Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dogonić marzenia, czyli końca nie widać

Pokaż wątki Pokaż posty

Dogonić marzenia, czyli końca nie widać

Lylly 14:08, 26 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2011
Posty: 94
Ze zrobieniem planu działki noszę się już od dłuższego czasu, ale teraz to już innego wyjścia nie mam, mus zrobić
____________________
Judka- Dogonić marzenia, czyli końca nie widać
Kondzio 14:20, 26 lis 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Lylly napisał(a)
Ze zrobieniem planu działki noszę się już od dłuższego czasu, ale teraz to już innego wyjścia nie mam, mus zrobić
mus zrobić może napisz do Danusi bo ja pomysł już nie mam a najlepiej musisz sama zdecydować co chcesz ale Danusia na pewno ci pomoże ja niestety nie jestem projektantem działam instynktownie hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Toszka 14:36, 26 lis 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Lylly napisał(a)


Tak naprawdę potencjał, ma każdy ogród i miniaturowy i mały i średni i duży, kwestia podejścia do niego i wyobraźni. Nawet z balkonu, można wyczarować uroczy zakątek Mój jest długi, nawet za długi jak na moje potrzeby, kilka dodatkowych metrów w szerokości zdecydowanie pomogłoby mi w planowaniu. Ale co zrobić, taki jest i go nie zamienię na żaden inny Kocham go i uwielbiam w nim przebywać, pomimo tych niedoskonałości, bo wiem że kiedyś będzie z niego mój ogród marzeń
A gdzie wątek z Twoim ogródkiem? bo nie mogę się go doszukać.


Kochana, chyba nie zrozumiałaś - mój ogród ma do 8m szerokości (od frontu, za sprawą sąsiadów ma nawet 6,5 metra). Coś wiem o planowaniu logistycznym w takim ogrodzie. I ja wcale nie widzę niedoskonałości tak wąskiego ogrodu (wyjątek stanowi budowa domu i jego bryła) - dlatego napisałam ci o wielkim potencjale
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Lylly 15:50, 26 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2011
Posty: 94
Toszka napisał(a)

Kochana, chyba nie zrozumiałaś - mój ogród ma do 8m szerokości (od frontu, za sprawą sąsiadów ma nawet 6,5 metra). Coś wiem o planowaniu logistycznym w takim ogrodzie. I ja wcale nie widzę niedoskonałości tak wąskiego ogrodu (wyjątek stanowi budowa domu i jego bryła) - dlatego napisałam ci o wielkim potencjale

Możliwe, że źle zrozumiałam, ale o szerokości swojego nie wspomniałaś wcześniej Teraz już wszystko się wyjaśniło. Będę liczyć na twoje doświadczenie i pomoc w kwestiach logistycznych Musze się też zgodzić, że w kwestii aranżacji rabat taki ogród jest wyzwaniem do projektów, całkowicie w pozytywnym znaczeniu.
Planuję zrobić dwa garaże jeden na motocykle i jeden na auto - dwa z tego względu że szerokość mnie ogranicza, chyba że dostanę objawienia i wymyśle jak to wszystko powkładać do jednego , mały domek, składzik na narzędzia, a i sensowny podjazd by się przydał i właśnie z tym mam największy problem.
Dodatkowo działka ma spadek, delikatnie na prawo i w dół. Różnica w poziomach, jest dla tego że ogródki działkowe z lewej są wyżej. Początkowa różnica jest nie wielka, jednak w miejscu gdzie ogródki już się kończą wynosi metr, może nawet więcej.
Kolejnym fantem jaki odkryłam przy robieniu rabat, to ziemia, kilkanaście cm ładnej czarnej ziemi, później to już glina :/ oczywiście im dalej, tym więcej gliny, a mniej urodzajnej ziemi. Gdy A. wykopywał dziurę za tylną bramą, nie zdążył jej kopać, a już stała woda. Wiosną po roztopach, woda utrzymuje się bardzo długo.
____________________
Judka- Dogonić marzenia, czyli końca nie widać
luiza_jakubo... 16:14, 26 lis 2013

Dołączył: 25 cze 2012
Posty: 130
Witaj. Kondzio dobrze radzi. Wyrzuć kamienie, zrób kanciki a całość będzie wyglądać dużo korzystniej. Na pewno łatwiej się kosi i łatwiej utrzymać porządek, gdy są kanty. Kamienie zawsze wyglądają nieporządnie poprzerastane trawą. Sąsiadka z Bugaju.
Lylly 17:52, 26 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2011
Posty: 94
luiza_jakubowska napisał(a)
Witaj. Kondzio dobrze radzi. Wyrzuć kamienie, zrób kanciki a całość będzie wyglądać dużo korzystniej. Na pewno łatwiej się kosi i łatwiej utrzymać porządek, gdy są kanty. Kamienie zawsze wyglądają nieporządnie poprzerastane trawą. Sąsiadka z Bugaju.


Powitać sąsiadkę Będę męczyć mojego A. o te kanciki, może w końcu wymęczę. Kamienie trawą mi nie przerastają, robię kanciki przed nimi, chociaż tyle mogę.
____________________
Judka- Dogonić marzenia, czyli końca nie widać
Gardenarium 17:54, 26 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kondzio napisał(a)
mus zrobić może napisz do Danusi bo ja pomysł już nie mam a najlepiej musisz sama zdecydować co chcesz ale Danusia na pewno ci pomoże ja niestety nie jestem projektantem działam instynktownie hi hi hi


Kondziu, każda rada się przyda. Choćby instynktowna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kondzio 18:14, 26 lis 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Gardenarium napisał(a)


Kondziu, każda rada się przyda. Choćby instynktowna.
to podpowiadałem ale wszystkie zostały odrzucone hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Lylly 19:16, 26 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2011
Posty: 94
Kondziu, nie odrzuciłam, będę dumać nad radami, jedynie ścieżka na razie pozostanie taka sama, lub się powiększy. Ale nic nie jest przesądzone, ja ciągle mówię, że wszystko robię "tymczasowo", bo koncepcje mi się zmieniają co rusz I tak bardzo dziękuję za czas mi poświęcony, i jak Danusia pisze każda rada się przydaje, bo daje nowe spojrzenie i powoduje u mnie poszerzanie horyzontów wyobraźni
____________________
Judka- Dogonić marzenia, czyli końca nie widać
Agania 19:24, 26 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Judytko, nie pozwól, żeby Ci za dużo namącili w głowie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies