Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 10:15, 18 lut 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mirkaka napisał(a)
Dorotko, poczytałam o tym modraku, to ogromna bylina, z wielkimi liśćmi, napisz coś o niej, jak u Ciebie rośnie, czy nie zagłusza róży swoimi liśćmi?
Masz może zdjęcie pokazujące jej właściwe rozmiary u Ciebie?
Jak długo ją masz? Tak bardzo mi się podoba że myślę aby swoją Elfe też podsadzić tą rośliną. Nie obrazisz się jak zgapię ?
Mirko to ja od Ciebie tyle inspiracji zgapiałam, a Ty mi się pytasz o taką drobnostkę jest mi bardzo miło, ze coś Cię u mnie zainspirowało.
Zdjęcie tego modraka trzeba by szukać w moim wątku w 2019 roku podczas pierwszego kwitnienia róż. Bo jesienią 2019 r próbowałam go rozmnożyć i po tym podziale nie wyglądał tak fajnie. Ja swojemu wycinam część liści, żeby nie zagłuszał innych roślin. On rośnie około 1 metra od wspomnianej róży. Modrak jest u mnie chyba 4 lata,on lubi wilgoć, a u mnie jest piach. W lepszej ziemi na pewno będzie bardziej okazały.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:25, 18 lut 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
BASIA8 napisał(a)
Dorotko widoki mega po spacerku U Nas wczoraj pięknie drzewa pomalowało. A dziś deszcz ze śniegiem pada. Temperatura w okolicach 0.
Pozdrawiam.
U mnie wczoraj była nowa dostawa śniegu, dziś drzewa i inne rośliny wyglądają cudownie. Zaraz idę na spacer i kolejną ucztę dla oczu. Na pierwszym zdjęciu widać pobliski las w tle mojego ogrodu.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Agania 10:35, 18 lut 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Spacer zawsze dobry na zdrowie, ja chodzę zdecydowanie za mało, ale teraz mam trochę kłopotliwy czas.
Szadź w lesie boska...u nas na szczęście lekka odwilż, jak ja bardzo już pragnę wiosny
Ja mam las trochę dalej jeszcze zimą nie byłam spacerowo.
Lubię widok na twoje annabelki przy altanie i wszystkie kompozycje z różyczkami
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:38, 18 lut 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wow fajną masz huśtawkę moje marzenie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 11:00, 18 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję Ewo Przy fiołkach jest po kilka gałązek sztucznych, zielonych różyczek i sztuczne gałązki tui. One zasłaniają doniczki z kwiatkami.

Dziś po raz pierwszy tej zimy była szadź na drzewach, więc spacer był z aparatem.





Jak w baśni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 11:27, 18 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Jesteś mistrzynią, jeśli chodzi o różne ogrodowe ozdoby i dodatki. Właśnie wypatrzyłam u ciebie ciekawostkę. Lodowa wioska to świetny pomysł, bardzo mi się podoba, ostatnio spotkałam coś podobnego w jakimś czasopiśmie. Tam były bombki i naczynia lodowe, do wody przed zamarznięciem włożone były owoce, listki, igły sosny, itp. Też ładnie to wyglądało.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
BASIA8 12:16, 18 lut 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Piękna lodowa wioseczka
Śliczne cudeńka tworzysz
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Dorota123 12:49, 18 lut 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Alija napisał(a)
Piękne te widoczki spacerowe!
Dziękuję, gdybym nie była taka strachliwa to pewnie poszłabym głębiej w las. Sama boję się chodzić, ale i tak cieszę oczy pięknem otaczającym mnie.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:08, 18 lut 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
Szadź na drzewach zawsze jest wyjątkowa. Zwłaszcza gdy zaświeci słońce. Jeżdżąc na nartach nie wiedziałem co bardziej podziwiać: stoki czy oszronione drzewa właśnie
Zazdroszczę umiejętności jady na nartach. Kiedyś jeździłam na łyżwach, ale kilka lat temu zafundowałam sobie porządny upadek i zrezygnowałam z rywalizacji podczas jazdy z najmłodszym synem. Obserwuję na instagramie kilku dobrych fotografów, pokazują przecudne widoki z pieszych wędrówek po górach. Wiadomo, że na żywo robią znacznie lepsze wrażenie, ale ja już tego na pewno nie zobaczę. Dobrze, że chociaż na zdjęciach mogę to piękno podziwiać. Syn właśnie jest w górach i co dzień przysyła mi sporą porcję pięknych widoków.
Pozdrawiam
Zostawiam moje rozbrykane jelonki




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:28, 18 lut 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Agania napisał(a)
Spacer zawsze dobry na zdrowie, ja chodzę zdecydowanie za mało, ale teraz mam trochę kłopotliwy czas.
Szadź w lesie boska...u nas na szczęście lekka odwilż, jak ja bardzo już pragnę wiosny
Ja mam las trochę dalej jeszcze zimą nie byłam spacerowo.
Lubię widok na twoje annabelki przy altanie i wszystkie kompozycje z różyczkami
Dziękuję za miłe słowa.
Podobno dorosła osoba dla dobra organizmu powinna zrobić 10000 kroków dziennie, ja nie dam rady tyle zrobić, ale jak pierwszego dnia założyłam opaskę miałam poniżej 2000 kroków. Wczoraj przekroczyłam 5000 kroków. Do tego po wieczornym spacerze wykonuję ćwiczenia gimnastyczne przez pół godziny, które też naliczają kroki. Ćwiczenia nie są jakoś mocno obciążające, robię takie na jakie organizm mi pozwala. Już widzę poprawę w moim organizmie, no i spacery wydłużam co dzień. Ja nie pracuję, więc mogę się skupić na tym co dla zdrowia zrobić.

Huśtawka pełni rolę dekoracyjną, muszę dokupić coś takiego jak karabińczyki, żeby można było się na niej huśtać.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies