Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Topiary - formy strzyżone inne niż cis i bukszpan

Pokaż wątki Pokaż posty

Topiary - formy strzyżone inne niż cis i bukszpan

Malgorzata_111 11:45, 08 sie 2019

Dołączył: 07 sie 2019
Posty: 3
Danusiu, dziękuję. Faktycznie cis ma mnóstwo rozgałęzień w miejscach przycinania i chyba chmurki to nie był najlepszy pomysł. Poprawię kształt, który już jest i będzie piękna maczuga

Czy mogłabyś mi jeszcze podpowiedzieć jakiś kształt dla tych wysokich tui? Środek pusty z kilkoma grubymi przewodnikami.
Gardenarium 06:46, 10 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Zaokrąglone stożki, ale czy ja bym na siłę robiła z nich jakiś kształt? Nie. One mają za zadanie być tłem, a nie kolejnymi figurami w ogrodzie. Są za rzadko posadzone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgorzata_111 12:56, 11 sie 2019

Dołączył: 07 sie 2019
Posty: 3
Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
anitan 11:27, 17 lut 2020


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Hej, szukam i szukam i znaleźć nie mogę

Gdzie w okolicach Łodzi mogę kupić stożki i kule z cisów? Wszędzie są dostępne wersje na żywopłoty a topiary, wiadomo, to co innego

Macie jakieś info, w których szkółkach kupię odpowiednie rośliny już wstępnie albo docelowo ukształtowane?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Gardenarium 19:19, 20 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Ja takie mam, w ogrodzie pokazowym, różnej wielkości. Zapraszam na dni otwarte, z Łodzi całkiem blisko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anitan 08:40, 21 lut 2020


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
a to ja poproszę o adres
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Gardenarium 21:09, 26 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Mamy wątek i jest adres
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9491-ogrodowisko-ogrody-pokazowe-dni-otwarte
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lea 08:51, 21 mar 2021

Dołączył: 21 mar 2021
Posty: 1
Witam wszystkich. To mój pierwszy post. Trafiłam tutaj bo szukam topiary kota. Jest tu jeszcze ktoś kto się tym zajmuje może?
Gardenarium 11:29, 22 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Kota nie robię, mam tylko zdjęcie kota z cisa z ogrodu angielskiego. Ale kto wie, może z tych moich siewek dałoby się zrobić kota zamiast ptaka/pawia.
Ale to kilka lat więc nie zajmę się tym raczej i kota nigdzie nie widziałam. Kup sobie kilka siewek cisa T.baccata - zestaw ze sobą, aby jako tako można było zacząć wycinać kota i formuj.

Obejrzyj Gardeners World jak Monty Don wycinał z cisa figurę swojego psa. Wyszło mu doskonale ale trwało kilka ładnych lat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:16, 22 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Różne zdjęcia topiarów kotów





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies