Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

anabuko1 10:09, 04 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
Dorota123 napisał(a)
Kasiu nie mam róż okrywowych, chyba że Larisa jest okrywowa. Dość zdrowa róża, dopiero teraz zaczęły jej żółknąć listki. Kwitnie całe lato, ale wypuszcza dość długie pędy, które ja wiosną tnę na 30 cm od ziemi. U mnie na róże okrywowe niema miejsca.
Na tych zdjęciach są kwiaty róży Larisa. Wcześniej była oblepiona kwiatkami.








Dorotko u ciebie zawsze jest pięknie, klimatycznie, po porostu ślicznie.
Rojniki masz wyjątkowe. To dzięki dobie i ja zaczęłam te większe zapraszać do siebie Tylko to zimowanie w domku.
A ta wielka Eszeweria to robi duże wrażenie. Ile ma już lat ??
Czy co roku przesadzasz rojniki te nie zimujące do większych donic ??
róże śliczne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 14:30, 04 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Ewa777 napisał(a)
U mnie storczyki zawsze ładnie kwitły. Używam niemieckiego nawozu dedykowanego storczykom. Ale niw zaszkodzi spróbować użyć tego nawozu z bananów. Zawsze mogą być jeszcze piękniejsze, prawda?





Po bananowym nawozie wszystkie rośliny dobrze rosną paprocie różne pnącza, juki dostały pięknych ciemnych liści a pelargonie w donicach biją rekordy kwitnienia. Miałam bardzo słabe pelargonie i zaczęłam od kilku tygodni podlewać nawozem bananowym i Paczków masa.

Bardzo dobrze też rosną fiołki doniczkowe te male. Na podstawkę nalewam i odżyły.
Potas robi swoje korzenie się dobrze czują i zaczynają się krzewić.

Dorotka nieraz trzeba odpocząć aby nabrać sił.

Miłej niedzieli
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 19:59, 04 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Basieksp napisał(a)


Eszeweria robi wrażenie bardzo ładna
Dziękuję męczę się już z nimi ponad 10 lat. W lecie bardzo je lubię, ale zimą muszą stać na słonecznym parapecie w domku. Śmiecą całą zimę i nie zawsze przetrwają do wiosny. W jednej donicy odpadły mi 2 gałązki, chciałam oskubać uschnięte listki i okazało się, że wszystkie wiszą ponad doniczką. Korzenie po ostatnich ulewach albo zgniły, albo coś zeżarło, bo w ziemi znalazłam kilka białych robaków.

To wszystko z jednej doniczki, teraz posadzone do 3 doniczek. Marne szanse, że przeżyją zimę. To nie jest pora na dzielenie Eszewerii.








____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:13, 04 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
yolka napisał(a)

Cudne. Brawo Dorota
Dziękuję Jolu

Jesienne dary ze spaceru już mam na nie pomysł.








____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:23, 04 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)
U mnie storczyki zawsze ładnie kwitły. Używam niemieckiego nawozu dedykowanego storczykom. Ale niw zaszkodzi spróbować użyć tego nawozu z bananów. Zawsze mogą być jeszcze piękniejsze, prawda?
Ewo też jestem tego zdania i nadal nie obcinam łodyg, które już przekwitają i zaczynam moczyć w nawozie z banana. Zobaczymy, czy będzie jeszcze ładniej.

W lecie robiłam betonowe delfinki i tak sobie leżały i czekały aż coś z nimi zrobię. No i zrobiłam. Nadal na swoją kolej czekają koniki morskie.







____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Basieksp 20:26, 04 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję męczę się już z nimi ponad 10 lat. W lecie bardzo je lubię, ale zimą muszą stać na słonecznym parapecie w domku. Śmiecą całą zimę i nie zawsze przetrwają do wiosny. W jednej donicy odpadły mi 2 gałązki, chciałam oskubać uschnięte listki i okazało się, że wszystkie wiszą ponad doniczką. Korzenie po ostatnich ulewach albo zgniły, albo coś zeżarło, bo w ziemi znalazłam kilka białych robaków.

To wszystko z jednej doniczki, teraz posadzone do 3 doniczek. Marne szanse, że przeżyją zimę. To nie jest pora na dzielenie Eszewerii.










Ale są bardzo ładne ja już wiem że takie sobie sprawię, na parapetach mam kilka kaktusów będą zimą pasowały
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Dorota123 20:36, 04 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Hmm, czyli jednak nie lady a jaka polecisz krzaczasta lub rabatowa w kolorze lososiowym?
Hansestadt Rostock polecam. Kwitnie bez przerwy, zdrowa róża. W opisie jest, że ok. 60 cm, ale u mnie ma około 1m.






Garden of roses już Ci opisywałam i pokazywałam.



Charles Austin też moja ulubiona, ale ta wypuszcza dłuższe pędy.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Basieksp 20:58, 04 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję Jolu

Jesienne dary ze spaceru już mam na nie pomysł.










One już ładne same w sobie muszę się gdzieś wybrać po kasztany
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Pszczelarnia 21:13, 04 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dorota123 napisał(a)




Te dynie to mistrzostwo, jak je wykonałaś?

Piękne kolory tej aranżacji - masz duży talent, Doroto.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
KasiaBawaria 10:18, 05 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dorota123 napisał(a)
Hansestadt Rostock polecam. Kwitnie bez przerwy, zdrowa róża. W opisie jest, że ok. 60 cm, ale u mnie ma około 1m.






Garden of roses już Ci opisywałam i pokazywałam.



Charles Austin też moja ulubiona, ale ta wypuszcza dłuższe pędy.



Szukam jakiejs na rabate z trawami, gdzie rosnie juz jedna kremowa roza. Masz moze fotki kwiatow tej charles austin i Hansestadt Rostock?
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies