droższy niż rozwiązanie z akumulatorówką ale zdecydowanie wygodniejszy. Dobrze położona instalacja i masz problem trawnika z głowy.
tusiawka 15:48, 14 kwi 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Dzięki za odpowiedź, pytałam o robota ale mam aż 3 trawniki w różnych miejscach i sprzedawca mi powiedział, że się nie sprawdzi. Dodatkowo robot nie zbiera skoszonej trawy, a ja już teraz jesienią mam grzybki na trawie, dodatkowo koszt też spory.
Na szybko sprawdziłam i tej Greenworks w ofercie sklepów nie znalazłam. Poczytam o tych Vikingach, dzięki.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Ishael 15:32, 15 kwi 2015

Dołączył: 14 paź 2014
Posty: 15
Zapytaj w firmie AMA Poland, bo dystrybuowali te elementy jakiś czas temu.
domka 13:45, 05 maj 2015

Dołączył: 11 wrz 2014
Posty: 3
Spalinowa kosiarka wcale nie jest ciężka, czy niewygodna. Spokojnie da się nią skosić nawet duży ogród dość szybko i bez zbędnego zmęczenia. wszystko oczywiście zalezy od tego, jaka to kosiarka.
L00zak 17:31, 09 lip 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Czy ktoś używa kosiarki Stiga Combi 53 SQ B lub modelu 53 SB?
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
michals19s 10:01, 27 lip 2015

Dołączył: 25 lip 2015
Posty: 3
Po dzisiejszym koszeniu uszkodzila mi sie moja 5 letnia eelkttryczna kosiarka, postanowilem juz jej nie robic tylko zainwestowac w kosiarke spalinowa I tu moje pytanie do osob ktore maja jakies dosiwdczenia z kosiarkami i ogolna widze na ich temat
Prosze o propozyje jaka kosiarke moglbym kupic powiedzmy do 800-900 zl max
Ogolnie duzo do koszenia nie mam podworko hmm 12x25 metry plus jakies zarosla za ogrodzeniem
Ishael 15:55, 27 lip 2015

Dołączył: 14 paź 2014
Posty: 15
W tej cenie problemem jest gdzie kupić a nie co Podjedź do serwisu w Twojej okolicy i porozmawiaj o maszynie. Najlepiej Ci doradzą i będziesz miał maszynę za którą ktoś choć w części będzie brał odpowiedzialność.
michals19s 09:20, 28 lip 2015

Dołączył: 25 lip 2015
Posty: 3
Czyli nie kupowac przez neta tylko w pobliskich miasteczkahc co handluja kosiarkami?? TYlko w takim sklepie sprzedwaca wcisnie mi kazdy kit zbey tylko cos sprzedac,a ja chcialbym cos sie dowiedziec wczesnie o kosiarkach, jaki silnik, ktore firmy sie obecnie sprawdzaja zanim do takieg sklepu- serwisu sie wybiore
Gardenarium 21:12, 30 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz tutaj http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/304-jak-wybrac-kosiarke

jaki silnik itd... przeczytaj, będzisz wiedział.

Co najmniej potrzeba 1500 - 1.900 zł. Jak masz 800 nie startuj do spalinówki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies