Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Gabriela 20:14, 26 mar 2019


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
paniprzyroda napisał(a)
Łucjo
Joku, c
i przylaszczki



Jak widzę przylaszczki, to mi się podobają, ale i kojarzą z Ożenkiem Gogola w Teatrze TV z Anną Seniuk i Michnikowskim, który pytał ją: "Czy Pani lubi przylaszczki?".

Doniczki cudne, i mnie się udało wzbogacić o kobaltowe, ale puste stoją, bo wietrzyska sprawiają że stawianie bratków w tych donicach grozi potłuczeniem.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
paniprzyroda 22:16, 28 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Izo, wózeczek świetny, nie trzeba dźwigać ciężarów, jak na taczkach, tylko pociągnąć Koła pompowane, leciutki, przednia oś skrętna i wysypać można jak się zwolni blokadę, idealny do przewożenia kompostu, obornika Pisałam pw.

Ewo, pięknie dziękuję za nazwę piwonii. Chyba tabliczkę koło niej postawię

dereń kwitnie


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:40, 28 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Haniu, na dno daję pokruszony styropian,. dość duże kawałki, przesypuję drobnym piaskiem, potrząsam, by wypełnił szczeliny, grubszy żwir, albo potłuczone doniczki ceramiczne i dopiero ziemię. Jest to o tyle wygodne, że mogę te pojemniki sama przestawiać. Dziury robię śrubokrętem, mam na stanie taki solidny z metalową główką, wystarczy przyłożyć i puknąć młotkiem, kostką, co tam jest pod ręką
Aniu, przylaszczki różowe cieszą, ale przyrastać nie chcą, jak niebieskie. Zastanawiam się, co im podać, by nie zmarniały zupełnie.
Ula, drobiazgi puste stały w domu, to wykorzystałam
Laurowiśnio - Agatko, mój ma taki trudny do określenia kolor, chyba jednak jest bardziej limonkowy. Wszystkie kwiaty ciemierników leżały po ostatnim gradzie i śniegu, -5 było, ale podniosły się, twarde rośliny. Dlatego warto je sadzić
Aniu z Dębowego - dzięki.
GorAniu, no to obsadzaj kciołki, fajnie wyglądają w nich roślinki, a w Twoim ogrodzie będą doskonale wyglądać.
Aganiu, krokusiki dziękują. Rozwijają się już ostatnie.
Zana, kolorowo, bo ja taki zbieracz jestem, kwiaty i donice, i gadżety...
narcyzy, jeden kwitnie, ale zdjęcie zamazane wyszło


cosik, co dostałam prawdopodobnie od Bogdzi

tulipanki

kamasje

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:58, 28 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabrysiu, mnie przylaszczki kojarzą się z moją mamą, zawsze jak do mnie przyjeżdżała, zbierała je po drodze przez las i dawała mi śliczne bukieciki. Nawet ostatnio wspominałyśmy sobie ten zwyczaj Nie wykorzystałam wszystkich kobaltowych donic, część z nich czeka na pelargonie. Pokażesz swoje?
szczypiorek cieszy, wzeszła też sałata i rzodkiewka w szklarence

czosnek miniaturowy drugi sezon w donicy, wreszcie chyba ją wypełni całkowicie

i jakiś kolor






____________________
Dwa ogrody
Muszelka 23:10, 28 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
paniprzyroda napisał(a)

Jestem zachwycona kolorem!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
sylwia_slomc... 23:54, 28 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
paniprzyroda napisał(a)


Tutaj lokuję wiosenny misz masz przenosząc pojedyncze roślinki, które przypadkowo pojawiają się tu i tam na rabatach i mogą zostać wypielone/wydziabane, cebulki znalezione jesienią przy porządkach z typu: co to jest?



Fajny sposób na rozpoznanie samosiejek Podoba mi się
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bogdzia 05:42, 29 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Haniu,

cosik, co dostałam prawdopodobnie od Bogdzi



Pewnie ze ode mnie-to psiząb.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paradas 11:45, 29 mar 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Jaka piękna ta obwódka z żółtych krokusów, chyba skradnę pomysł na moja rabatę cebulową.
Uwielbiam połączenie kostki plus takie ciężkie donice
Pozdrawiam.
Gosiek33 14:05, 29 mar 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Żółto pomarańczowe rojniki u mnie teraz też bordowe. Podobno się zmienią.
Dobry pomysł z wanienką na misz-masz. Też mam tego pełno a szkoda wywalić
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Margarete 21:40, 30 mar 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Już masz tulipanki? Niemożliwe
Ja u siebie dzisiaj pierwszego szafirka znalazłam kwitnącego, taki pojedynczy biedaczek sobie stał. Inne w większych grupach jeszcze nie kwitną choć w bardziej nasłonecznionych miejscach są a ten bidulek sam jeden sobie rośnie i się tak sprężył. Wcześnie -jeszcze przecież mamy marzec.
Buziaki!

I jeszcze tylko dodam że te kobaltowe donice masz śliczne. Teraz są kompozycji z bratkami i kulami niebieskimi świetnie wyglądają.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies