Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Topiary - formy strzyżone inne niż cis i bukszpan

Pokaż wątki Pokaż posty

Topiary - formy strzyżone inne niż cis i bukszpan

Gardenarium 11:30, 23 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Myślę, że będą rewelacyjne, ładnie się zagęszczą, a takie cienkie i wysokie rzeczywiście przypominają nieco cyprysy, ale nie taki był zamysł właścicieli (tak sądzę - nie pytałam, byłam zadowolona, że pozwolono mi fotki zrobić - w końcu "wtargnęłam" na cudzą działkę

Będę obserwować, główne gałęzie są dość mocno obcięte.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
myszorek 11:37, 23 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
tak, koniecznie muszą się zagęścić, bo teraz są pociachane w miejscu, gdzie gałęxie idą w dół i wyglądają przez to smutno. Jeden sezon i będą już fajne. Serby zagęszczają się przepięknie i sama myślałam, żeby je wykorzystać do cięcia na soliterową choinkę świąteczną
____________________
ogród zmyślony
Gardenarium 11:40, 23 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
To dobry pomysł. U mnie niektóre świerki są cięte pionowo i się pozagęszczały.
Stożek w dodatku taki wysoki będzie na pewno ładnei wyglądał okręcony 1000 lampek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
myszorek 23:23, 23 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Danuś lubisz operować zerami hurtowo. A jakże,z tysiącem, tysiącem lampek

Widziałam dzisiaj te topiary na żywo. Przejeżdzałam "tamtędy" i jak zawsze mało głowy mi na zakręcie nie urwało. Z miejsca zauważyłam, że Gospodarze wytrzygli świerki na froncie.Mają też na tyłach wielką wybuchaną wisterię i ładne klasyczne oczko na froncie. A niedawno te świerki były jeszcze taaakie, tyci maleńkie
Możnaby też spróbować strzyc karłowego serba na mały stożek
____________________
ogród zmyślony
Gardenarium 19:57, 24 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Też popieram.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jambosana 20:23, 15 lis 2011


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
A jak się robi topiary z grabu, ile sztuk sadzonek, jak długo czeka się na efekt itp. ?
Może jakieś przykłady topiarów grabowych takich no, możliwych do wykonania przez laika - nie pałacowych okazów.

Jeśli było o tym przepraszam, szukałam, ale nie znalazłam.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Sebek 23:41, 15 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
jambosana napisał(a)
A jak się robi topiary z grabu, ile sztuk sadzonek, jak długo czeka się na efekt itp. ?
Może jakieś przykłady topiarów grabowych takich no, możliwych do wykonania przez laika - nie pałacowych okazów.

Jeśli było o tym przepraszam, szukałam, ale nie znalazłam.


gardenarium napisał(a)
Wszystko zależy od możliwości finansowych. Metrowe będą droższe, ale szybciej osiagniesz efekt.
Na 1 mb potrzeba 3-5 sadzonek z pęczka, ale doniczkowanych już mniej.

Po prostu ustaw sobie i zobacz danych sadzonek ile Ci wejdzie.



Więcej w wątku o grabie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/436-grab
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ele2001 15:23, 27 lis 2011


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, ciesze się ze mogę być już pełnoprawnym członkiem waszego forum
Zaglądałem tu już od jakiegoś czasu,tak ja i na inne fora ogrodnicze ale tutaj ciągnie mnie najbardziej
formowanie roślin jest niezwykle wciągające oprócz typowych form z bukszpanu czy cisu(oczywiście równie pięknych) można formować też inne gatunki jedne regenerują się lepiej inne gorzej ale zawsze warto spróbować.
Poniżej parę ciekawych fotek



przykład sosny zwyczajnej (Pinus sylvestris)

Tutaj cyprisik groszkowy(Chamaecyparis 'Boulevard')
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Sebek 15:27, 27 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pięęękne te bonsai ...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 15:36, 27 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Niesamowite i powiedz, że to sam stworzyłeś? Jestem pod wrażeniem. A jak długo trwa takie formowanie jednego egzemplarza?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies