Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

yolka 19:58, 23 mar 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Czy kępy przebiśniegów można dzielić po kwitnieniu czy w innym czasie?
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Basilikum 20:21, 23 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ale super wiosna ta obwodka z krokusow jest piekna
cieszynianki nie znalam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Margarete 20:25, 23 mar 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale masz tych krokusów
,Pięknie wyglądają w takich dużych ilościach

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
paniprzyroda 07:03, 25 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Łucjo
Joku, cieszyniankę mam pierwszy rok, jedną doniczkę, cieszę się, że w ogóle się pokazała, bo zapomniałam o niej. Tak więc trudno mi wydawać jakieś opinie
Haniu, ciepłe dni przyspieszyły przekwitanie krokusów, teraz czas na te późniejsze


i przylaszczki


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 07:15, 25 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jolu, przebiśniegi można dzielić w trakcie kwitnienia i po, dopóki widać zielone listki, bo później te im zanikają i może być problem z ich znalezieniem.
pierwsze pierwiosnki


Izo, krokusiki zawsze cieszą i co roku ich dosadzam, o cieszyniance wyżej
Mini narcyzów posadziłam przed dwoma laty ok. 60 sztuk, nie wyszedł ani jeden, podejrzewam nornice. Te ubiegłoroczne


Małgosiu, lubię też puszkinie i cebulice


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 07:32, 25 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
sobotnie sadzenie kolejnych bratków


i miniaturki


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 07:56, 25 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zielone rojniki zmieniły kolor na czerwony, fotka dla Mirki


Tutaj lokuję wiosenny misz masz przenosząc pojedyncze roślinki, które przypadkowo pojawiają się tu i tam na rabatach i mogą zostać wypielone/wydziabane, cebulki znalezione jesienią przy porządkach z typu: co to jest?


Wiosenny raport wszystkie rabaty uprzątnięte, gałęzie/suchelce wczoraj pocięte przy pomocy ema.
Do zrobienia w najbliższym czasie: kancikowanie, zerwanie darni przy cisach sadzonych jesienią i połączenie nowej części rabaty ze starą.
Przeżyć tynkowanie budynku gospodarczego, brr, już widzę to sprzątanie.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 08:53, 25 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
W sobotę obcięłam stare liście ciemiernikom. To ich drugi sezon po przenosinach. W pierwszym kwitły obficie, chyba z rozpędu i nagromadzonych wcześniej substancji pokarmowych, w tym już zdecydowanie słabiej. Niepotrzebnie też sadziłam pomiędzy nimi kwiaty sezonowe. W tym roku już nic przy nich nie grzebię, za chwilę dostaną popiół, skorupki i ciut dolomitu. W ub. tygodniu wszystkie rabaty zasiliłam nawozem, bo na pięć lat zrobiłam to tylko raz, na samym początku. Kupiłam Yara Mila Complex, 25 kg za 40 zł, to chyba warto?

po przycięciu starych liści niektóre wyglądają tak, chociaż widać potencjał w świeżych siewkach

a inne tak




a ten ma najpiękniejszy kolor, cytrynowo/limonkowy, słońce jednak rozbieliło płatki


Życzę miłego tygodnia
____________________
Dwa ogrody
Basilikum 14:56, 25 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
paniprzyroda napisał(a)



mamy taki sam wozek czyli dokldniej mowiac ja mam trzy super sa
ja jednak rozdzielilam moje kwitnace dwoma kolorami ciemierniki, jeden zostal nie ruszany a drugi zmienil miejsce, zobaczymy jak zakwitnie za rok. Mam nadzieje, ze kwitnienie za dwa lata bedzie ok.
Twoj limonkowy sliczny
Moje rojniki tez wszystkie czerwone
czytalas PW?
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Pszczelarnia 15:17, 25 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
paniprzyroda napisał(a)




i bratki, skrzyneczki z takimi samymi podstawkami pójdą na parapety w wykuszu




Pięknie!
Będę usiłowała sobie przypomnieć. Albo zajrzę do notatek i folderów.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies