Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Ania111 12:51, 05 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję Jolu

Jesienne dary ze spaceru już mam na nie pomysł.











Dorotka ,

Śliczne dekoracje .
Zresztą jak zawsze

Piękniutko
____________________
Ania Spelnione marzenie
ewsyg 15:03, 05 paź 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dorotko, ach te Twoje dekoracje. Masz kobietko niebywały talent. cudnie to wszystko razem komponujesz. No i róże, moje ukochane

Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ElzbietaFranka 22:46, 05 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Oglądałam te róże w necie. Chyba tą Charles Austin mam może ją źle przycinam. W tym roku została u mnie porażona plamistością i opadły wszystkie liście na drugie kwitnienia nie ma szansy. Rzeczywiście ma różne kolory kwiatów w zależności od długości kwitnienia.
Muszę się zainteresować cięciem róż bo nie każda odpowiednio tnę.
Wywaliłam w zeszłym roku różę Venrosę ze żwirowiska bo miała przez 2 sezony mączniaka posadziłam do ziemi kompostowej. W tym roku to moja najzdrowsza róża liście ciemno zielone ani jednej plamki i mąki. I pięknie kwitnie tylko miarę zapomniała ma ok. 2 metrów.

U ciebie Dorotka ta Charles taka piękna - zdrowa.

Dorotka wstawiłam ją u siebie popatrz
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 10:30, 06 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Dorotko u ciebie zawsze jest pięknie, klimatycznie, po porostu ślicznie.
Rojniki masz wyjątkowe. To dzięki dobie i ja zaczęłam te większe zapraszać do siebie Tylko to zimowanie w domku.
A ta wielka Eszeweria to robi duże wrażenie. Ile ma już lat ??
Czy co roku przesadzasz rojniki te nie zimujące do większych donic ??
róże śliczne
Dziękuję męczę się już z nimi ponad 10 lat. W lecie bardzo je lubię, ale zimą muszą stać na słonecznym parapecie w domku. Śmiecą całą zimę i nie zawsze przetrwają do wiosny. W jednej donicy odpadły mi 2 gałązki, chciałam oskubać uschnięte listki i okazało się, że wszystkie wiszą ponad doniczką. Korzenie po ostatnich ulewach albo zgniły, albo coś zeżarło, bo w ziemi znalazłam kilka białych robaków. Ta wielka ma ze 3-4 lata, Przesadzam wiosną gdy je czyszczę z zeschniętych listków co 2- 3 lata.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:39, 06 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)





Po bananowym nawozie wszystkie rośliny dobrze rosną paprocie różne pnącza, juki dostały pięknych ciemnych liści a pelargonie w donicach biją rekordy kwitnienia. Miałam bardzo słabe pelargonie i zaczęłam od kilku tygodni podlewać nawozem bananowym i Paczków masa.

Bardzo dobrze też rosną fiołki doniczkowe te male. Na podstawkę nalewam i odżyły.
Potas robi swoje korzenie się dobrze czują i zaczynają się krzewić.

Dorotka nieraz trzeba odpocząć aby nabrać sił.

Miłej niedzieli
Wszystko co piszesz to prawda ja też ten nawóz ze skórek banana stosuję do wszystkich roślin.
Niedziela mile spędzona przy kawie i bezie, Twoje życzenia się spełniły .
Pokazuję jeszcze moje trzmieliny, te rosną w pełnym słońcu.







____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:45, 06 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Basieksp napisał(a)


Ale są bardzo ładne ja już wiem że takie sobie sprawię, na parapetach mam kilka kaktusów będą zimą pasowały
Czasem można spotkać różne rodzaje w Bie...... w dobrej cenie.








____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:50, 06 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Basieksp napisał(a)


One już ładne same w sobie muszę się gdzieś wybrać po kasztany
Mam to szczęście, że drzewo kasztanowe mam w pobliżu domu, kasztany spadają na drogę, więc tam zbieram. Za to mój jarząb szwedzki jest u mnie trzeci rok a owocków brak.


Moja Larisa ładnie teraz kwitnie.







____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 11:06, 06 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pszczelarnia napisał(a)


Te dynie to mistrzostwo, jak je wykonałaś?

Piękne kolory tej aranżacji - masz duży talent, Doroto.
Dziękuję Czasem coś wychodzi całkiem przypadkiem. Najpierw wnerwiały mnie nasionka ze stipy które przyczepiały mi się do ubrań. W nerwach zaczęłam je ściągać z trawy, a że nie wzięłam nic na te "śmieci" to zaczęłam je w dłoniach rolować aby zbiły się w kulkę. Wtedy zauważyłam, że wychodzą całkiem fajne kulki, które można wykorzystać. Jak miałam tych kulek już dużo, stwierdziłam, że w dekoracji wyglądają zbyt monotonnie i wykombinowałam dynie. Dynia to kulka obwiązana nitką i wciśnięty patyczek ze sprężynką z clematisa, lub winobluszcza.







____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 11:29, 06 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)

Szukam jakiejs na rabate z trawami, gdzie rosnie juz jedna kremowa roza. Masz moze fotki kwiatow tej charles austin i Hansestadt Rostock?
Pierwsze zdjęcie to Hansestadt Rostock z dnia 13 lipca po prawej masz rozplenice. Jeśli chcesz to szukaj w moim wątku w sierpniu, bo lipiec przeleciałam i jakoś nie znalazłam.
To ostatnie zdjęcie z poprzedniego wpisu podpisałam Charles Austin i w prawym rogu widać kawałek rozplenicy.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 11:37, 06 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ania111 napisał(a)



Dorotka ,

Śliczne dekoracje .
Zresztą jak zawsze

Piękniutko
Dziękuję Aniu
Lariska i w bukietach New Dawn dla Ciebie.








____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies