Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 13:35, 20 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anpi napisał(a)
Dorotko lampiony śliczne!
Jeżeli chodzi o róże to ja myślę o White Flight, Blush Rambler i Rosario. Masz może którąś z tych. Przydałaby mi się jakaś dodatkowa opinia
Z Tych polecanych przez Ciebie większość mam, polecam również. Dodałabym od siebie do polecanych Stadt Rom
Nie znam tych róż, mam tylko młodą Rosario i na rzaie nie mam o niej wyrobionego zdania.
O Stadt Rom poprosiłam fotki u Ciebie.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:42, 20 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Nowa12 napisał(a)
Też szukam 2 róż ale w morelowych kolorach. Wpadła mi w oko Bathsheba, którą znam tylko z googla i Twoja Garden of Roses.
Jeszcze podoba mi się Ameli Nothomb ale niedostępna chyba jest w Polsce. Sporo jej jest na niemieckich stronach ale przesyłka trochę droga jak na przesłanie jednej róży.
Nie znam tych róż, które wymieniłaś. Ja już nie rozglądam się za różami, bo nie mam na nie miejsca. Ja jestem pazerna na wszystkie ozdobne rośliny, więc z każdego gatunku mam ich sporo i znalezienie u mnie 30cm kwadratowych wolnej powierzchni na rabatach graniczy z cudem. Co nie oznacza, że nie chciałabym kolejnych.







Taki widok mam z mojej bramy, prawda, że bliziutko do lasu?
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:46, 20 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
BASIA8 napisał(a)
Dorotko jaki czad z lampionami Kochana ale Masz talent w rączkach Pozdrawiam Cię Serdecznie
Dziękuję, ja lubię eksperymentować i czasem coś tam mi się uda. Zawsze twierdzę, że jak nie spróbuję to się nie przekonam czy potrafię.
Pozdrawiam




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
inka74 13:51, 20 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dorota123 napisał(a)
Słyszałam, że psychiatra potwierdza, iż gadanie do kwiatków nie jest niepokojące.


Martwić się trzeba, gdy zaczną odpowiadać.
)) uśmiałam się

Z róż polecam jeszcze Boscobel - większość z tych co polecasz mam i bardzo lubię. Rzeczywiście niezawodne.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Dorota123 13:55, 20 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Basieksp napisał(a)


Dla Ciebie Larisa, podobno okrywowa, ale u mnie ona ma grube wzniesione pędy i śliczne drobne kwiatuszki. Liście zdrowe też mogę ją polecić.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 14:20, 20 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
inka74 napisał(a)
)) uśmiałam się

Z róż polecam jeszcze Boscobel - większość z tych co polecasz mam i bardzo lubię. Rzeczywiście niezawodne.
Jak ktoś jeszcze ma tą różę niech się podzieli informacjami o niej. Nie mam miejsca, ale najwyżej coś wywalę. Chciałabym jeszcze Pirouette i BOSCOBEL, Aloha, Florentina ao Ascot.
I od razu przychodzi mi na myśl "przecież ja nie mam już miejsca na te co czekają w donicach" Całkowity brak umiaru , a jeszcze rozsądku.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
SlonecznyOgrod 18:05, 20 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Hansestadt Rostock nie odpowiada mi kolorem, lubię różowe i fioletowe, no ale może być godna polecenia

Stadt Rom, którą poleca Anpi obejrzałam u niej

Boscobel z polecenia Inki też wygooglowałam

Dziewczyny róże kupujecie z gołym korzeniem czy w doniczkach?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
BASIA8 18:30, 20 sty 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Bliżiutko do lasu zima piękna u Nas dziś roztopy i prawie po śniegu. Dodatkowo wiatr wieje omal głowy nie urwie.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Ewa777 18:55, 20 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Piękną masz zimę w ogrodzie Lodowymi lampionami mnie zachwyciłaś Nie przestajesz mnie zaskakiwać swoją pomysłowością
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
inka74 20:54, 20 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ascota mam i ja nią nie jestem zachwycona. Moje 2 sztuki chorowite strasznie. Jedynie kwiat ma ładny - kolor i kształt. Nie wiem, może nie trafiłam na odpowiednią sztukę.

Darcia, ja kupuję i tak i tak. Mam kilka dobrych miejsc z różami doniczkowymi ale nie wszystko mają. To czego nie mają - kupuję przez net. Doniczkowe kupuję kwitnące więc wiem jaki jest dokładnie kolor kwiatu, sadzonki są większe niż te z gołym korzeniem, bardziej rozgałęzione, ale i droższe, dużo mniejszy wybór odmian. Z gołym korzeniem jak kupujesz opłaca się gdy bierzesz większą ilość inaczej przesyłka zjada ci koszt dostawy. Wszystko więc chyba zależy od tego co i ile chcesz kupić i jakie masz lokalne miejsca z różami doniczkowymi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies