Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe przygody

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe przygody

iwonadm 19:10, 10 paź 2017


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
mirkaka napisał(a)
Mam te;
Flora Romantica, zdrowa, rośnie silnie do 2m, kwiaty cudne ale nie ma ich b dużo, drugie kwitnienie skąpe.

Gipsy Boy, kwitnie raz, kwiatów nie trzyma zbyt długo, bardzo kolczasta, mam ją trzeci sezon i myślę że dopiero teraz da popis pięknego kwitnienia

The Pilgrim, ją każdy zna , mój egz jednak nie pachnie, kilka razy przesadzana, może przyszły sezon wreszcie pokaże swoje piękno. Do tej pory pędy wiotkie, kwiaty zwisają, są piękne więc ją trzymam i ciągle czekam

Eden rose, też chyba znana, zdrowa, piękna rośnie silnie

Chopin, mam ją kilkanaście lat, nie zachwyca mnie, przemarza ale odbija, kwiaty wrażliwe na deszcz, powstają mumie, wrażliwa na mączniaka

Leonardo da Vinci, rośnie wspaniale, pod koniec lata łapie mączniaka, kwitnie obficie pierwsze i drugie kwitnienie

Charles Austin, cudo, silna róża, w miarę zdrowa, choć u mnie pod koniec lata panuję mączniak więc i ona czasami go złapie

Rosa de Resht,zdrowa, zbieram jej płatki na konfitury, kolor bardzo intensywny róż, bardzo kolczasta

Z tej listy mam te, i jeśli miałabym którąś wywalać to chyba Chopin

Dziękuję za piękne opisy ja też pożegnałam się z chopinem, kwiaty miała ładne ale pokrój krzaka mi nie pasował.
Eden jest cuuudna u mnie dopiero drugi sezon puszcze pędy

____________________
Iwona ogrodowe-przygody
iwonadm 19:12, 10 paź 2017


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Kaska napisał(a)
Iwonka ale tanie róże u Ciebie,to jakaś szkółka wysyłkowa czy stacjonarna?

To szkółka stacjonarna.
Ten grahamek jest od nich
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
iwonadm 19:13, 10 paź 2017


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Ewik napisał(a)
Iwona same cudeńka u Ciebie. Bobo daj szansę, ona potrzebuje czasu.zmiana pod płotem na plus.

Dziękuję za odwiedzinki troszkę się narobiłam mam nadzieję, że rabata przyjmie się i na wiosnę ładnie podrośnie
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
iwonadm 19:15, 10 paź 2017


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Kasia_CS napisał(a)
jak zobaczylam zdjęcia Twoich róż, to zamarłam - takie przepiękne egzemplarze w TOP2017 pokazałaś, że mi szczęka opadła i od razu poszłam oglądać Twój wątek... Trochę mam do nadrobienia Żaluję, że nie załapałam się na listę zakupu róz, bo mnie Aphrodite kusi, a tam gdzie zamówiłam resztę róż już jej nie mieli...

Jeszcze nie odebrałam zamówienia, bo Pani nic nie pisze pewnie pracują więc mogę coś jeszcze domówić

____________________
Iwona ogrodowe-przygody
UlaB 19:26, 10 paź 2017

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Ponad miesiac miałam w koszyku kilka róż do dosadzenia moim panienkom - nie powiem, dumałam nad nimi czy kupic czy nie, bo będą na wcisk, a czasu wyjatkowo mało tej jesieni. Juz miałam plan, ze wiosną, albo później doniczkowe, bo ich zakup tak czy siak był pewny. Niestety, po odwiedzinach w Twoim wątku w weekend pod wpływem impulsu kliknęłam "kontynuuj". Nie żebym żałowała, bo odmiany były przemyślane, ale jednak mialam je kupic najwczesniej na wiosne
Przez Ciebie straciłam ogrodniczy rozsądek

Piękne masz róże
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Kasia_CS 21:53, 10 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
iwonadm napisał(a)

Jeszcze nie odebrałam zamówienia, bo Pani nic nie pisze pewnie pracują więc mogę coś jeszcze domówić


To ja bym była chętna na 1 sztukę Aphrodite a jakby się okazało, ze mają też Giardinę (na liście nie widzę) to by był cud miód. Czy jak nie ma na tej liście, to na bank nie mają? Jakbyś mogła dać znać, to bym nie domawiala Giardiny już w szkołkach, z których czekam na realizację zamówienia. Tylko to kwestia jednego dnia, żebym zdążyła w sumie domówić.. Jak się uda coś załatwić to daj znać i dane do przelewu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
adkawi 23:19, 10 paź 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Iwonka to faktycznie je niezle pasiesz .Ale to chyba trzeba miec tez reke ze tak powiem do kwiatow i je kochac.Ja zaczełam najpierw od okrywowych, bo inne moze bym zamordowala ☺.Ale malymi krokami zmierzam do posadzenia tych ładniejszych okazow.Naprawde jestem pod wrażeniem twoich roz.A o ktora to Ewe chodzi,ze ja jej jeszcze nic nie nawinełam.Musze sporo nadrobić .
____________________
Adrianna
iwonadm 05:25, 11 paź 2017


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
UlaB napisał(a)
Ponad miesiac miałam w koszyku kilka róż do dosadzenia moim panienkom - nie powiem, dumałam nad nimi czy kupic czy nie, bo będą na wcisk, a czasu wyjatkowo mało tej jesieni. Juz miałam plan, ze wiosną, albo później doniczkowe, bo ich zakup tak czy siak był pewny. Niestety, po odwiedzinach w Twoim wątku w weekend pod wpływem impulsu kliknęłam "kontynuuj". Nie żebym żałowała, bo odmiany były przemyślane, ale jednak mialam je kupic najwczesniej na wiosne
Przez Ciebie straciłam ogrodniczy rozsądek

Piękne masz róże

Ula z pewnością stworzysz piękny różany zakątek, bo te sprawdzone nowe odmiany są tego gwarancją. Ja w tym roku nie zamawiam przez net muszę troszkę oszczędzić siebie i budżet Jesienne nasadzenia mi przyjmują się najlepiej. Więc kontynuuj jes jak najbardziej rozsądne Pochwal się proszę co Cię zniewoliło mnie kusi pashmina i angielki
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
iwonadm 05:33, 11 paź 2017


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Kasia_CS napisał(a)


To ja bym była chętna na 1 sztukę Aphrodite a jakby się okazało, ze mają też Giardinę (na liście nie widzę) to by był cud miód. Czy jak nie ma na tej liście, to na bank nie mają? Jakbyś mogła dać znać, to bym nie domawiala Giardiny już w szkołkach, z których czekam na realizację zamówienia. Tylko to kwestia jednego dnia, żebym zdążyła w sumie domówić.. Jak się uda coś załatwić to daj znać i dane do przelewu

napisałam na priv
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
iwonadm 05:35, 11 paź 2017


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
[quotehttps://www.ogrodowisko.pl/watek/4106-ogrodek-z-futrzakami-i-kamieniami?page=337#post_6adkawi napisał(a)]Iwonka to faktycznie je niezle pasiesz .Ale to chyba trzeba miec tez reke ze tak powiem do kwiatow i je kochac.Ja zaczełam najpierw od okrywowych, bo inne moze bym zamordowala ☺.Ale malymi krokami zmierzam do posadzenia tych ładniejszych okazow.Naprawde jestem pod wrażeniem twoich roz.A o ktora to Ewe chodzi,ze ja jej jeszcze nic nie nawinełam.Musze sporo nadrobić .

Ewa https://www.ogrodowisko.pl/watek/4106-ogrodek-z-futrzakami-i-kamieniami?page=337#post_6 przyznaję się kocham kwiaty a róże mają je najpiękniejsze
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies