Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Urszulla 09:41, 09 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
Orginalna ta kalina rojników masz całą kolekcję, lubię te bordowe bo przełamują zieleń roślin. Macham wiosennie bo chętnie podglądam Twój ogród
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Basilikum 09:52, 09 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
sliczne masz rojniki, u mniezimuja na zewnatrz, nigdy ich na zime nie chowalam. jakos sobie radza, czyli nawet nie jakos ale calkiem dobrze.

Piwonie tez masz sliczne u mnie powiekszyla sie kolekcja o jedna. Dorwalam w Lidlu i wzielam, bo nazywa sie Wladyslawa ciekawa jestem kiedy zakwitnie.

A laleczki cudo i juz, pokaz jak nastepne beda gotowe.

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gruszka_na_w... 17:22, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Piwonie już wyłażą z ziemi. Oby w tym roku miały sprzyjającą pogodę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 18:24, 09 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Ale masz kolekcję rojników Zastanawiam się, jak je posadzić na szopce dla rowerów. Mogę iść tylko bokami dachu, bo środek nie jest wzmocniony.

Kalina śliczna
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gosika67 18:32, 09 mar 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ale to co u kaliny, najpierw kwiaty? Rojniki świetne mają miejscówki, wszędzie się wściubią.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Bogdzia 18:59, 10 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariolka ty coraz większego tempa nabierasz i coraz wiecej robisz, a kiedy się bedziesz starzec?, nie zebym Ci życzyła dobrze ze idziesz w przeciwna stronę.Juz nawet nie bedę wymieniac jaka jestes zdolna bo i tak cos pominę.Pamiętaj ze u mnie masz hakonki i zostaw dla nich miejsce.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 19:17, 10 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A rojniczki upchnę do konewki w tym roku, powzięłam postanowienie. Posiałaś coś w szklarni?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Tamaryszek 16:38, 11 mar 2019

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Szkoda, że nie znasz nazwy tej białej, pojedynczej piwonii, cudna jest!
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
paniprzyroda 00:24, 12 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Tamaryszku, białą piwonię rozpoznała Bogdzia, to prawdopodobnie Krinkled White.
Pszczółko, sadź rojniczki do konewek Nic w szklarni nie siałam, czeka na mycie, planuję w sobotę to zrobić, o ile coś nie pokrzyżuje mi planów.
Bożenko, pamiętam o hakonkach. Pamiętam też, co Ci obiecałam. Po jesienno-zimowej przerwie pierwszy raz byłam na giełdzie w sobotę, ale... trzeba trafić
Goniu, faktycznie najpierw kwiaty. Jeszcze judaszowiec zaczyna wiosnę u mnie kwiatami, potem liście rosną.
Ando, lubię rojniki i mam je od lat, więcej lub mniej Zupełnie bezobsługowe były na skalniaku w starym ogrodzie. Teraz troszkę się z nimi pobawiłam, ale myślę, że część kiedyś i tak przeniosę z pojemników do gruntu.
Pewnie dadzą radę i na dachu, wiele miejsca nie potrzebują tylko technicznie trzeba to rozwiązać
Haniu, piwonie u mnie jeszcze chyba śpią.
IzaBelo, chyba Władysławę też mam Będę pokazywać uszytki
Ula miło

Sobotnie burze, błyskawice i grzmoty, grad, śnieg i deszcz u mnie jak wszędzie. Szkód nie ma. Teraz cisza.
Dziś wysiałam pomidory, sałatę, przesadziłam wężownice, domowe sukulenty.
Przywiozłam wczoraj bratki w lawendowych kolorach i kolorowe prymulki. Na razie czekają w paletach, aż znajdę czas, by je posadzić. Pewnie w piątek, jak ja to lubię. Muszę tylko kompost przywieźć
W sobotę robiąc zakupy nie oparłam się pierwiosnkom




____________________
Dwa ogrody
mirkaka 07:27, 12 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Tamaryszek napisał(a)
Szkoda, że nie znasz nazwy tej białej, pojedynczej piwonii, cudna jest!


Może też być Jan van Leeuwen.

Mariolu może już czas pomyśleć o wysyłce ? odbierz pv

Podziwiam kolekcję rojników, ja mam kilka bez nazwy w donicy betonowej i nie chowam ich na zimę, dają radę, nawet nie wiedziałam że mogą wymarznąć ??
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies