Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Topiary - formy strzyżone inne niż cis i bukszpan

Pokaż wątki Pokaż posty

Topiary - formy strzyżone inne niż cis i bukszpan

Gardenarium 16:08, 15 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie może padać, dzień tygodnia każdy sam dobiera sobie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Evchen 22:21, 15 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Danuś, to nie ja dzień, a dzień mnie wybiera U nas leje.. leje.. leje... i końca nie widać.
Danuś, a Mospilanem i Topsinem opryskiwać przed czy po cięciu? Czy to bez znaczenia?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Gardenarium 08:30, 18 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po cięciu opryskujemy.
Odnośnie cięcia to zauważyłam, że jak jest strasznie gorąco też nie można ciąć, bo przypala listki i robią się białe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Evchen 09:17, 18 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Może w końcu przestanie padać i nie od razu żar poleje się z nieba Wtedy nastanie ta wiekopomna chwiłla i będę ciąć
A później kropić
A jeszcze później albo podziwiać albo rozpaczać nad moim dziełem
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Evchen 13:59, 01 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Chciałam podciąć dzisiaj mojego duzego bukszpana. Podwiązałam go kilka dni temu, bo dolne gałęzie leżały na ziemi - uniosłam je ku górze i podwiązałam. Dobrze zrobiłam czy go odwiązać?..... Bo sama już nie wiem, czy ciąć tak jak rósł- czyli bez mojej ingerencji w kwestie ułożenia gałęzi czy podwiązywać? w sumie nigdzie nie czytałam o podwiązywaniu.. ale tak jakoś utkwił mi w pamięci sposób Danusi na podwiązywanie hortensji do palików... i chyba sobie nadinterpretowałam sposób do bukszpanu...

Danuś?... pomożesz?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Gardenarium 14:00, 01 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja podwiązuję bukszpanowi też, nakierowuję go na właściwe miejsce
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Evchen 14:06, 01 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Gardenarium napisał(a)
Ja podwiązuję bukszpanowi też, nakierowuję go na właściwe miejsce

Oj, to mnie uspokoiłaś! Dziękuję Danusiu A już myślałam, że zrobiłam mu krzywdę. Wczoraj cięłam kuleczki, znalazłam inny sposób - nie miałam kupnego szablonu, a bałam się ciachać na oko, i poprosiłam mojego męża, żeby mi ze sklejki wyciąl omegę Może to nie idealny sposób, bo i tak trochę ręcznie trzeba równać, ale za to wysokości kulek mam równiutkie!

A z tym dużym boję się jak nie wiem co.... ale cóż - nie ma mi tego kto zrobić. Będę próbowała, obym go nie zeszpeciła tylko....
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Gardenarium 12:22, 14 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kasik778 napisał(a)

Witam! Dziś zdjęcia robocze.................
U mnie w ogrodzie ostatnio cięcie......
Zaczęło się od tawułek, ale jeszcze nie wszystkie przycięte....
potem poleciały ligiustry...

i znowu tawułki...



...one expresowo się odradzają, te suche badylki w momencie są zielone...., a że mam tam korę wcale mi to nie przeszkadza....



pobojowisko po wierzbie....

przyszła kolej na zawijaski.....już się prosiły.......


i voila...


....tne nawet surfinie...
Zapraszam taką panię na krzesełko...

i dziękuję paniom.....

...po deszczu trzeba było im pomóc...i na chwilę widać doniczki
Nawinęła mi się jeszcze taka......

...no i brzoza....

wreszcie widać jej pień, była już do ziemi.............

Tytuł wątku mógłby mieć z powodzeniem nazwę.....ogród do cięcia...

przywitam się, bo jestem pierwszy raz, bardzo mi się u ciebie wszystko podoba i dom i ogród, fajnie, że tak pięknie przerobiłaś dom,różnica jest ogromna





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Paulaa 11:06, 30 sie 2012

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Witam,

Danusiu,

Zgodnie z Twoją sugestią w twoim wątku proszę tutaj o poradę- czy mam ruszać jeszcze teraz moje "odziedziczone" bukszpany, c yzostawic je do wiosny? w niektórych miejscach są troszkę łyse, więc pewnie musiałabym je uzupełnić, czy same się zagęszczą? te dwa z przodu mniejsze chciałabym zrobić na kulki.
rabata praktycznie cały dzień w słońcu. Co mogę tam dosadzić, aby ją jakoś rozjaśnić i wypełnić puste miejsca?



____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Gardenarium 11:42, 30 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te bukszpany dobre są na kule. Bardzo ładne. Teraz już się z cięciem wstrzymaj do wiosny. Możesz dodać tutaj żółtych żurawek lub Carex Evergold. Rozjaśni.

Łatanie zrób też na wiosnę, podsadź małymi tam, gdzie masz luki, potem dotnij i zrosną się.

Zobacz na moich ostatnich stronach w wątku II. kompozycje z kulkami trawki.

Nieco z boku, ale pomiędzy bukszpanami może miskanty?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies