Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 22:39, 25 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Jak zwykle nastrojowo. Przycupnelabym z kawa u ciebie
Mam coś do kawki sobie też zrobiłam.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:49, 25 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Iwonka napisał(a)

Prześliczne dekoracje robisz Dorotko Bukiet skradł moje serducho.
No i te wianki, które uplotłaś w ilościach wręcz hurtowych. Podziwiam!!! Dziewczyny wyglądały obłędnie.
Dynie mają świetny kolor, taki waniliowy
A pamiętasz nazwę tego zawilca? Ma ładnie, tak pionowo cieniowane płatki.
Zrobienie 17 wianków to było spore wyzwanie, moja niespodzianka bardzo się wszystkim spodobała. Bukieciki w sezonie robię bardzo często, bo ja lubię kwiatuszki.
Nazwy zawilca nie znam, dostałam go.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 00:15, 26 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Dorota123 napisał(a)
Ja tylko raz w tym roku pryskałam na grzyba, to i róże w kiepskim stanie, też tylko kilka mam na prawdę zdrowych róż.

Pozwoliłam pnączom wspinać się po świerkach. Na pierwszym zdjęciu ukryty pień pod bluszczem i trzmieliną.






Ogrodeczek na stoliku piękne. Ty wszystko potrafisz przyozdobić tak złota rączka.

Dorotka na pierwszej focie widzę trzmieline pnaca z bluszczem dobrze widzę? Mam kilka trzmielin, ale skracam bo szybko rosną. Tak sobie teraz myślę może też przy którejś sośnie posadzić. Ona lubi półcień.

Dorotka powiedz mi jeszcze. Zaglądałam dzisiaj do moich lilii czy ty na zimę usuwasz to zielone (górkę) czy dopiero wiosną. Czy ja mogłabym co niektóre w inne miejsce posadzic teraz.

Zazdroszczę ci tych pomysłów, ale to dobrze lepiej coś robić niż się zamartwiać.

Popatrz ile znowu tych zachorowań w Wawie był jako taki spokój a dzisiaj łubu dubu i po spokoju.

Pozdrawiam i zdrowia zycze
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Waclaw 10:13, 26 wrz 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Dorota123 napisał(a)
Ja tylko raz w tym roku pryskałam na grzyba, to i róże w kiepskim stanie, też tylko kilka mam na prawdę zdrowych róż.

Pozwoliłam pnączom wspinać się po świerkach. Na pierwszym zdjęciu ukryty pień pod bluszczem i trzmieliną.






Piękne miejsce.
Szczegóły które pokazujesz urzekają
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Ewa777 20:56, 27 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18387
Dorota123 napisał(a)
Miło mi, że Podobają Ci się moje dekoracje.
Storczyki od ubiegłego roku tak pięknie mi kwitną, właśnie jak zaczęłam używać nawozu z bananów. Skórkę z banana kroję do słoika litrowego i zalewam wodą. Odstawiam na dwa dni, po 2 dniach podlewam storczyki i znów zalewam skórki wodą na dwa dni. Jeszcze raz zalewam i podlewam wszystkie kwiatki i wyrzucam skórki pod róże. Dłużej nie trzymaj tych skórek w wodzie, bo woda może kisnąć. Jak mam nadmiar skórek to wrzucam do zbiorników z wodą w ogródku i podlewam kwiatki.




Dorotko, dopytam. Czy do litrowego słoja dajesz skórkę z jednego banana, czy z kilku?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anabuko1 07:38, 28 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23471
Dorota123 napisał(a)
Miło mi, że Podobają Ci się moje dekoracje.
Storczyki od ubiegłego roku tak pięknie mi kwitną, właśnie jak zaczęłam używać nawozu z bananów. Skórkę z banana kroję do słoika litrowego i zalewam wodą. Odstawiam na dwa dni, po 2 dniach podlewam storczyki i znów zalewam skórki wodą na dwa dni. Jeszcze raz zalewam i podlewam wszystkie kwiatki i wyrzucam skórki pod róże. Dłużej nie trzymaj tych skórek w wodzie, bo woda może kisnąć. Jak mam nadmiar skórek to wrzucam do zbiorników z wodą w ogródku i podlewam kwiatki.



Hortensje piękne.
Trawy urokliwe.
I te twoje prześliczne, romantyczne dekoracje .
No pięknie w każdym calu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dorota123 18:45, 01 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Elu u mnie z tej trzmieliny zrobiłam też lamówkę i wygląda całkiem fajnie. Ta lamówka jest od strony wschodniej prawie cały dzień na słońcu. W innym miejscu pozwoliłam wejść jej na siatkę i zrobiła gęsty parawan. Po pniach świerków też ładnie się wspina i rozjaśnia to zacienione miejsce, Nie zrobiłam zdjęć żeby pokazać bo u nas od kilku dni leje deszcz. Tak sobie myślę, że gdyby on tak padał w połowie sierpnia to dużo kwiatów by mi jeszcze kwitło.
Ja swoje lilie pościnałam na 20 cm nad ziemią. Tyle zostawiam żeby wiosną nie zdeptać kiełkujących lilii. Część przesadziłam, możesz jeszcze przesadzać, ale pospiesz się.
Zachorowań jest dużo, ale większość z tego to grypowe objawy. Przecież zawsze ludzie chorowali, mieli gorączki i zdarzały się przypadki śmiertelne. Słuchałam wywiadu z jakąś doktorką, która zrobiła statystyki śmiertelności z ostatnich 3 lat i wyszło , że w tym roku mamy mniejszą śmiertelność niż w poprzednich latach. Korona wirusa oczywiście się obawiam, ale nie tak panicznie jak na początku, już mi minęła ta psychoza.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 18:59, 01 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)

Piękne miejsce.
Szczegóły które pokazujesz urzekają
Dziękuję Wacławie
Popatrz, ten storczyk miał 50 kwiatuszków, jak zaczął przekwitać zauważyłam na pędach kwiatowych dwie młode sadzonki i jedna z nich była kwitnąca.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:13, 01 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)


Dorotko, dopytam. Czy do litrowego słoja dajesz skórkę z jednego banana, czy z kilku?
Do litrowego słoika daję najwyżej 2 skórki z bananów, ale wtedy rozcieńczam ten nawóz. Możesz wrzucić kilka skórek do konewki z wodą i z niej nabrać wody do podlewani kwiatków w domu, ale zachowaj proporcje: 1 skórka na 1 l wody i po dwóch dniach podlewasz.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:36, 01 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Hortensje piękne.
Trawy urokliwe.
I te twoje prześliczne, romantyczne dekoracje .
No pięknie w każdym calu
Dziękuję ślicznie za tyle pochwał





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies