Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

m_gocha 23:11, 19 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Skórkę z banana zalewam letnia wodą na 12-24 godzin
Potem rozrzedzam nieco i podlewam storczyki (moczę z reguły kilka godzin). Gdy kora nasiąknie wylewam
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
anpi 23:12, 19 sty 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8158
Dorotko lampiony śliczne!
Jeżeli chodzi o róże to ja myślę o White Flight, Blush Rambler i Rosario. Masz może którąś z tych. Przydałaby mi się jakaś dodatkowa opinia
Z Tych polecanych przez Ciebie większość mam, polecam również. Dodałabym od siebie do polecanych Stadt Rom
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
bacowa 23:18, 19 sty 2021


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Dziękuję za instrukcję, tak zrobię.
Pozdrawiam
Nowa12 23:40, 19 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Też szukam 2 róż ale w morelowych kolorach. Wpadła mi w oko Bathsheba, którą znam tylko z googla i Twoja Garden of Roses.
Jeszcze podoba mi się Ameli Nothomb ale niedostępna chyba jest w Polsce. Sporo jej jest na niemieckich stronach ale przesyłka trochę droga jak na przesłanie jednej róży.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
BASIA8 08:30, 20 sty 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Dorotko jaki czad z lampionami Kochana ale Masz talent w rączkach Pozdrawiam Cię Serdecznie
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Basieksp 08:41, 20 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10257
Dorota123 napisał(a)
Słyszałam, że psychiatra potwierdza, iż gadanie do kwiatków nie jest niepokojące.


Martwić się trzeba, gdy zaczną odpowiadać.


____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Dorota123 12:46, 20 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Magleska napisał(a)
Dorotko
Twoje ozdoby są niesamowite wszystkie podziwiam i troszkę zazdroszczę zdolności ,bo mi ich brak
jakiś czas temu oglądałam z wielką przyjemnością Rok w ogrodzie z Tobą

Buziaki
Dziękuję i bardzo mi miło, nie wierzę że nie masz zdolności, bo widziałam kiedyś Twoje tarasowe dekoracje.

Przy -10 stopniach próbowałam robić zamarzające bańki mydlane, ale albo mróz do tego był za mały, albo płyn kiepski. Bańki nie zamarzały, ale ja przemarzłam.
Lubię taką śnieżną zimę.







____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:09, 20 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
SlonecznyOgrod napisał(a)

Dziekuję
Pnącą Lagunę mam już zapisaną i jeszcze Rosarium U. więc kupie na pewno.
Cieszę się, że polecasz mi Garden of roses i Chippendale bo im się przyglądam od jakiegoś czasu i tylko mnie utwierdziłaś
Nie wykluczone , że z pozostałych wymienionych też coś wybiorę
Rosarium U też mam, ale nie potrafię o niej nic konkretnego napisać. Jedną mam wciśniętą za clematisa i ma marne warunki wzrostu, a druga to młody krzak i u mnie słabo rośnie, ale mam nadzieję, że w końcu pokażą się od tej ładniejszej strony.
Godna polecenia jest reż HANSESTADT ROSTOCK. Piękny bursztynowy kolor kwiatów, obficie kwitnie dużymi bukietami. Kwiaty duże ma prawie cały sezon, liście zdrowe, łodygi sztywne. U mnie krzew ma około 120 cm, ale u mnie muszą być wyższe, bo by zginęły w tym buszu.
Same zalety.







HANSESTADT ROSTOCK
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:16, 20 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
m_gocha napisał(a)
Dorotko!
Z przyjemnością obejrzałam przeglad różany 80 róż! Robi wrażenie
U Ciebie wyglądają tak pięknie i tak zdrowo - jak z katalogu

Podlewam swoje storczyki "wodą bananową" już drugi miesiąc. Liście zrobiły się lśniące i jędrne. A każdy ma po juz po 3 pedy kwiatowe i kwitną obficie

Buziaki za radę
Bardzo się cieszę, że moja rada na kwitnienie storczyków sprawdziła się i u Ciebie.
Zdjęcia różom zazwyczaj robię podczas pierwszego kwitnienia to i liście wtedy są młode i zdrowe. Mam kilka niewypałów różanych, nawet w ubiegłym roku spróbowałam je przeszczepić na te fajniejsze. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:27, 20 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
bacowa napisał(a)


Jak taką wodę robisz ?
Skórki z banana moczę dwie doby, później to rozcieńczam 1:1 i w tym moczę storczyki około 15 minut. Nadwyżką podlewam resztę domowych roślin. Storczyki są tak ciężkie od kwiatów, że muszą być podpierane.
W lecie gnojówką ze skór bananów podlewam rośliny ogrodowe.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies